Hatalmas csatában szerzett előnyt a Pénzügyőr az MVM Magyar Kupa elődöntőjében

Három rendkívül szoros játszmában győzött Kecskeméten a Pénzügyőr az MVM Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A visszavágót február 11-én rendezik Budapesten.

A két csapat legutóbb novemberben, az Extraligában találkozott egymással, akkor a Pénzügyőr hazai pályán három viszonylag sima játszmában győzött, ezúttal viszont hatalmas csatára kényszerült Jókay Zoltán együttese a Kecskemét otthonában.

Az első játszmát a hazaiak kezdték jobban, de a Pénzügyőr 9-9-nél utolérte ellenfelét, a folytatásban pedig egyik csapat sem tudott kétpontosnál nagyobb előnyt szerezni – a szett a végül a hajrában jobban koncentráló vendégeké lett (24-26).

A második játékrészben szinte végig magabiztosan vezettek a kecskemétiek: többször is volt hétpontos előnye a házigazdának, 24-18-nál pedig hat játszmalabdához jutott a KRC, de a Pénzügyőr hatalmas bravúrt bemutatva talpra állt, és megnyerte a játszmát (24-26)!

A harmadik felvonás is szoros csatát hozott, 16-14-es hazai vezetést követően zsinórban öt labdamenetet nyert a Pénzügyőr, de ez sem roppantotta össze a kecskemétieket: nemcsak kiegyenlítettek, de játszmalabdákig is jutottak. Azonban megint nem tudták feltenni a pontot az i-re: 24-22 után már csak a vendégek szereztek pontot, így a harmadik 26-24-es vendéggyőzelem egyben a mérkőzés végét is jelentette, így a bajnoki címvédő 3:0-ás előnyből kezdheti majd a visszavágót hazai pályán, február 11-én.

MVM férfi Magyar Kupa-elődöntő, első mérkőzés:
Kecskeméti RC – Pénzügyőr SE 0:3 (-24, -24, -24)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 200 néző. V.: Szabó P., Halász.
Kecskemét: Szabó A. 4, Gebhardt N. 4, Sidiropoulos, Tomanóczy 2, Fundora 22, Argilagos 24. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Palánkai-Omoshebi. Vezetőedző: Nagy József.
Pénzügyőr SE: Magyar 2, Gacs 4, Kovács Z. 19, da Silva 8, Kiss D. 6, Dávid 15. Csere: Feliciano (liberó), de Sousa 4, Rása. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Nagy József:
– Milyen erős első mérkőzés elődöntőben. A többszöri vezetés ellenére 24:26-ra átengedtük a szetteket a PSE-nek, és az első találkozón 0:3-as vereséget kellett elszenvednünk.
Jókay Zoltán: – Csak az eredménnyel lehetünk elégedettek, hiszen a játékunkról még sok minden hiányzik. Remélem, hogy az első bajnoki mérkőzésünkön már gördülékenyebben fognak menni a dolgok.