Ha érvényesül a papírforma, akkor ott lehet a férfi Bajnokok Ligája következő selejtezőkörében a Fino Kaposvár

Klub - nki, Teremröplabda

A Bulgáriában zajló kvalifikációs tornán remekül kezdett a magyar bajnok, amely pénteken 3:1-re verte a montenegrói Budva együttesét a 31 pontos Baróti Árpád vezérletével. Tegnap aztán a házigazda Neftohimic Burgas gárdája következett, amelytől három játszmában (27-25, 25-19, 25-23) kikaptak a somogyiak, de az elsőben és a harmadikban is csak minimális különbség döntött az ellenfél javára. Ráadásul többen pihenőt is kaptak – Magyar Bálintot Zarka Márton, Iván Bencét az orosz Novoselov, Baróti Árpádot Kalmár Ákos, a csapatkapitány Bögöly Gábort pedig Tóth Gábor váltotta a kezdőben – szombaton, ugyanis ma 16 óra 30 perces kezdettel jön az észak-macedón OK Strumica elleni kulcsfontosságú összecsapás.

Ha a papírformának megfelelően megnyeri a meccset a Fino, akkor minden esélye megvan a továbbjutásra, amely viszont függ az esti Burgas-Budva találkozótól is, hisz amennyiben a montenegrói Budva meglepetést okoz, úgy körbeverés alakul ki és három csapat is 2-1-es győzelem-vereség mutatóval állna, de közülük csak kettő léphet a következő körbe. Persze, ha – a Kaposvár mellett – a csoportból kiemelkedő Burgas is hozza a kvázi kötelező győzelmet, akkor nem kell majd számolgatni…