Kaposváron harcolta ki a negyedik meccset a DEAC

Klub - hazai, Teremröplabda

Mind a négy párharcban szerdán játszották a negyeddöntő harmadik mérkőzéseit. A GreenPlan-VRCK magabiztos, háromszettes sikerrel zárta le a Kistext elleni párharcot, míg a címvédő Pénzügyőr ugyan öt játszmára kényszerült a Dunaújváros ellen, de ők is 3–0-s összesítéssel jutottak a négy közé. Nem így a Fino Kaposvár, amely hazai pályán veszített 3:2-re a DEAC ellen, így szombaton ott még következik a folytatás, míg a Kecskemét megint idegenben, a MAFC otthonában nyert drámai meccsen, ugyancsak az ötödik játszmában, s szerezte meg ismét a vezetést.

Komolyan gondolták a debreceni játékosok, amikor azt mondták, hogy az utolsó pontig küzdenek majd a Fino elleni párharc harmadik, kaposvári mérkőzésén is és alaposan meglepték a hazaiakat. Az első játszmát hatalmas csata után, két játszmalabdát hárítva fordították és nyerték meg, a második játszmát viszont végig vezetve, simán nyerték. Ezt követően azonban kissé megtorpantak, a hazaiak pedig Ouyachi és Hubicska beállásával ezt ki is tudták használni és két sima játszmában sikerült egyenlíteniük, azonban az ötödik szettre újra feltámadtak Bagics Balázsék és többek között a 24 pontig jutó Coelho teljesítményének is köszönhetően, hatalmas csatában – a Fino 11:14-ről fordított és jutott meccslabdához, de ezután a vendégek sorozatban három pontot szereztek – végül kiharcolták a negyedik mérkőzést.

A Vegyész és a Kistext összecsapásán azonban nem volt kérdés, a fővárosiak csak az első játszmában tudták szorongatni a kupadöntős kazincbarcikaiakat, ezt követően azonban simán nyertek a hazaiak, s jutottak be az elődöntőbe.

Ami a címvédő és alapszakaszgyőztes Pénzügyőrt illeti, magabiztosan nyerték az első játszmát a Dunaújváros ellen, ám ezután Jókay Zoltán gondolt egy merészet és gyakorlatilag sort cserélt, ez pedig elsőre nem jött be. A vendégek köszönték a lehetőséget és megnyerték a második szettet és ezt követően is derekasan tartották magukat és hatalmas csatában behúzták a harmadikat is. Ezután már nem mert kockáztatni a PSE mestere, visszavitte az első sort, ennek pedig csúnya vége lett: 10 pontig jutottak a vendégek a negyedikben, de az ötödikben megint komoly csatára kényszerítették a fővárosiakat 10:9-ig, akik azonban végül behúzták a játszmát, a meccset és a továbbjutást is.

A MAFC és a Kecskemét párharcában eddig mindig a vendégcsapat szerezte meg a győzelmet, s ez a harmadik meccsen sem történt másképpen. A kecskemétiek most az első két játszmában hatástalanítani tudták az első meccsen nem játszó, a másodikon viszont 22 pontig jutó Csoma Krisztiánt és kubai légiósaik remeklésének köszönhetően megint kétszettes előnybe kerültek. A fővárosiak azonban nem adták olcsón a bőrüket, a következő két játszmában meccslabdákról fordítva egyenlítettek (Csoma végül 35 pontig jutott). Azonban az ötödik felvonásban is a vendégeknek volt két meccslabdája is és a másodikat Fundora értékesítette, így megint a Kecskemétnél az előny a párharcban.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Fino Kaposvár – Debreceni EAC 2:3 (–25, –20, 11, 16, –15)
Kaposvár Aréna, 246 néző. V: Horváth M., Soltész.
FINO: Kiss M. 2, Sandoval 9, Milovanovics 17, Bögöly 14, Vasquez 7, Garchet 2. Csere: Bozóki (liberó), Ouyachi 10, Hubicska 8, Iván B. 1. Megbízott edző: Ruben Wolochin.
DEAC: Bagics 7, Almora 14, Tóth A. 2, Coelho 24, Remete 1, Fazekas 14. Csere: F. Nagy (liberó), Magyar, Tar. Vezetőedző: Fodor Antal.
Ruben Wolochin: – A negyeddöntő első és második mérkőzésének megnyerése ellenére tudtuk, hogy meg kell harcolnunk a sikerért a pályán a kiválóan küzdő Debrecen ellen. Ezúttal sajnos nem úgy alakultak az események, ahogyan terveztük, apróságokon múlt a győzelem sorsa az ötödik szettben.
Fodor Antal: – Egy ilyen meccs után az örömöm kifejezése az első gondolatom. Csapatunk fennállása óta a legbravúrosabb győzelmét szerezte most, mégpedig megérdemelten. Gratulálok a fiúknak, és velük együtt bizakodok a hasonló folytatásban.
A párharc állása: 2–1 a Fino Kaposvár javára.

