Heti program: mindkét nemben bajnokot avathatnak

Klub - hazai, Teremröplabda

Jelen állás szerint egy híján húsz mérkőzést rendeznek a bajnoki idény utolsó előtti hetében, de ez a szám még nőhet, amennyiben nem zárul le három meccs után a férfi Extraliga döntője, illetve az 5. helyért folyó párharc. Persze az is előfordulhat, hogy bajnokavatás lesz mindkét nemnél. Az mindenesetre biztos, hogy a jelenlegi választékból hármat az M4 Sport, illetve az M4 Sport+, hetet pedig a Hunvolley Tv közvetít majd.

Cikkünket azért közöljük rendhagyó módon már vasárnap, mert hétfőn teljes nagyüzem lesz a férfiaknál: ekkor kerül sor többek között a döntő harmadik mérkőzésére is, ahol, ha Székesfehérváron ismét győzni tud a Fino Kaposvár, akkor ezzel le is zárul a finálé a somogyiak aranyérmével. A meccset természetesen az M4 Sport közvetíti. Hasonló a helyzet a DEAC és a Kecskemét párharcában, ahol utóbbiak ismételt vendégsikre esetén fejeződik be a csata. Az összes többi esetben még biztosan lesz egy mérkőzés, hiszen 1-1-re állnak a felek, illetve a MAFC és a Kistext összecsapásában még csak a második meccsre kerül sor. A Pénzügyőr és a Vegyész bronzcsatáját, illetve a debreceni találkozón a Hunvolley Tv-ben lesz látható.

Kedden a nők lesznek a főszereplők, hiszen a bronzcsata kivételével ekkor kerül sor a második mérkőzésekre, így a Swietelsky-Békéscsaba és a Vasas Óbuda aranycsatája is. Ezt a találkozót ugyancsak az M4 Sport, az UTE és a Kaposvár 5. helyért vívott meccsét pedig a Hunvolley Tv tűzte műsorára.

Csütörtökön jön a női bronzcsata harmadik, de biztosan nem utolsó felvonása a Szent Benedek és a Fatum-Nyíregyháza ugyancsak a Hunvolley Tv-n, illetve ekkor pótolják a Kistext és a MAFC elmaradt meccsét.

Pénteken a férfi párharcok negyedik mérkőzései következnek, köztük a Vegyész és a Pénzügyőr bronzmérkőzése is, illetve szépítés esetén a döntőben és az 5. helyért is ekkor játszanak majd.

A hét programja szombaton zárul három női helyosztóval, köztük a döntővel, s a Vasas ezen a napon akár meg is védheti címét – persze ehhez azért a csabai lányoknak is biztosan lesz egy-két szava –, ahogyan eldőlhet az 5. helyezett és a kiesés sorsa is. A finálé harmadik meccsét az M4 Sport+ (Duna World), a másik kettőt a Hunvolley Tv közvetíti.

Május 1., hétfő
15:00 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport
15:00 TFSE – Szolnoki RK (férfi NB I, a 5. helyért, 3. mérkőzés)
16:00 Dág KSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 Pénzügyőr – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, a 3. helyért); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga, a 7. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I-döntő, 3. mérkőzés)
20:00 Debreceni EAC – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Május 2., kedd
19:00 Újpesti TE – Kaposvári NRC (női Extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MÁV Előre-ST. Solar – MTK Budapest (női Extraliga, a 7. helyért, 2. mérkőzés)
19:45 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Május 4., csütörtök
18:00 Szent Benedek RA – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – MAFC-BME (férfi Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés)

Május 5., péntek
18:00 GreenPlan-VRCK – Pénzügyőr (férfi Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Szolnoki RK – TFSE (férfi NB I, az 5. helyért, 4. mérkőzés)
19:30 MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I-döntő, 4. mérkőzés)
19:30 Dunaújvárosi KSE – Dág KSE (férfi NB I, a 3. helyért, 4. mérkőzés)

Május 6., szombat
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv