Férfi Extraliga-negyeddöntő: a Kecskemét idegenben nyert a MAFC ellen

Klub - hazai, Teremröplabda

Három találkozóval megkezdődött a férfi Extraliga negyeddöntője. A Fino Kaposvár és a GreenPlan-VRCK a papírformának megfelelően 3:0-ra legyőzte a Debrecent és a Kistextet, ám a MAFC hazai pályán ugyancsak háromszettes vereséget szenvedett a Kecskeméttől, így elvesztette pályaelőnyét.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Fino Kaposvár – Debreceni EAC 3:0 (24, 15, 20)
Kaposvár Aréna, 276 néző. V: Szarka, Halász T.
FINO: Garchet 4, Hubicska 9, Sandoval 15, Milovanovics 5, Bögöly 10, Vasquez 12. Csere: Bozóki (liberó), Kiss M., Radovics, Iván B. 2, El Azhari. Megbízott edző: Demeter György.
DEAC: Bagics 9, Almora 7, Tóth A. 2, Coelho 13, Remete 4, Fazekas 4. Csere: F. Nagy (liberó). Vezetőedző: Fodor Antal.
Ruben Wolochin: –
Örülünk a győzelemnek! Fontos 3:0-ás győzelmet arattunk. Az igazi bajnokság most kezdődik, folytatjuk tovább a megkezdett munkát.
Fodor Antal: –
Az első játszmában nyújtott teljesítményünk biztató volt, a következő fordulóban jobb eredményre számítok.
A párharc állása: 1–0 a Fino Kaposvár javára.

GreenPlan-VRCK – Kistext; Tv 3:0 (20, 14, 20)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, zárt kapuk mögött. V: Jámbor, Árpás.
GREENPLAN-VRCK: Moraes 7, Páez 5, Ciupa 8, Juhász 11, Bibók 9, Blázsovics 8. Csere: Dudás, Budai (liberók), Csizmadia, Árva. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
KISTEXT: Gönczi 5, Bokor, De Bairros 14, Reffatti 12, Makarov 4, Török R. 1. Csere: Bán (liberó), Szabó M. 3, Kalmár, Óhidi. Vezetőedző: Bunda Olivér.
Toronyai Miklós:
– Örülök, hogy a kupadöntő után így tudtunk belemenni a mérkőzésbe. Fájt az a vereség, de belátták másnap a játékosok, hogy szép az ezüst is, és nyugodtan tudtak készülni a Kistext elleni párharcra. Gratulálok a fiúknak, a bowlingozó szurkolóinknak pedig köszönjük, hogy kék-sárgában gurítottak. Megyünk tovább, szeretnénk Budapesten is nyerni.
Bunda Olivér: Gratulálok a Kazincbarcikának, ma jobbak voltak. Nem adjuk fel, megyünk tovább, és szeretnénk annyira megnehezíteni a dolgukat, mint az alapszakaszban.
A párharc állása: 1–0 a GreenPlan-VRCK javára.

MAFC-BME – Kecskemét 0:3 (–20, –27, –19)
Budapest, Folyondár utca, 60 néző. V: Ujházi, Kiss Z.
MAFC: Gálvez 1, Godoi 14, Lescay 12, Szabó Barna 1, Krupánszki 10, Eke 7. Csere: Pápai, Bozóki Bendegúz (liberók), Szabó Bence, Szabó Balázs 4, . Vezetőedző: Nagy Péter.
KECSKEMÉT: Baserio 4, Sidiropoulos 3, Fundora 12, Szabó A. 12, Argilagos 23, Gebhardt N. 3. Csere: Török Zs. (liberó), Tomanóczy 3. Vezetőedző: Nagy József.
Nagy Péter:
– Úgy érzem itt a második szettben dőlt el a találkozó. A Kecskemét végig irányította a játékot ezért a második szett elején változtattunk a felálláson, ami a szett végéig egész jól működött. Ott az egyik állásunkba beragadtunk majd hosszú végjátékban maradtunk alul. Ez rányomta a bélyegét a 3. szettre is. Hétfőn, újult erővel vágunk neki a következő mérkőzésnek.
Nagy József: – A mérkőzés elején kicsit nehézkesen indult a játékunk, de ahogy haladt a mérkőzés egyre jobban magunkra találtunk. A második szett a végletekig kiélezett csatában dőlt el. A harmadik szettben sikerült előnyt kialakítva végig menetelnünk a mérkőzés végét jelző sípszóig. Gratulálok a srácoknak! De készülünk a következő mérkőzésre.
A párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.

Március 18., péntek
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Pénzügyőr – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 19., szombat
18:00 MÁV Előre-Foxconn – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)

Március 20., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Bericap – Gödöllői RC (női NB I, felsőház)
16:00 CoreComm-VESC – Jászberény (női NB I, alsóház)
17:00 Dág KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I, felsőház)
18:00 Diósgyőri VTK – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
18:00 Kispest SE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I, alsóház)
19:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
20:00 Kistext – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)