Kecskeméten egyenlített a MAFC, simán győzött a Pénzügyőr

Két mérkőzést játszottak le hétfőn a férfi Extraliga negyeddöntőjének második fordulójában. A címvédő Pénzügyőr Dunaújvárosban is magabiztosan nyert, azonban a MAFC a hazai vereség után Kecskeméten tudott visszavágni a KRC-nek, így visszavette pályaelőnyét.

Az első meccshez képest volt egy jelentős változás a MAFC-nál, mégpedig az, hogy játékra jelentkezett Csoma Krisztián és ez sokkal magabiztosabbá tette a fővárosiakat. Az első játszmában fej fej mellett haladtak a csapatok, és a végjátékban nyertek a vendégek. A második felvonásban még egyenlített a Kecskemét, de aztán már csak egy csapat volt a pályán, és az a MAFC volt.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Kecskeméti RC – MAFC-BME 1:3 (–21, 20, –14, –21)
Kecskemét, 150 néző. V: Tillmann, Árpás.
KECSKEMÉT: Baserio 1, Sidiropoulos 1, Fundora 15, Szabó A. 6, Argilagos 16, Gebhardt N. 6. Csere: Török Zs. (liberó), Tomanóczy 4, Palánkai-Omoshebi 1, Balla. Vezetőedző: Nagy József.
MAFC: Eke 6, Gálvez 6, Godoi 13, Lescay 9, Csoma 22, Krupánszki 13. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Szabó Balázs, Benkő 1. Vezetőedző: Nagy Péter.
Később…
Nagy József: – Sajnos nem sikerült hasonló hőfokra felpörögni mint az első mérkőzésen. A MAFC-nál pályára lépett a betegségből felépült átlójuk, aki sokat hozzá tudott tenni a mai győzelmükhöz. Koncentrálunk a következő találkozóra.
Nagy Péter: – Ma a nyitásunk és a védekezésünk sokkal hatékonyabb volt, mint az előző mérkőzésen. Az utolsó szettben sikerült a Kecskemétnek ledolgoznia a hátrányát, de nagy változás a csütörtöki találkozóhoz képest, hogy volt lélekjelenléte a csapatnak és sikerült győzelemmel lezárni a mai mérkőzést.
A párharc állása: 1–1.

Dunaújvárosi KSE – Pénzügyőr 0:3 (–15, –16, –14)
Dunaújváros, 60 néző, V: Horváth M., Barabás.
DKSE: Hatvany 1, Laczi 2, Kisházi 1, Pavljuk 11, Kecskeméti 10, Farkas 1. Csere: Sümegi (liberó), Gutiérrez 3, Tóth K., Juhász. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
PÉNZÜGYŐR: Pedro 9, Magyar 2, Dávid Cs. 3, Rása 9, Kovács Z. 15, Kiss D. 2. Csere: Feliciano (liberó), Szabó V. 3, De Sousa 2, Majoros 2, Tordai 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Tomanóczy Tibor:
– Benne volt a mai játékban, hogy nem tudunk úgy partiban lenni, mint az első meccsen. Ennek oka, hogy a keretünk nagy részét alkotó juniorok és ifik tegnap összesen tíz szettet játszottak, hiszen ők ezt nem tudták kipihenni. Ettől leegyszerűsödött a játékunk. Egy ideig, a szettek elején tudtuk tartani a lépést a Pénzügyőrrel, de a meccs nagy részében a vendégek domináltak.
Jókay Zoltán: – Úgy gondolom, hogy jobban koncentráltunk, mint az első mérkőzésen. Ez talán meglátszódik a játszmák közötti pontkülönbségekben. Remélem a harmadik mérkőzésen ismét tudunk egy kicsit előre lépni.
A párharc állása: 2–0 a Pénzügyőr javára.

Március 23., szerda
18:00 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
18:30 Swietelsky-Békéscsaba – Diósgyőri VTK (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
19:00 GreenPlan-VRCK – Kistext (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés) – zárt kapuk mögött; Tv: Hunvolley Tv
20:00 MAFC-BME – Kecskemét (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Pénzügyőr – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 24., csütörtök
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)

Március 25., péntek
19:00 Szolnoki RK – Rákosmente PARTY-CO (férfi NB I, alsóház)
19:30 Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE (női NB I alsóház)

Március 26., szombat
18:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
18:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 TFSE – MÁV Előre (női NB I, felsőház)
20:00 Kistext – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
20:00 Dunaújvárosi KSE – Pénzügyőr (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges

Március 27., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Foxconn – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
17:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 CoreComm-VESC – Kispest SE (női NB I, alsóház)
18:00 Diósgyőri VTK – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 Budaörsi DSE-Emericus – Gödöllői RC (női NB I. felsőház)