Ijesztgetett a KNRC, de a Fatum jutott az elődöntőbe

Kedden játszották le a Fatum-Nyíregyháza és a Kaposvári NRC negyeddöntőjének mindent eldöntő ötödik mérkőzését. A vendég KNRC megnyerte az első játszmát, ezzel alaposan ráijesztett a hazaiakra, akik azonban ezt követően összekapták magukat, s viszonylag magabiztosan, végig vezetve fordítottak, majd a negyedik játszmában meg is nyerték a mérkőzést. Ezzel a sikerrel a Fatum jutott a női Extraliga elődöntőjébe, ahol a címvédő Vasas lesz majd az ellenfele, míg a kaposváriak a MÁV Előrével csatáznak majd az 5–8. helyért.

Női Extraliga, negyeddöntő, 5. mérkőzés:
Fatum-Nyíregyháza – Kaposvári NRC 3:1 (–20, 17, 19, 20)
Nyíregyháza, 550 néző. V: Halász T., Bátkai-Katona.
FATUM: Cicic 7, Leban 16, Lászlop 10, Jurdza 17, Bjelova 8, Cepni 13. Csere: Tóth F. (liberó). Vezetőedző: Tomas Varga.
KNRC: Maggioni 3, Szedmák 10, Bodovics 3, Ubavics 21, Godó 15, Gyimes 7. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi, Radnai Luca, Renko. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Tomas Varga:
– Büszkék vagyunk a csapatra, egy nagyon nehéz szériában sikerült egy igen fontos mérkőzést megnyerni. Ilyen fiatal játékosoknak az 5 mérkőzéses továbbjutás a legnagyobb lecke, ettől több nem is kell. Nagyon szeretnénk ebben a tempóban folytatni az elődöntőt, de tudjuk, hogy nehéz dolgunk lesz. Kevés időnk van pihenni és felkészülni. Ennek ellenére bizakodom, hogy újabb pozitív tapasztalatokat sikerül szereznünk. Köszönjük a szurkolóinknak a remek hangulatot!
Vincent Lacombe: – Úgy kezdtük a meccset, ahogy szerettük volna, a 4. összecsapás még hatással volt az ellenfelünkre, ezután viszont sikerült összerakniuk a játékukat, illetve a szerencse is melléjük állt. Nem szabad sokáig búslakodni, hiszen már a héten kezdődik a következő kör, szeretnénk megszerezni az ötödik helyet, és ehhez minden lehetőséget meg kell ragadnunk.
A párharc végeredménye: 3–2 a Fatum-Nyíregyháza javára.

Április 6., csütörtök
18:30 Fino Kaposvár – Pénzügyőr (férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
19:30 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I elődöntő, 2. mérkőzés)
19:30 Dunaújvárosi KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 7., péntek
14:00 Budaörsi DSE-Emericus – Diósgyőri VTK (női NB I)
15:30 Vasas SC – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – Debreceni EAC (férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés)

Április 8., szombat
16:00 TFSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 Jászberény VT – BVSC-Zugló (női NB I)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 9., vasárnap
16:00 Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Szent Benedek RA (női NB I)
18:00 UTE U21 – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)