Kiharcolta a döntőbejutást férfiválogatottunk az El-ben

Teremröplabda, Válogatott

Aranyjátszmában bejutott a döntőbe az Ezüst Európa-ligában férfi röplabda-válogatottunk, miután 3:1-es sikerrel visszavágott Ciprusnak Békéscsabán. A finálé két mérkőzésen a jövő héten játsszák Lettország ellen.

Ezüst Európa-liga, elődöntő, visszavágó:
Magyarország – Ciprus 3:1 (13, 16, –25, 16); aranyjátszma: 15:12
Békéscsaba, 900 néző. V: Yalcin (holland), Novak (szlovén).
MAGYARORSZÁG: Bögöly 22, Tomanóczy 4, Keen 3, Horváth K. 19, Ambrus 12, Kecskeméti 18. Csere: Kiss M. (liberó), Péter B., Boldizsár 3. Szövetségi kapitány: ifj. Nagy Péter.
CIPRUS: Michael 13, Alexiou 4, Savvides 16, Skordis 12, Stroukarevits 16, Mavrommatis 2. Csere: Charalambides (liberó), Nikolaou 1, Chrysostomou, Skordis. Szövetségi kapitány: Radovan Gacic.
Ifj. Nagy Péter:
–  Az első négy szettben mindenki azt a teljesítményt hozta a csapatunkból, amit tud és amire képes. Az aranyjátszmában már teljesen mindegy, hogy kivel játszol, leszámítva, ha teljesen amatőr az ellenfél. Azért volt veszélyesebb az utolsó játékrész, mert előtte tíz pontig fej-fej mellett haladtunk, utána a szettek közepétől léptünk el a megnyert játszmákban. Megint volt tartásunk és hála istennek az elveszített harmadik szettet követően is sikerült megoldanunk a továbbjutást.
Továbbjutott a magyar válogatott Aranyjátszmában (15:12).

Érezhetően egy egészen más felfogású magyar csapat lépett pályára Békéscsabán, mint amilyen három nappal korábban Nicosiában. Gyakorlatilag az első pillanattól kezdve nyomás alatt tartották a mieink a vendégeket és gyorsan el is húztak. 18-nál aztán már tíz pont volt a különbség a két csapat között, a végén pedig 12 játszmalabdája volt a mieinknek, amelyből a másodikat sikerült kihasználni (25:13).

A második játszma hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint az első, annyi volt a különbség, hogy ezúttal 19-nél alakult ki a tízpontos különbség. Igaz, ezt követően aztán kicsit jobban zárkóztak a ciprusiak, s így ezúttal kilenc szettlabdája volt Nagy Péter csapatának, viszont ekkor is a másodikat sikerült értékesíteni (25:16).

A harmadik felvonást is jobban kezdtük, de ezúttal a megragadták az utolsó szalmaszálat a vendégek, s előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, sőt a szett közepén öttel is megléptek. Ez annak is köszönhető volt, hogy kicsit elfáradt a fiatal magyar csapat, azonban a játszma második felében sikerült ismét felpörögni és 18:18-nál egyenlő volt az állás, sőt, a végén két meccslabdánk is volt. Sajnos azonban mindkettőt hárították a vendégek, majd ők jutottak szettlabdához. Az elsőt még nekünk is sikerült megcsípni, a másodikat azonban már beütötték a ciprusiak és szépítettek (25:27).

Ez mintha egy kicsit kedvét szegte volna a mieinknek: a vendégek kezdték jobban a szettet, de csak néhány labdamenet erejéig, mert aztán fordítottak a mieink és a játszma közepén már ők vezettek öttel, majd a végjátékhoz érve héttel is. A végén most nyolc meccslabdája volt a magyar csapatnak, s ezúttal Ambrus Bence blokkjával már az elsőt sikerült kihasználni (25:16), s így aztán következhetett az aranyszett.

Itt sokáig fej fej mellett haladt a két csapat, először éppen a térfélcserénél volt kétpontos különbség, szerencsére a mieink javára. Két labdamenettel később időt is kért a ciprusi kapitány, majd egy Challenget is nyertek. Viszont sorozatban hibázták a nyitásokat, így maradt az egy-kétpontos különbség. Sajnos egy ásszal 11-nél egyenlítettek a ciprusiak, majd időkérés után Stroukarevits újabb ászt nyitott. Bögöly blokkoutjával most mi egyenlítettünk, s ezután a vendégek kértek időt. Boldizsár blokkjával azonban megint nálunk volt az előny és Bögöly bombájával két labdánk is volt az aranyjátszma megnyerésére. Egy maratoni labdamenet végén aztán megint Bögöly villant és így döntőbe jutott a magyar csapat (15:12).

A döntő – amelyben Lettország lesz a mieink ellenfele – első mérkőzését július 6-án, csütörtökön játsszák, ugyancsak Békéscsabán, a visszavágót pedig július 9-én, vasárnap rendezik Rigában.