Kaposvári sikerrel kezdődött a férfi döntő

Klub - hazai, Teremröplabda

Elvette a MÁV Előre pályaelőnyét a Fino Kaposvár, miután a székesfehérvári VOK-csarnokban sikerült győzniük 3:0-ra a férfi Extraliga döntőjének első mérkőzésén. A bronzpárharcban a Pénzügyőr szerzett vezetést hazai pályán a Vegyész ellen, az alsóházban azonban idegenbeli sikerek születtek: a Kecskemét Debrecenben, a Kistext a MAFC otthonában nyert.

Férfi Extraliga-döntő, 1. mérkőzés:
MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár 0:3 (–21, –23, –18)
Székesfehérvár, 682 néző. V: Jámbor, Bátkai-Katona.
MÁV:
Eke 5, Szabó V. 6, Koci 10, Ambrus 5, Pesti 7, Doda 5. Csere: Takács M. (liberó), Deliu, Boa 1, Kholman. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
FINO: Iván 8, Baróti 11, Bögöly 13, Lescay 9, Bartunek 5, Hernandez 9. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska 1, Tóth K. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
Dávid Zoltán:
– Nem működött semmi. A Kaposvár sokkal magabiztosabb játékot mutatott és Pesti Marci sérülése se könnyítette meg a helyzetet.
Szlobodan Prakljacsics: – Egy nagyszerű hangulatú mérkőzésen, egy jól játszó Fehérvár ellen sikerült nyernünk ma. Higgadtak tudtunk maradni, és ez volt s mai győzelem kulcsa.
A párharc állása: 1–0 a Fino javára.

A mérkőzést az abszolút élvonalbeli újoncként döntőbe jutott hazai csapat kezdte jobban, hat ponttal is vezetett, mert játékosai jól blokkoltak és nyitottak. Amikor a elkezdtek hibázni, kiegyenlítetté vált a mérkőzés, vendégek pedig 18:18 után sorozatban szerzett négy ponttal elléptek és Baróti Árpád pontjával megnyerték a nyitó felvonást (21:25).

A második szett elején is a házigazda irányított, a kaposváriak sokat rontottak, de a 12:5-ös hazai előny pillanatok alatt eltűnt, miután a Fino sorozatban nyolc pontot szerzett. Ráadásul 19:19-nél a hazaiak egyik legjobbja, a válogatott Pesti Marcell egy blokk után rosszul ért talajt, aláfordult a bal bokája és nem tudta folytatni a mérkőzést. Hiába küzdöttek ezt követően is hősiesen a fehérváriak, a somogyiak végül Bögöly Gábor pontjával, minimális különbséggel, de megduplázták összetett előnyüket (23:25).

A harmadik felvonásban a sérülés miatt kényszerből szerkezetet váltott Dávid Zoltán: a feladó Szabó Vilmos szerepelt Pesti helyén átlóként, de elfogyott a csapat lendülete. A Fino ezúttal a játszma elejétől irányított és kézben tartotta a találkozót, a hazaiak trénere egyre több cserejátékosát bevetette, de a változtatások nem módosítottak a mérkőzés alakulásán. A végén pedig a vendégek cseh feladója, Lubos Bartunek tette fel az i-re a pontot, miután második érintésre áttette a labdát (18:25).

Férfi Extraliga, a 3. helyért, 1. mérkőzés:
Pénzügyőr – GreenPlan-VRCK 3:0 (17, 25, 21)
Kőér utca, 150 néző. V: Tillmann, Adler.
PÉNZÜGYŐR: Rása 9, Magyar 4, Kiss D. 14, Nascimento 11, Kovács Z. 13, Dávid Cs. 4. Csere: Feliciano (liberó), Tomanóczy 1, Tordai. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
VRCK: Páez 1, Reffatti 11, Cziczlavicz 3, Szabó D. 6, Blázsovics 2, Moraes 8. Csere: Kiss M. (liberó), Péter B. 7, Péter M. 3. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Jókay Zoltán:
– Remélem a motivációnk továbbra is megmarad. Tettünk egy lépést. De egy nehezebb mérkőzésre kell készülni a Kazincbarcika otthonában.
Toronyai Miklós: – Másfél szett után sikerült azt a szerkezeti felállást megtalálni, amelyben a csapat élvezte a játékot. Készülünk a hazai találkozóra.
A párharc állása: 1–0 a Pénzügyőr javára.

Férfi Extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés:
Debreceni EAC – Kecskeméti RC 0:3 (–19, –8, –20)
Debrecen, 95 néző. V: Szarka, Szabó P.
DEAC: Bagics 2, Dorogi 1, Moret 5, Almora 7, Veres 9, Kiss I. 2. Csere: Bán (liberó), Imre 1, Lovas 2, Árvai, Remete 1. Vezetőedző: Fodor Antal.
KECSKEMÉT: Baserio 8, Keen 2, Farkas P. 16, Boldizsár 9, Varga P. 14, Kecskeméti 1. Csere: Török Zs. (liberó), Szabó M. 1. Vezetőedző: Nagy József.
Fodor Antal:
– Változatlanul tartalékosan tudtunk kiállni a mai meccsen. A feladó posztra beállt Bagics hiányzott a fogadásból, Tóth András pedig a feladásból és ezen nem tudtunk felülkerekedni. Keressük a megoldást és bízunk a jobb folytatásban.
Nagy József: – Megtettük az első lépést a bajnokság hátralévő részében. A srácaink nagyon fegyelmezetten játszottak. Készülünk a második mérkőzésre.
A párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.

