Két győzelemmel kezdte az U17-es válogatott az Eb-selejtezőket!

Teremröplabda, UP

Megkezdte szereplését a fiú U17-es válogatott a maribori MEVZA-tornán, amely egyben az idei Európa-bajnokság selejtezőjének első köre is. Bodonyi Ákos tanítványai a legmerészebb terveket is felülmúlva előbb Csehországot majd Horvátországot is legyőzték 3:2-re. Mivel az osztrákok is két győzelemmel kezdtek, így a két csapat a pénteki egymás elleni mérkőzésük eredményétől függetlenül már bejutott az elődöntőbe.

U17-es Eb-selejtező, Maribor (Szlovénia), 1. kör, 1. forduló:
Magyarország – Csehország 3:2 (–22, 20, –25, 24, 11)
MAGYARORSZÁG:
Péter 23, Fitor 2, Zsoldos 17, Pongó 19, Csepcsényi 4, Molnár T. 4. Csere: Orosz (liberó), Sturm, Szepesi, Tamási. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
CSEHORSZÁG: Donat 6, Svoboda 22, Balaz 8, Brdac 3, Skolka 16, Toth 1. Csere: Cajan, Kolosek (liberó), Kotynek 4, Zidlik 5, Tkadlec, Mraz. Szövetségi edző: Jan Svoboda.
Bodony Ákos:
– A megilletődött kezdés után megtaláltuk azt a magyar válogatottat, amelyet legszebb reményeinkben vizionáltam, és onnan kezdve szívvel-lélekkel küzdve, lépésről-lépésre haladva egyre stabilabban játszottuk azt a röplabdát, amit tudunk. Egy-egy alapjátékban mutatott hullámvölgynek köszönhetően duzzadt öt szettesre ez a mérkőzés, de a végén kétségek nélkül tudtuk elhozni a győzelmet. Fantasztikus kezdés volt.

Bodonyi Ákos tanítványai őrületes csatában, 2:1-ről fordítva nyerték meg a csehek elleni mérkőzést a maribori tornán. „Nagyon izgultam az elején, mivel ez volt az első hivatalos tétmérkőzésem a válogatottban. Úgy érzem az egész csapat 110 százalékot nyújtott, szívvel-lélekkel küzdöttünk. Jelen pillanatban még nem tudom felfogni ezt a nagyszerű győzelmet.” – mondta el a találkozó után Pongó Zalán csapatkapitány. Pedig ezzel még nem volt vége: délután a horvátokat is ötszettes csatában sikerült kétvállra fektetni, ezzel is bizonyítva, hogy a mieink erőnlétével nincs gond. Mivel pénteki ellenfelünk, Ausztria délelőtt 3:1-re legyőzte a horvátokat, Csehország ellen pedig 3:0-ra nyert, így a mieink a holnapi meccs eredményétől függetlenül az elődöntőbe jutottak.

U17-es Eb-selejtező, Maribor (Szlovénia), 1. kör, 2. forduló:
Magyarország – Horvátország 3:2 (20, 21, –19, –24, 7)
Péter 14, Fitor 3, Zsoldos 26, Pongó 31, Csepcsényi 4, Molnár T. 3. Csere: Orosz (liberó), Sturm, Dobos, Szepesi, Tamási. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
HORVÁTORSZÁG: Parcina, Cekada 4, Sloric 16, Nikolovski 3, Jurlina 20, Jureta 20. Csere: Situm (liberó), Klecka 2, Mihin, Heigl 1, Maricevic 1. Szövetségi edző: Antonio Surac.
Bodonyi Ákos: – Az első két szettben sikerült az akaratunkat a pályára vinni, de már látszódtak a fáradtság jelei, amit a reggeli mérkőzés hagyott bennünk, és a következő játékrészekben ez ki is domborodott. Rengeteg alaptechnikai hibát vétettünk, leginkább nyitás és nyitásfogadás terén, amelynek köszönhetően ellenfelünk egyenlített. Az ötödik szettben sikerült mozgósítani minden energiánkat, és győzelemmel tudtuk zárni a napot. Hajrá Magyarország!

A csoport állása: 1. Ausztria 6 pont (6:1-es szettarány), 2. MAGYARORSZÁG 4 (6:4), 3. Horvátország 1 (3:6), 4. Csehország 1 (2:6)