GreenPlan-VRCK – Kistext 3:0 (22, 13, 16)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, zárt kapuk mögött. V: Halász E., Jámbor.
GREENPLAN-VRCK: Páez 2, Ciupa 11, Péter M. 3, Bibók 8, Blázsovics 18, Moraes 8. Csere: Dudás, Budai (liberók), Árva 2, Csizmadia, Péter B. 1, Szabó D. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
KISTEXT: Szabó M. 2, De Bairros 7, Gönczi 5, Makarov 7, Óhidi 2, Reffatti 8. Csere: Lassu (liberó), Kalmár 2, Kocsondi 1. Vezetőedző: Bunda Olivér.
Toronyai Miklós:
– Az első szettben volt egy kis bizonytalanság, ami miatt nem voltam boldog, ugyanakkor a második szettől rendben volt a koncentráció. A minimum célt teljesítettük, most a regeneráció következik, hiszen az elődöntőben is szeretnénk győzelmeket szerezni.
Bunda Olivér: – Előrébb tart a Kazincbarcika, megérdemelten jutottak tovább, amihez gratulálok nekik, és sok sikert is kívánok a folytatásra.
A párharc végeredménye: 3–0 a GreenPlan-VRCK javára.

MAFC-BME – Kecskemét 2:3 (–19, –20, 24, 24, –13)
Budapest, Folyondár utca, 195 néző. V: Mezőffy, Halász T.
MAFC: Eke 6, Gálvez 8, Godoi 4, Lescay 7, Csoma 35, Krupánszki 17. Csere: Pápai (liberó), Szabó Balázs 1, Benkő 5. Vezetőedző: Nagy Péter.
KECSKEMÉT:
Szabó A. 6, Sidiropoulos 1, Gebhardt N. 6, Baserio 19, Argilagos 25, Fundora 25. Csere: Török Zs. (liberó), Tomanóczy, Palánkai-Omoshebi. Vezetőedző: Nagy József.
Nagy Péter: – Nagyot küzdöttek ma a srácok, egy végletekig kiélezett mérkőzésen. A Kecskemét jóval agresszívabban röplabdázott, mint hétfőn. Azt sajnálom, hogy az első két szettben mi viszont megszeppenve kezdtünk és csak a 3. szett végén tértünk vissza Julio nyitásaival. Ha nyerni szeretnénk, akkor ezt az agresszív játékot kell képviselnünk.
Nagy József: – Az első két szettben sikerült meglepni a belőlünk jól felkészült MAFC csapatát. A harmadik, negyedik szettnek a végén követtünk el kisebb hibákat ami megpecsételte azok végét, de az ötödik játékrészben óriási csatában sikerült győzedelmeskednünk.
A párharc állása: 2–1 a Kecskemét javára.

Pénzügyőr – Dunaújvárosi KSE 3:2 (14, –21, –26, 10, 9)
Budapest, Kőér utca, 60 néző. V: Bátkai-Katona, Kiss Z.
PÉNZÜGYŐR: Pedro 12, Magyar 3, Dávid Cs. 7, Gacs 4, Kovács Z. 15, Kiss D. 7. Csere: Feliciano (liberó), Rása 11, Szabó V. 2, De Sousa 8, Majoros 3, Tordai 6. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
DKSE: Laczi 10, Farkas 1, Hatvany 7, Kecskeméti 15, Kisházi 3, Pavljuk 24. Csere: Sümegi (liberó), Gőczi, Juhász B., Winter, Tóth K. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Jókay Zoltán:
– Kérem szépen földönkívüli eseménynek voltak szemtanúi a nézők. Földrajz tanulmányaim során, ha jól emlékszem ezt úgy nevezeték, hogy „brain drain”, azaz agyak elrablása. Az első játszma után valami földönkívüli módon a Dunaújváros elrabolta a játékosaim agyát és erre ráment két játszma. Tehát a fejnélküli lovas seregnek nem sikerült megnyernie a mérkőzést. Így vissza kellett vinnem azt a csapatot, akiknek a feje a helyén volt, így sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Tomanóczy Tibor:
– Gratulálok a Pénzügyőrnek a megérdemelt tovább jutáshoz. Ma volt önbizalmunk, és úgy tudtunk játszani, ami a folytatásra bizakodást és erőt adhat. Úgy érzem, hogy az erőnk a negyedik szettre elfogyott. Le a kalappal a csapatunk előtt, hiszen ahhoz képest, hogy az eddigi mérkőzéseken milyen különbséggel nyert ellenünk a Pénzügyőr ma alaposan megmutattuk, mire lehetünk képesek.
A párharc végeredménye: 3–0 a Pénzügyőr javára.

Március 24., csütörtök
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 25., péntek
19:00 Szolnoki RK – Rákosmente PARTY-CO (férfi NB I, alsóház)
19:30 Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE (női NB I alsóház)

Március 26., szombat
18:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 TFSE – MÁV Előre (női NB I, felsőház)

Március 27., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Foxconn – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
17:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 CoreComm-VESC – Kispest SE (női NB I, alsóház)
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 Budaörsi DSE-Emericus – Gödöllői RC (női NB I, felsőház)