Idén is a Vasas és a Békéscsaba mérkőzik majd az aranyéremért

Vasárnap játszották le a női Extraliga elődöntőjének harmadik mérkőzéseit. A címvédő Vasas Óbuda és a Swietelsky-Békéscsaba is 3:0-ra győzött a Fatum-Nyíregyháza és a Szent Benedek RA ellen, így ugyanilyen összesítéssel jutottak a fináléba. Így megismétlődik a tavalyi, emlékezetes, öt meccset hozó finálé a nőknél.

Női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés:
Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 3:0 (6, 14, 22)
Folyondár utca, 200 néző. V: Mezőffy, Halász E.
VASAS: Fricová 12, Papp 3, Bannister 19, Bojko 9, Abdulazimova 10, Fábián. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi 3, Kump, Szkripak, Jámbor. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
FATUM: Cicic 1, Leban 12, Lászlop 5, Jurdza 3, Bjelova 2, Cepni 5. Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco 1, Valentová, Ramdin. Vezetőedző: Tomas Varga.
Jannisz Atanaszopulosz:
– Amikor játékban vagyunk, ilyen teljesítményre vagyunk képesek, éppen ezért nem igazán értek egyet azzal, hogy most ismét 12 nap szünetünk van a döntőig, főleg, ha mindkét elődöntős párharc véget ér három mérkőzés alatt. Erre a következő szezonban érdemes lenne a szövetségnek kitalálna valamit, már csak a válogatott játékosok esetleges hosszabb pihenője miatt is. Büszke vagyok arra, ahogy a lányok ma játszottak, és szeretnék köszönetet mondani fantasztikus szurkolótáborunknak is. Várjuk a döntős ellenfelünket, akikre igyekszünk legjobb tudásunk szerint felkészülni.
Tomas Varga: – Nem értem mi történt az első két szettben, nem működött sajnos semmi. Nem volt nyitás és nyitásfogadás és így ez lett a végeredmény. Sajnálom, hogy így alakult. A harmadik szettre összeszedtük magunkat, de ott már nem tudtunk ennél többet kihozni belőle. Remélem, hogy sokat tanultunk ezen a három mérkőzésen és sikerül a bronzért való csatára a megfelelő tapasztalatokat levonni.
A párharc végeredménye: 3–0 a Vasas javára.

a Vasas az első labdamenettől kezdve uralta a felvonást, játékosai szinte hiba nélkül röplabdáztak, a játék minden elemében messze felülmúlták riválisukat, és a lelátóról érkező „játszik a Vasas” buzdítás közepette simán szerezték meg a vezetést (25:6).

A második játszma első periódusa még szorosan alakult, de a Vasas ezt követően újra ritmust váltott, remek védekezésével és blokkteljesítményével hibákba hajszolta riválisát, és miután támadásban továbbra is jó teljesítményt nyújtott, simán duplázta meg előnyét (25:14).

A harmadik felvonásban is hamar négypontos előnyt alakított ki a házigazda, de ezt követően egyrészt a nyírségiek játéka pontosabbá vált, másrészt hazai oldalon is több volt a hiba, így a különbség nem nőtt tovább. A címvédő támadásban továbbra is szinte kifogástalanul játszott, ez pedig bőven elég volt ahhoz, hogy simán kivívja az újabb döntős szereplést (25:22).

Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA 3:0 (18, 23, 12)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Bátkai-Katona, Árpás.
BÉKÉSCSABA: Bagyinka 2, Aktas 10, Bodnár 8, Drpa 16, Vaszileva 11, Mosher 5. Csere: Molcsányi (liberó), Karhu 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
SZBRA:
Jankovics 10, Vacsi, Herbin-Baker 5, Pérez Ramos 7, Nacsa-Pekárik 6, Bosnyakova 3. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Sztijepics 5, Szerényi, Dimitrics, Koleva 1, Orosz 1, Mihalewicz. Vezetőedző: Krisztian Mihajlov.
Tóth Gábor:
– Ez egy folyamatnak a része volt. Kétszer kikapni 3:2-re, egyszer nyert helyzetből, egyszer hazai pályán, ezt nem könnyű feldolgozni, hiszen hiába profi játékosok, mégiscsak emberekről van szó. Abban biztos voltam, hogy az első szett nem fog könnyen indulni és ez be is jött, de annak ellenére, hogy türelmetlenek és pontatlanok voltunk, átlendültünk a nehéz helyzeteken a jó nyitásoknak köszönhetően. Innentől kezdve azt éreztem, hogy valami megtört a Fürednél, és ezt kíméletlenül kihasználtuk. Gratulálok a csapatnak, rövid párharcnak tűnt, de mégsem volt az, nagyon nehéz volt!
Krisztian Mihajlov: – Gratulálok a Békéscsabának a döntőbe jutáshoz. A mai meccsen egyértelműen jobban játszottak nálunk, és ezzel nyerni tudtak. Sokat hibáztunk, a mérkőzésen de tudunk mi ennél sokkal jobban röplabdázni és ezt meg is mutatjuk a Nyíregyháza ellen.
A párharc végeredménye: 3–0 a Swietelsky-Békéscsaba javára.

A vasárnapi találkozó első játszmájában végig három-négypontos előny volt a viharsarkiaknál, akik a szerb Marta Drpa vezérletével ezt a hajráig tartották is. Ekkor a fürediek 20:18-ra felzárkóztak, ezt követően azonban nem szereztek több pontot (25:18).

A második szettben is a vendéglátó akarata érvényesült, és idegenlégiósai – Drpa mellett a bolgár Ralica Vasziljeva – vezérletével végig vezetett. A Szent Benedek RA azonban ekkor nem adta fel, előbb 12-nél, majd újabb négypontos hátrányt ledolgozva 23-nál is egyenlített. A kiélezett állásnál feladója nyitást rontott, ami megpecsételte a csapat sorsát (25:23).

A harmadik felvonás elején a találkozón először vezettek a vendégek, de örömük nem tartott sokáig, mert a BRSE Bodnár Dorottya és a török Ceyda Aktas pontjaival gyorsan fordított. A hazaiak ritmusváltását ekkor már nem tudta lekövetni az SZBRA, amely így tavalyi bronzérme után idén is ezért a medálért szállhat harcba (25:12).

Női Extraliga, 5–8. helyért, 3. mérkőzés:
Újpesti TE – MTK Budapest 3:0 (15, 23, 21)
Szilágyi utca, 250 néző. V: Kiss Z., Tillmann.
UTE: Hiruela 12, Kilyénfalvi 4, Kindelan 15, Tarin 21, Ambrosio 8, Boskó 1. Csere: Dömsödi (liberó), Sziládi. Vezetőedző: Horváth András.
MTK: Szabó L. 7, Briga 3, Aszonja 15, Tatár 9, Costa 5, Berkó 1. Csere: Divényi, Weidemann (liberók), Varga B., Kiss K., Endrődi, Gellér. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Horváth András:
– A mai mérkőzésen mindkét csapat hullámzó teljesítményt mutatott, sok hiba tarkította a játékot. Ez betudható annak a feszültségnek, amit az egész mérkőzés alatt érezni lehetett. Mindig a harmadik mérkőzés a legnehezebb, főleg 2-0 után, amikor az egyik oldalnak már nincsen veszíteni valója, a másiknak viszont nyomja teher a vállát. Sikerült a saját játékunkat játszanunk, örülünk a győzelemnek. A kilátogató szurkolóknak köszönjük szépen a biztatást!
Leiszt Máté: – Sajnáljuk, hogy nem sikerült ma visszajönnünk a párharcba, pedig nagyon akartunk. Sok pontatlanság jellemezte a játékunkat. Gratulálunk az Újpestnek, mi pedig készülünk, hiszen kötelező lesz nyernünk a folytatásban.
A párharc végeredménye: 3–0 az UTE javára.

Április 17., hétfő
18:00 Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)