Győzelemmel tért vissza a Dág az élvonalba

A férfi Extraliga 2023/24-es szezonjának nyitómérkőzésén az élvonalba visszatérő Dág KSE szoros mérkőzésen győzte le a jó erőkből álló, fiatal kecskeméti együttest.

Férfi NB 1 Extraliga 2023/24. 1. forduló
Kecskeméti RC – Dág KSE 1:3 (-23, -19, 24, -22)
Kecskemét, 90 néző. V.: Jámbor, Radasovszki.
KECSKEMÉT: Török S. 1, Kecskeméti 12, Boldizsár 7, Varga P. 20, Farkas 12, Gacs 7. Csere: Bogdán B. (liberó), Balla, Dinnyés 1. Vezetőedző: Deák Márk.
DÁG: Szabó B. 2, Kun 24, Sow 8, Csordás 14, Krupánszki 13, Flachner D. 12. Csere: Farkas B. (liberó), Nagy P. Vezetőedző: Buzás Miklós Dániel.
EDZŐI ÉRTÉKELÉS
Deák Márk: – Gratulálok a Dág csapatának! Teljes dekoncentráltság jellemezte a játékunkat és a csapatot, végig a mérkőzésen. Végig az eredmény után futottunk és nem találtuk a saját játékunkat, ezt tükrözi a végeredmény.
Buzás Miklós Dániel: – Fej fej mellett haladtunk a mérkőzés elején, majd a szett végén határozott játékunknak köszönhetően sikerült megnyernünk az első szettet, ami kellő önbizalmat adott a csapatnak a folytatáshoz. A harmadik szett izgalmas, fordulatos labdameneteket hozott, de sajnos nem sikerült lezárnunk a mérkőzést. A negyedik szettben mindkét csapat részéről érzékelhetők voltak a fáradtság jelei, ami miatt előfordultak kisebb hibák, de a szett végére sikerült kijavítani ezeket, és lezártuk a találkozót. Gratulálok a csapatomnak győzelemhez.

Az Extraliga egyik, ha nem a legfiatalabb átlagéletkorú csapata, a Kecskemét fogadta az élvonalba visszatérő Dág KSE-t az Extraliga 2023/24-es szezonjának nyitómeccsén. A Deák Márk vezette hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, a válogatottal szép eredményeket elérő Varga Péter és Kecskeméti Bálint vezérletével, így 10:6-nál már időt kellett kérni Buzás Miklósnak, a Dág mesterének. Nem sikerült feljebb zárkózni, mert továbbra is pontosan céloztak a kecskeméti ütők, sőt Varga ásza után már 16:11-et mutatott az eredményjelző. Hatott az újabb dági időkérés, és felpörgött a vendégcsapat és az egyre többet rontó kecskemétiek már hátrányból kezdték meg a játékrész hajráját. A dágiak jutottak először játszmalabdához, amelyet rögtön ki is használt a vendég csapat (23:25, 0:1).

Szorosan alakult a második szett is, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiépíteni. A közönség szép támadásokat láthatott mindkét oldalon, majd 18:17-es Dág-vezetésnél időt kért Deák Márk. Ekkor azonban érkezett Csordás Attila, aki három pontot szerzett zsinórban, így újra időt kérhetett a Kecskemét mestere. Érdemben már nem változott semmi, a vendégek megtartották a megszerzett előnyüket, és Flachner ütésével lezárták a szettet (19:25, 0:2).

Nem változott a játék képe a harmadik játszmára sem: a játékrész elején  ismét a hazaiak domináltak, ám két pontnál nagyobb előnybe nem tudtak kerülni. Amikor 11:11-nél a végig remekül játszó Kun Benedek ütésével átvette a vezetést a Dág, rögtön érkezett is a kecskeméti időkérés. Hiába próbálta leszakítani a KRC a Dágot, a vendégek kiváló mezőnymunkával minden labdát visszaadtak. Szabó rontott nyitása után 23:22-es kecskeméti vezetésnél jó érzékkel kérte ki idejét Buzás Miklós, hiszen Kun előbb egyenlített, majd Krupánszki révén mérkőzéslabdához jutott a Dág. A kecskemétiek fiatal centere, Boldizsár Péter két blokkal a hazaiakat juttatta előnyhöz, és végül Csordás széles ütésével szépített a Kecskemét (26:24, 1:2).

Úgy tűnt, hogy elfogyott az erő a hazai oldalon, hiszen hamar 3:0-ás előnyre tett szert a Dág, majd 8:4-es vendég vezetésnél már a második idejét kérte ki Deák Márk. Ekkor már nagyon akadozott a gépezet, a jól védekező dágiakon nem talált fogást a KRC. A hajrához közeledve egy pontra zárkóztak a kecskemétiek, ám ennél közelebb nem tudtak zárkózni. A mérkőzést Kun Benedek ütése zárta le (22:25, 1:3), így a Dág KSE győzelemmel tért vissza a legjobbak közé.