Férfi Extraliga: megint az 5. szett döntött a Kecskemét és az Előre meccsén

Két mérkőzés maradt vasárnapra a férfi Extraligában. A Kecskemét és az újonc MÁV Előre összecsapásán – csakúgy, mint az első körben –, megint az ötödik játszmára maradt a döntés és csakúgy, mint Székesfehérváron, ezúttal is a Kecskemét győzött. Ez az eredmény viszont azt az érdekes helyzetet hozta, hogy négy csapat is 18 ponttal áll a tabellán. A kiesési rangadón, az anyagi okok miatt meggyengült MAFC szettet nyert, de pontot nem szerzett a sereghajtó Kistext ellen.

Férfi Extraliga:
Kecskeméti RC – MÁV Előre-Foxconn 3:2 (–22, 15, 20, –16, 12)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 90 néző. V: Mezőffy, Soltész.
KECSKEMÉT: Baserio 8, Keen 3, Fundora 24, Boldizsár 9, Argilagos 22, Farkas P. 11. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Balla, Varga P., Kecskeméti. Vezetőedző: Nagy József.
MÁV: Kholman 4, Deliu 1, Koci 18, Kulcsár 2, Bibók 23, Doda 14. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Szabó V. 6, Boa 1. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Dávid Zoltán:
– Sajnos megint kiütközött, hogy tét szituációkban nem tudjuk megoldani a helyzetet. Ez mindig visszatérő hiba az életkori sajátosságoknak köszönhetően, az átlagéletkor 20-21 év. Büszke vagyok a fiúkra, hogy a 2. szett után fel tudtak állni!

MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes 1:3 (–19, –14, 22, –22)
Folyondár utca, 43 néző. V: Árpás, Bátkai-Katona.
MAFC: Bandi B. 1, Kunert 6, Eke 9, Szabó B. 15, Sebestyén 12, Kókai 5. Csere: Tepszis (liberó), Tálos, Szávai, Csépke 1. Vezetőedző: Novák László.
KISTEXT: Óhidi 4, Gebhardt N. 17, Novoszelov 12, Kruzskov 17, Fazekas 7, Makarov 14. Csere: Lassu (liberó), Kocsondi 1. Vezetőedző: Olekszandr Gutor.
Novák László: – Maximálisan meg vagyok elégedve a srácokkal, hogy a 3 légióssal felálló Kistextet sikerült megszorongatni, mi több szettet rabolni. Megyünk tovább ezen az úton és igyekszünk egyre jobb játékot produkálni. Ezúton szeretném megköszönni a röplabdás közösségnek a sok-sok segítséget.

Férfi NB I:
Dunaújvárosi KSE – MEAFC-Miskolc (20, 20, –19, 16)
Dunaújváros, 55 néző. V: Ladányi, Mezei.
DKSE: Tóth K. 2, Hechavarria 16, Kisházi, Pavljuk 25, Laczi 9, Winter 9. Csere: Béres, Kuti (liberók), Vida 1, Gőczi, Velicsko 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
MEAFC: McLaughlin 3, Kovács Z. 6, Csizmadia 12, Komlósi 2, Árva 17, Kozsla 8. Csere: Karóczi (liberó), Kapusi 1, Simkó 3, Szabó P. Vezetőedző: Bagó László.
Tomanóczy Tibor: – Az idei szezon legjobb játékát nyújtva nyertük a mérkőzést. A fiúk végig koncentráltak, összeszedettek voltak. Bízom benne, hogy ez a játékfelfogást tovább visszük a következő évre.
Bagó László: – A körülményekre nem megfelelően reagáltunk, így a szezon leggyengébb produkciója sikeredett részünkről. Támadásaink olvashatóak voltak, védekezésben pedig nem hoztuk azt a szintet, amit eddig megszoktunk. A következő mérkőzésre rendezzük sorainkat és vissza fogunk találni a helyes útra.

Dág KSE – Szolnoki RK 3:1 (11, 18, –34, 22)
Dág, 35 néző. V: Takács Á., Varga A.
DÁG: Majer 3, Nagy P. 9, Sow 3, Oláh B. 10, Krupánszki 21, Flachner D. 8. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Czobor 10, Kun 3. Megbízott edző: Molnár János.
SZOLNOK: Guzmics 3, Fenyvesi D. 19, Acsai 3, Oláh R. 2, Falusi 3, Csombor 4. Csere: Földes (liberó), Reiner 13, Timár 1, Bíró 3. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Molnár János: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, kiváló első két szettet produkáltunk, ezért kicsit érthetetlen volt a visszaesés! Egy kicsit hamar elmentünk karácsonyozni, amit a lelkes ellenfelünk ki is használt! Még szerencse, hogy amikor kellet meg tudtunk újulni és érvényesítettük a papírformát!
Gulyás Ferenc: – Másfél szett kellett, hogy felébredjünk, utána egy jó mérkőzést hoztunk össze. Sajnos sok apró hiba most is volt, és ezek nem férnek bele, ha szettet vagy épp mérkőzést akarunk nyerni, ezen még sokat kell dolgoznunk.