Így láttuk a fordulót: rajt a nőknél is

Most induló sorozatunkban visszatekintünk a forduló mérkőzéseire, elemezzük a csapatok teljesítményét és igyekszünk felhívni a figyelmet a legérdekesebb momentumokra is.

NŐI EXTRALIGA:

UTE-Szent Benedek RA 2:3
Ugyan a hazaiak kikaptak, mégis volt több extra teljesítmény náluk. A csapatba visszatért argentin Hiruela 24 pontot ütött, pedig fárasztották rendesen nyitásokkal (37), a még mindig csak 22 éves center Ambrosio Melani 15 egységgel zárt, a szintén fiatal Boskó Ágnes pedig egy szervát se hibázott el és így is ő nyitotta a legtöbb ászt (3)! A füredieknél Vacsi Evelin 4 blokkja mellett az emelhető ki, hogy négy játékos (Sztijepics, Koleva, Jankovics, Vacsi) is elérte a tízpontos határt, ami a feladó Ana Grbac dicsérete is, aki jól osztotta el a labdákat.

Swietelsky-Békéscsaba – Kaposvári NRC 3:0
Békéscsabán a hazai centerek voltak igazán elemükben, a meccs legeredményesebbje Pintér Andrea 14 ponttal zárt, ebből 6 is blokk után született, míg játékostársa, Bodnár Dorottya 13 pontig jutott (ebből 4 volt blokk, 3 pedig ásznyitás) úgy, hogy egy támadást sem rontott el (8/8). Vaszilevának pedig – amellett, hogy jól állta a sarat a fogadásoknál (33 nyitást kapott) – 10 szerzett pontra is futotta az erejéből.

MÁV Előre SC-ST. Solar – Fatum-Nyíregyháza 0:3
Az újonc MÁV Előre SC-ST. Solar vendégeként magabiztos győzelmet arató Fatum-Nyíregyháza legnagyobb fegyvere a sáncmunka volt szombaton: összesen 18 (!) sikeres blokk fűződik a nevükhöz, különösen Cepni, a török (5) és Cicic (4) jeleskedett a hálónál. Tóth Fruzsina pedig a fogadómunkából vette ki a részét gyakorlatilag hibátlan játékkal. A hazaiaknál a fehérorosz Karnyickaja 17 ponttal mutatkozott be az Extraligában, ezzel ő lett a meccs legeredményesebbje.

MTK-Vasas Óbuda 1:3
Az mindenképpen szép teljesítmény az MTK-tól, hogy játszmát nyert a címvédő ellen, sőt az első szettben is eljutott 20 pont fölé. A hazaiaknál három 19 éves magyar Tatár (9 pont), Garai (7 pont) és Berkó (3 blokk) is jó benyomást kelthetett a nézőkben. A támadások nagyrészt a szerb átlóra, Anja Aszonjára jöttek ki, ő 18 ponttal (29%) zárt, akárcsak a Vasas legeredményesebbje, Taylor Bannister, aki hatékonyabb játékot mutatott (39%). Török Kata 14 pontjából 2 volt ásznyitás, és jól szervált (3 ász) a csereként érkezett 8 pontos szlovák szélső ütő, Fričová is.

FÉRFI EXTRALIGA:

Fino Kaposvár – MAFC-BME 3:2
A forduló hatalmas fordulatokat és maratoni csatáját hozó rangadóján hiába volt kimagaslóan a legeredményesebb a MAFC bolgár légiósa, Hrisztian Dimitrov 36 ponttal (2 ász, 5 blokk és 29 támadás – a túloldalon Quevedo Hernandez összesen 26-ig jutott), a végén így is a házigadák örülhettek. Pedig két játszmát is csak minimális különbséggel, jócskán a túlórában (az elsőt 33:31-re, az ötödiket 22:20-ra) nyerték meg. A szerencse mellett a nyitás/nyitásfogadás volt az, amiben a Fino felülmúlta ellenfelét, hiszen amíg az ászok arány 10:3 volt, addig a nyitásfogadás hatékonysága 65–49, illetve 30 és 15 százalék volt a javukra.

GreenPlan-VRCK – MÁV Előre-Foxconn 0:3
A forduló meglepetését egyértelműen az újonc okozta kazincbarcikai háromszettes győzelmével, bár azt is tegyük hozzá, hogy mindhárom játszma szoros volt. A hazaiaknál Csoma Krisztián volt a legeredményesebb 15 ponttal, míg a túloldalon Redjo Koci jutott 14-ig. Ami a legszembeötlőbb különbség volt a két csapat között, az a vendégek kiváló blokkmunkája, hiszen míg a hazaiak csak négyig jutottak, addig a MÁV Előre kilenc pontot is szerezett ebből, ráadásul öt játékos között szépen elosztva.

Pénzügyőr – DEAC 3:0
Az éllovas Pénzügyőr háromszettes győzelmet aratott a Bagics Balázst nélkülöző debreceniek felett, akit az eddig liberó poszton szereplő Bán Viktor próbált pótolni. Nem is rosszul, hiszen a korábbi strandröplabda országos bajnoknak hat pontot sikerült termelnie (5 támadás és egy ász), ami kifejezetten jó teljesítmény egy liberótól a címvédővel szemben, ráadásul az utolsó játszmában sikerült alaposan megszorongatni a hazaiakat. A meccs legeredményesebbje amúgy Kovács Zoltán lett 16 ponttal, míg a túloldalon a brazil Willian 14-ig jutott.

Kecskemét–Kistext JP Auto Mercedes 3:0
A két balszerencsés vereséggel kezdő, azóta azonban magára találó kecskemétiek ellen csak az első játszmában tudta tartani a lépést a sereghajtó Kistext. A házigazdák kubai triójával azonban nem bírtak, hiszen Argilagos 19, Fundora 17, Baserio pedig 13 pontig jutott, míg a túloldalon a brazil Reffatti volt a legeredményesebb 12-vel. A legjelentősebb különbség itt a támadások száma és hatékonysága között van, hiszen amíg a Kecskemét 95-ször próbálkozott, addig a vendégek csak 80-szor ráadásul amíg előbbiek 53 százalékkal fejezték be ezeket sikerrel, addig utóbbiaknál ez a mutató csak 40 százalék volt.