Férfi Extraliga: továbbra is hibátlan a MÁV Előre és a Pénzügyőr

A férfi Extraliga keddi játéknapján két mérkőzést rendeztek Budapesten a Pénzügyőr csarnokában. Az első mérkőzésen a MAFC-BME fogadta a MÁV Előre Foxconn együttesét.  A fővárosi csapat megnehezítette a fehérváriak dolgát, szettet rabolni azonban nem tudtak a magabiztosan röplabdázó MÁV Előrétől. A játéknap másik mérkőzésén a Pénzügyőr hatalmas lendülettel kezdte a MEAFC-Miskolc elleni mérkőzést, ám a feljavuló miskolciak alaposan megnehezítették vendéglátóik dolgát, sőt közel jártak az egyenlítéshez is. A negyedik szett végén azonban megrázta magát a Pénzügyőr, amely így otthon tartotta a 3 pontot.

MAFC-BME – MÁV Előre Foxconn 0-3 (-22, -16, -22)
Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 40 néző. V.: Halász, Horváth M.
MAFC-BME: Tamási, Benkő 4, Kocsondi 2, Reyes 19, Oláh 6, Altunaga 6. Csere: Tepszis (liberó), Bandi 2, Zeitler 1, Balogh, Sárik-Veress. Vezetőedző: Pápai Péter.
MÁV ELŐRE: Eke 1, Szabó 2, Janke 13, Tomanóczy 3, Pesti 15, Koci 16. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Ambrus 3. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Edzői értékelés:
Pápai Péter: – Az első és a harmadik szettben ismét megmutattuk, hogy bármire képes lehet ez a csapat! Gratulálok a srácoknak!
Dávid Zoltán: – Kellemetlen ellenfél a MAFC, így is készítettem fel a srácokat. Kértem, hogy pörögjenek fel a mérkőzésre, és vegyék komolyan. Igazunk volt, a második szettet leszámítva szoros párharcot vívtunk. Itt most nem egyéni teljesítményekre volt szükség, hanem arra, hogy csapatban jól működjünk. Büszke vagyok a fiúkra!

Pénzügyőr SE – MEAFC-Miskolc 3:1 (8, 22, -22, 21)
Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 52 néző. V.: Tillmann, Adler.
PÉNZÜGYŐR: Keen 9, Solti 7, Kovács Z. 16, Majoros 15, Kiss D. 7, Rása 7. Csere: Kozhuharov (liberó), Tóth K., Szalai K. 13, Kövessy, Mihálovits. Vezetőedző: Jókay Zoltán
MEAFC: Szabó P. 1, Kopecky 4, Fenyvesi 11, Csizmadia 3, Komlósi 3, Árva 14. Csere: Dudás (liberó), Kapusi 10, Simkó, Kozsla 6. Vezetőedző: Bagó László
Jókay Zoltán: – Sajnálom, hogy nem sikerült úgy befejezni a mérkőzést, ahogy be kellett volna. Mindenkinek fel kell nőni ehhez a ligához és az ilyen összecsapásokat úgy kell megnyerni, ahogy egyébként meg tudtuk volna. Ugyanakkor talán lesz majd némi haszna annak is, hogy a végén volt egy nagy küzdés.
Bagó László: – Másfél szetten keresztül kishitű értékelhetetlen produkciót nyújtottunk. Taktikus és türelmes játékkal, nagyon mélyről tudtunk felállni. Sajnos a negyedik szettben elég volt 1-2 perces kihagyás és el is ment a meccs. Sokáig nem nyalogatjuk a sebeinket, vasárnap végre hazai pályán is bemutatkozhatunk a közönségünknek.