Így láttuk a férfi fordulót: a Kistext robbantotta a bombát…

Klub - hazai, Teremröplabda

Összeállításunkban visszatekintünk a forduló mérkőzéseire, elemezzük a csapatok és a játékosok teljesítményét és igyekszünk felhívni a figyelmet a legérdekesebb momentumokra is.

MAFC-BME – Fino Kaposvár 0:3
Az első szettet leszámítva simán nyerték a találkozót a kaposváriak, akik a játék minden elemében – nyitás, fogadás, blokk, támadáshatékonyság – jobbak voltak ellenfelüknél, ezúttal azonban sokkal fontosabb volt, hogy egyáltalán volt ellenfél. Hiszen a pénzhiány miatt a fővárosi csapat légiósai már korábban leléptek, de a kezdőcsapat magyarjai közül is mindössze Eke Péter maradt hírmondónak, de kitartott a klub mellett Szabó Barna, Kókai Róbert és Jovan Torbica is, Csépke Gábor pedig visszatért. A saját nevelésű Nagy Móric mellett pedig a MÁV Előrétől kaptak kölcsön több tehetséges juniorbajnok játékost, így Bandi Bernátot, Bandi Olivért, Sebestyén Mártont, Szávai Károlyt, Tálos Pétert és Tepszis Ákost, a csapat kispadjára pedig Tamasi István ült le. A meccsen közülük Torbica lett a legeredményesebb 11 ponttal, míg a kaposváriaknál az előző fordulóban csereként is a legjobb kaposvári, Kalmár Ákos jutott 17 pontig, de immár a kezdőcsapat tagjaként.

MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan VRCK 0:3
A bajnokságot két győzelemmel kezdő, majd öt vereséggel folytató Vegyész valósággal megtáltosodott az alapszakasz második körére, hiszen mind a négy mérkőzésüket megnyerték, többek között a címvédő Pénzügyőrt is 3:0-ra legyőzve. Székesfehérváron is folytatták a jó sorozatot, pedig előzőleg a MÁV Előre állt a harmadik helyen, de az újabb sikerrel a hetedikről már a bronzérmes pozícióba jöttek fel a kazincbarcikaiak, akiknél az előző fordulóban bemutatkozó Willian Reffatti lett a legeredményesebb 14 ponttal, Boa Szabolcs 11-ig jutott. Ezen a meccsen is a vendégek voltak a jobbak minden mutatóban, de talán a legszélsőségesebb különbség az a nyitásoknál alakult ki: a Vegyész játékosai 5 ász mellett 10 nyitást rontottak, ugyanezek az adatok a hazaiaknál 1, illetve 12 voltak.

Debreceni EAC – Pénzügyőr SE 1:3
Vendéggyőzelem született Debrecenben is, ahol a címvédő PSE próbálta kijavítani a múlt heti, Vegyésztől elszenvedett vereségét. Igazából itt is egy játékelemben, a blokkokban volt ordító a különbség, amely 13–3 volt a fővárosiak javára, amelyből Rása Alex 6-ot, Tomanóczy Bálint pedig 4-et szerzett, és neki volt három ásza is. A legeredményesebb játékosuk azonban így is Kiss Dániel lett 18 ponttal, de Magyar Bálinton kívül mind az öt mezőnyjátékos tíz ponton felülre jutott, míg a túloldalon ugyanezt csak ketten mondhatták el magukról, igaz Willian 24, Almora 19 pontot szerzett.

Kistext JP Auto Mercedes – Kecskeméti RC 3:1
Papírforma szerint ezen a találkozón is vendégsikernek kellett volna születnie, ehelyett a forduló bombameglepetésének lehettünk tanúi, miután a sereghajtó és eddig nyeretlen hazaiak 0:1-ről fordítva legyőzték az éremre pályázó kecskemétieket. A hazaiaknak még az is belefért a győzelembe, hogy 19 (!) nyitást rontsanak, azonban ezúttal minden másban a csúnyábbik arcát mutató KRC fölé nőttek. A meccs legeredményesebb játékosa Jurij Kruzskov lett 21 ponttal, de a feladó Óhidi Richárdon kívül minden kezdőjátékos elérte a 10-et, míg a túloldalon csak Argilagos és Fundora tudta megtenni ugyanezt, ők egyaránt 17 ponttal zártak.

December 13., kedd
19:00 MÁV Előre-Foxconn – Pénzügyőr SE (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)

December 14., szerda
18:00 Szent Benedek RA – Marina Kastela (horvát; női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés – Riz Levente Sportcsarnok); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Brcko (bosnyák) – Swietelsky-Békéscsaba (női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés)
19:00 Vidux-Szegedi RSE – Kecskeméti RC (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)

December 16., péntek
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 17., szombat
14:05 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
18:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Kaposvári NRC (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 TFSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)