Győzelemmel mutatkoztak be a Kaposvár új szerzeményei

Egy mérkőzést játszottak le pénteken a női Extraligában, amelyen a Kaposvári NRC az MTK Budapestet fogadta. Bár a fővárosiak hatalmas csatában meg tudták nyerni a második játszmát 31:29-re, a többiben a hazaiak akarata érvényesült, így 3:1-es KNRC-sikerrel zárult a találkozó.

Női Extraliga
Kaposvári NRC – MTK Budapest 3:1 (17, –29, 18, 10)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 528 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.
KNRC: Maggioni 9, Szedmák 21, Bodovics 10, Ubavics 18, Nehir 2, Gyimes 13. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko, Godó 5. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
MTK: Szabó L. 12, Briga, Aszonja 18, Tatár 5, Costa 10, Berkó 1. Csere: Divényi (liberó), Garai 3, Tarr, Varga B. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Vincent Lacombe:
– Három hét mérkőzés nélkül hosszú idő. Örülök, hogy győzelemmel tudtuk kezdeni a tavaszi részét a bajnokságnak, a 3 pont megszerzése volt a legfontosabb. Most nincs más dolgunk, mint készülünk a Nyíregyháza elleni következő bajnokira.
Leiszt Máté: – Hullámzó volt a játékunk, nemcsak a mérkőzésen, de a szetteken belül is. A második szettben nagyot küzdöttünk, amiből elértük a szakaszgyőzelmet. A negyedikben én hibáztam el az állásrendet, ami megzavarta a csapatomat, ebből pedig már nem tudtunk felállni.

Női NB I:
SZBRA – VEHIR-Veszprémi ESC 0:3 (–19, –20, –20)
Balatonfüred, 72 néző. V: Ladányi, Varga A.
SZBRA: Sólyom, Gergácz, Mayerhoffer, Egri B., Schneider, Orosz. Csere: Balogh E., Darvasi (liberók), Tóth S., Lovász, Szakály. Vezetőedző: Fésüs Irén.
VESC: Pós, Araújo, Thompson, Bozsó, Dordzsceren, Sólyomvári. Csere: Tóth L. (liberó), Szalczinger, Horváth D. Vezetőedző: Ibrahimi Edon.
Ibrahimi Edon:
– Sikerült tiszta fejjel játszanunk a múltheti mérkőzésünket követően. Három pontért jöttünk és be is gyűjtöttük, úgyhogy gratulálok a lányoknak, megérdemelten nyertek. Külön köszönet a szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket. Hajrá Veszprém!

Január 14., szombat
16:00 Vasas Óbuda – Újpesti TE (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
16:00 TFSE – Jászberény VT (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Diósgyőri VTK (női NB I)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Pénzügyőr SE – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
19:00 Vasas SC – UTE U21 (női NB I)
20:00 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+