Férfi Extraliga, a 7. helyért, 1. mérkőzés:
MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes 1:3 (–15, 23, –21, –16)
Folyondár utca, 41 néző. V: Varjasi Kiss Z.
MAFC: Czita, Kunert, Bandi O., Szabó B., Bandi B., Szávai 2. Csere: Tepszis (liberó). Vezetőedző: Pápai Péter.
KISTEXT: Óhidi, Gebhardt N., Kocsondi, Reyes, Fazekas, Novoszelov. Csere: Lassu, Sümegi (liberók), Báder, Tarr. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
Pápai Péter: – Sajnos több hiányzónk is volt a mai mérkőzésen, ezért más felállásban kellett játszanunk, mint a megszokott.
Tamás Zoltán:
A párharc állása: 1–0 a Kistext javára.

Férfi NB I-döntő, 1. mérkőzés:
Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc 3:2 (20, 17, –22, –17, 12)
Szeged, 300 néző. V: Bibók, Halász T.
SZRSE: Piti 11, Dileo 3, Csányi 25, Kiss G., Pozzobon 22, Kasnyik 8. Csere: Borsi (liberó), Bodnár 1, Honti. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
MEAFC: Kozsla 3, McLaughlin 2, Kovács Z. 9, Csizmadia 5, Komlósi 15, Árva 13. Csere: Karóczi (liberó), Szabó P. 10, Kapusi. Vezetőedző: Bagó László.
Fésüs Erzsébet:
– Az első két szettben nagyon jól éreztük az ellenfél játékát. Ebben a bajnokságban többször is előfordult, hogy lassabban indult be a mérkőzés, de most ez nem így történt. Nagyon örültem neki, hogy most így alakult. A harmadik szettben úgy éreztem, hogy az ellenfél játéka feljavult, mi viszont több olyan hibát elkövettünk, amit korábban nem. A negyedik szettben, pedig hasonló helyzetbe kerültünk. Nagyon becsülendő a fiúkban, hogy ilyen nehéz helyzetből is fel tudtak állni. Ehhez viszont kellett mindenképpen Csányi Dániel, aki a hátán tudta vinni a csapatot a végjátékban.
Bagó László:
A párharc állása: 1–0 a Szeged javára.

Férfi NB I, a 3. helyért, 1. mérkőzés:
Dág KSE – Dunaújvárosi KSE 2:3 (15, –21, –24, 14, –14)
Dág, 52 néző. V: Sík, Mezőffy.
DÁG: Majer 3, Kun 19, Sow 10, Oláh B. 19, Benkő, Flachner K. 10. Csere: Farkas R. (liberó), Nagy P. 5, Szabó B., Balázs B. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
DKSE: Tóth K., Béres 14, Velicsko 1, Pavljuk 5, Szalai 14, Kisházi. Csere: Kuti (liberó), Winter 3, Gőczi 8, Vida 10. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Zirigh Balázs: – Mélységesen szégyellem magam a mai teljesítményünk miatt, és egyúttal elnézést kérek a szurkolóinktól, akik a végsőkig kitartottak mellettünk! Remélem, hogy a játékosaim is így éreznek, ha nem, az nagy baj lenne! A hátralévő meccseken meg kell mutatnunk, hogy van tartásunk, és motivációnk, hogy megszerezzük a harmadik helyet! Gratulálok a Dunaferr fiatal csapatának a győzelemhez, akik kihasználták, hogy lebecsültük Őket!
Tomanóczy Tibor: – Nagyon örülünk az idegenben megszerzett győzelemnek! Fiatal játékosaink végig koncentráltan játszottak. A nehezebb helyzetekből is fel tudtunk ma állni, ami nem volt eddig jellemző ránk. Bízom a jó folytatásban. Fel kell készülnünk arra, hogy a szerdai mérkőzés sokkal nehezebb lesz ismerve a Dág erényit!
A párharc állása: 1–0 a Dunaújváros javára.

Férfi NB I, az 5. helyért, 1. mérkőzés
TFSE – Szolnoki RK 1:3 (24, –19, –25, –25)
Győri út, 20 néző. V: Filibér, Halász E.
TFSE: Mihucz 9, Tóth M. 3, Horváth B. 9, Füzék 5, Kókai 19, Balázs B. 18. Csere: Nagy T. (liberó), Tigyi 6, Éliás, Merkler, Fenyő 1. Vezetőedző: Lónárt Péter.
SZOLNOK: Guzmics 6, Reiner 12, Acsai 7, Timár 3, Fenyvesi D. 15, Bíró 5. Csere: Földes (liberó), Falusi. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Lónárt Péter:
Gulyás Ferenc: – Nagyot küzdöttünk, úgy gondolom megérdemelten nyertünk. Mindenki egyénileg megtett mindent a győzelemért. Voltak hibák, ha azokat kitudjuk javítani, akkor stabilabb lesz a játékunk. Nagyon nehéz lesz az otthoni mérkőzésünk, de bízom abban, hogy feltudunk nőni a feladathoz. Gratulálok a fiatal csapatomnak!
A párharc állása: 1–0 a Szolnok javára.