Hazai pályán is győzött a Fino Kaposvár

Már 2:0-ra vezet az elődöntős párharcban a Fino Kaposvár a Pénzügyőr ellen, miután hazai környezetben négy szettben legyőzték fővárosi riválisukat.

Szorosnak indult a mérkőzés, a végére azonban elfogyott a címvédő Pénzügyőr Kaposváron. Az első szett szoros csatát hozott, fej-fej mellett haladt a két csapat egészen a végjátékig, majd Kovács Zoltán pontjai után elhúzott a vendég Pénzügyőr, majd Kiss Dániel révén az első szettlabdáját ki is használta (23:25, 0:1).

Hasonlóan folytatódott a második játékrész, de a hazaiaknál Baróti Árpád egyre jobban magára talált, és hatalmas ütéseinek köszönhetően a Fino közel tudott maradni a Pénzügyőrhöz. Ezúttal is a vendégek jutottak először játszmalabdához Kiss Dániel révén, majd két PSE-hiba után már Bögöly szerválhatott a szettért. Ez nem sikerült ugyan, de két kubai légiósa jól fejezte be a kaposváriak következő két támadását, így egyenlített a hazai együttes (27:25, 1:1).

A következő két játszma viszont már a Kaposvárról szólt: a hazaiak egyre magabiztosabban röplabdáztak, ráadásul a védekezésük is még jobban összeállt, amivel nem tudtak mit kezdeni a Pénzügyőr játékosai. A szett végén többet is hibáztak a vendégek, ami megpecsételte a sorsukat, és Baróti blokkjával a Kaposváré lett a játszma (25:19, 2:1).

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a negyedik felvonásban a Fino, hiába kért időt és forgatta a csapatát Jókay Zoltán, a kaposváriak magabiztosan meneteltek a győzelem felé. Prakljacsics mester beküldte a játékrész végére a fiatal Tóth Gábort, akinek a nyitásaival nem tudtak mit kezdeni a vendégek és Bartunek blokkja a győzelmet jelentette a Fino Kaposvárnak, akik így 2:0-ás előnyből várhatják a párharc harmadik mérkőzését (25:13, 3:1).

Férfi Extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés:
Fino Kaposvár – Pénzügyőr SE 3:1 (-23, 25, 19, 13)
Kaposvár, néző. V.: Szabó P., Horváth M.
FINO: Bögöly 11, Lescay 6, Bartunek 5, Hernandez 12, Iván B. 11, Baróti 30. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska 1, Tóth K., Tóth G. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
PÉNZÜGYŐR: Rása 10, Magyar 3, Kiss D. 14, Nascimento 7, Kovács Z. 14, Tordai 7. Csere: Feliciano (liberó), Dávid Cs., Majoros 5, Tomanóczy. Vezetőedző: Jókay Zoltán
Szlobodan Prakljacsics:
– Egy lépéssel közelebb kerültünk a döntőhöz! Ahogy gondoltuk egyre nehezebb és nehezebb mérkőzések jönnek. A mérkőzés elején idegesebbek voltunk, amikor megnyugodtunk eredményesek voltunk kivédekezett labdákból és védekezésben is. Úgy gondolom ez volt a kulcs. Holnaptól már a keddi találkozóra koncentrálunk, szeretnénk Budapesten lezárni a párharcot.
Jókay Zoltán: – Talán egy kicsit léptünk előre az első meccshez képest függetlenül az eredmény képétől. Még mindig cipelnünk kellett egy-két játékost, akire szükségünk lenne. A meccs második felében a befogadó képességgel is gondok voltak.
A párharc állása: 2–0 a Fino javára.

Férfi NB I elődöntő, 2. mérkőzés:
Dunaújvárosi KSE – Vidux-Szegedi RSE 0:3 (–22, –22, –15)
Dunaújváros, 70 néző. V: Varga A., Varjasi.
DKSE: Vida, Juhász B., Hechavarria 11, Winter 5, Pavljuk 9, Laczi 9. Csere: Béres (liberók), Kisházi 2, Tóth K., Velicsko 2, Szalai 3, Farkas L. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
SZRSE: Piti 11, Dileo 3, Csányi 10, Kiss G. 3., Pozzobon 17, Kasnyik 4. Csere: Borsi (liberó), Bodnár, Sarnyai, Demcsák. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
Tomanóczy Tibor:
– Azt kértem a játékosaimtól, hogy legyenek ma férfiak, de ez a férfias játék rengeteg hibába torkoll. Nagyon gyengén támadtunk, a nyitásfogadásunk sem volt jó. Az egész játék enervált, nem sportolóhoz méltó volt.
Fésüs Erzsébet: – Boldogok vagyunk, hogy három nullra sikerült legyőznünk ellenfelünket, ez fontos mérkőzés volt, hogy két győzelemmel tudjuk folytatni a párharcot. Tisztába vagyunk azzal, hogy százszázalékos teljesítményt kell hoznunk a következő mérkőzésen a továbbjutás érdekében.
A párharc állása: 2–0 a Szeged javára.

MEAFC-Miskolc – Dág KSE 3:1 (25, –23, 19, 15)
Miskolc, 150 néző. V: Csizmarik, Rácz.
MEAFC: Kozsla 9, McLaughlin 3, Kovács Z. 10, Csizmadia 20, Komlósi 12, Árva 19. Csere: Karóczi (liberó), Kapusi, Simkó 1, Szabó P. Vezetőedző: Bagó László.
DÁG: Flachner K. 10, Majer 1, Kun 2, Sow 5, Oláh B. 18, Krupánszki 9. Csere: Farkas R. (liberó), Benkő 10, Nagy P., Balázs B., Szabó B. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Bagó László: – Sok hibával játszottunk, de szerencsére nem lett emiatt komoly problémánk. A legfontosabb, hogy a második győzelmünk is meglett. Köszönjük a szép számú közönségnek a biztatást, voltak nehéz pillanatok amikor átsegítették a csapatot. A párharcnak nincs vége, az ünnep alatt felkészülünk a harmadik összecsapásra.
Zirigh Balázs: – Ott folytattuk az első szettben, mint, ahol Dágon abbahagytuk! Megint nagy előnyről nem tudtuk befejezni a játszmát, ami rendkívül bosszantó. Szerencse, hogy a másodikban nem ismételtük meg, még nagyobb előnyről, pedig majdnem sikerült. Az első két játszma sokat kivett belőlünk mind fizikálisan, mind mentálisan, és a folytatásban fokozatosan felőrölt minket a MEAFC. A vereség ellenére voltak pozitív dolgok a mérkőzésen, ami remélem erőt ad majd nekünk ahhoz, hogy kedden szépítsünk az eredményen!
A párharc állása: 2–0 a MEAFC javára.

Április 7., péntek
14:00 Budaörsi DSE-Emericus – Diósgyőri VTK (női NB I)
15:30 Vasas SC – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – Debreceni EAC (férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés)

Április 8., szombat
16:00 TFSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 Jászberény VT – BVSC-Zugló (női NB I)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 9., vasárnap
16:00 Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Szent Benedek RA (női NB I)
18:00 UTE U21 – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)