Heti program: húsvét utáni meccsdömping – lezárulhatnak az elődöntők

Ezen a héten sem unatkozhatnak majd a röplabda barátok, hiszen keddtől minden nap akad majd valami izgalom. Legalább 18 mérkőzést rendeznek az elkövetkező napokban és ennek majdnem felét a Hunvolley Tv-n és az M4 Sport+-on is meg lehet tekinteni és akár kialakulhat az Extraliga döntőjének a párosítása is.

Kedden már meg is lehet az első döntős a férfiaknál, hiszen, ha a Fino megint győzni tud a Kőér utcában, akkor söpréssel intézi el a címvédőt, bár az a gyanúnk, hogy ehhez azért a Pénzügyőr játékosainak is lesz még néhány szava. A másik ágon a Vegyész és a MÁV Előre párharcának még biztosan lesz folytatása, hiszen jelenleg 1–1-re áll a két csapat. Az viszont biztos, hogy mindkét meccset közvetíti a Hunvolley Tv. Aznap a férfi NB I döntője is kialakulhat, amennyiben a Szeged és a Miskolc megnyeri a harmadik mérkőzést is.

Szerdán és csütörtökön a hölgyek veszik át a főszerepet, hiszen az elődöntőben a Vasas Nyíregyházára, a Békéscsaba pedig Balatonfüredre látogat az elődöntő második mérkőzésén. Ez a két meccs is szerepel a Hunvolley Tv programjában, csakúgy, mint az alsóházban az MTK és az UTE összecsapása, míg csütörtökön a Kaposvár utazik Székesfehérvárra.

Pénteken aztán következik a MÁV Előre és a Vegyész párharcának negyedik felvonása, s amennyiben a PSE nyerni tud kedden, úgy náluk is következik majd a kaposvári negyedik mérkőzés. De ugyanez vonatkozik a két férfi NB I-es elődöntőre is.

Szombaton egy, vasárnap pedig öt női NB I-es meccset rendeznek, de a hét utolsó napján kialakulhat a női döntő párosítsa is, igaz, ehhez az kell, hogy a Vasas és a Békéscsaba a szerdai és a vasárnapi meccset is megnyerje a Nyíregyháza és a Szent Benedek ellen. Előbbi meccset az M4 Sport+, utóbbit a Hunvolley Tv közvetíti. Ezek mellett ezen a napon rendezik az UTE és az MTK párharcának harmadik felvonását is.

Április 11., kedd
18:00 GreenPlan-VRCK – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:30 Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vidux-Szegedi RSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I elődöntő, 3. mérkőzés)
20:00 Dág KSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I elődöntő, 3. mérkőzés)

Április 12., szerda
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:45 MTK Budapest – Újpesti TE (női Extraliga, 5–8. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 13., csütörtök
19:00 MÁV Előre-ST. Solar – Kaposvári NRC (női Extraliga, 5–8. helyért, 2. mérkőzés)

Április 14., péntek
19:00 MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 15., szombat
18:00 BVSC-Zugló – Gödöllői RC (női NB I)

Április 16., vasárnap
15:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
16:00 Szent Benedek RA – Vasas SC (női NB I)
16:00 TFSE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Diósgyőri VTK – UTE U21 (női NB I)
20:00 Budaörsi DSE-Emericus – Jászberény VT (női NB I)