Heti program: 2., 3. (és 4.) kör az Extraliga negyeddöntőjében

Folytatódnak az Extraliga negyeddöntői és az NB I alsó és felsőházának rájátszása is, úgyhogy ezen a héten sem unatkoznak majd a sportág kedvelői. Legalább 20, de akár 28 mérkőzésre is sor kerülhet a héten.

És a program már a hét első napján is dübörög, hiszen nem kevesebb, mint öt negyeddöntőt játszanak a második körben. A legizgalmasabbnak mindenképpen az alapszakaszban az 5. és a 4. helyezettek összecsapása ígérkezik, hiszen a férfiaknál a Kecskemét tudott nyerni a MAFC otthonában, míg a nőknél a Diamant vette el a Nyíregyháza pályaelőnyét, ami aztán Németh Szabolcs vezetőedző állásába került, s így a mai kaposvári meccsen már Szasa Nedeljkovics debütál a szabolcsiak kispadján, éppen volt csapata ellen.

De szoros volt az UTE és a Szent Benedek első találkozója is, a Dunaújváros pedig hazai pályán bizonyíthat a Pénzügyőr ellen, csakúgy, mint az MTK a Vasassal szemben. Utóbbi kivételével az összes meccset láthatjuk majd a Hunvolley Tv-n. A női NB I-ben az alapszakaszgyőztes TFSE fogadja a Budaörsöt ugyancsak hétfőn.

Egy nap szünetet követően, szerdán már következnek a harmadik meccsek az Extraligában, legalábbis öt párharcban, s a nőknél a Békéscsaba és a DVTK, a férfiaknál pedig a Fino és a DEAC, illetve a Vegyész és a Kistext összecsapása akár le is zárulhat, hiszen az otthon játszó csapatok vezetnek összesítésben 2–0-ra, míg a MAFC és a Kecskemét, illetve a Pénzügyőr és a Dunaújváros összecsapásának kimenetele a hétfői eredményektől is függ.

Csütörtökön aztán a maradék három női párharcra kerül sor: az UTE Balatonfüredre, a Kaposvár Nyíregyházára, az MTK pedig a Vasashoz látogat. Itt is majd a mai eredmények ismeretében akár le is zárulhatnak párharcok.

Pénteken egy-egy férfi és női alsóházi meccsre kerül sor, szombaton pedig már kezdődik az Extraliga negyeddöntőjének negyedik köre, de természetesen csak azokban a párosításokban, ahol erre szükség lesz. Elméletileg négy férfitalálkozó van erre a napra tervezve. Ami már most biztos: ebben a fordulóban minden meccset közvetít majd a Hunvolley Tv. Emellett szombaton kerül majd sor a női NB I felsőházának rangadójára is a TFSE és a MÁV Előre között.

Vasárnap következhetnek a női negyeddöntők negyedik találkozói, legalábbis ahol erre még szükség lesz. A női NB I felsőházában a címvédő Gödöllő látogat Budaörsre, míg a férfiaknál az alapszakaszgyőztes MÁV Előre a Dágot fogadja. Az alsóházban a nőknél a Kispest utazik Veszprémbe.

Március 21., hétfő
17:15 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Dunaújvárosi KSE – Pénzügyőr (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 TFSE – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I, felsőház)

Március 23., szerda
18:00 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
18:30 Swietelsky-Békéscsaba – Diósgyőri VTK (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
19:00 GreenPlan-VRCK – Kistext (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés) – zárt kapuk mögött; Tv: Hunvolley Tv
20:00 MAFC-BME – Kecskemét (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Pénzügyőr – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 24., csütörtök
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)

Március 25., péntek
19:00 Szolnoki RK – Rákosmente PARTY-CO (férfi NB I, alsóház)
19:30 Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE (női NB I alsóház)

Március 26., szombat
18:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
18:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 TFSE – MÁV Előre (női NB I, felsőház)
20:00 Kistext – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
20:00 Dunaújvárosi KSE – Pénzügyőr (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges

Március 27., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Foxconn – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
17:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
17:00 CoreComm-VESC – Kispest SE (női NB I, alsóház)
18:00 Diósgyőri VTK – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 Budaörsi DSE-Emericus – Gödöllői RC (női NB I. felsőház)