Férfi Extraliga: magabiztosan kezdte a címvédő a negyeddöntőt

Magabiztos, három játszmás győzelemmel kezdte a címvédő Pénzügyőr a férfi Extraliga negyeddöntőjében a Dunaújváros elleni párharcot. A múlt héten a Magyar Kupát is megnyerő, alapszakaszgyőztes fővárosiak úgy is fölényesen nyertek, hogy Jókay Zoltán vezetőedző a második játszmától kezdve egyre több lehetőséget adott a cserejátékosainak is a sereghatóval szembeni találkozón.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Pénzügyőr – Dunaújvárosi KSE 3:0 (17, 15, 14)
Budapest, Kőér utca, 45 néző. V: Sík, Bátkai-Katona.
PÉNZÜGYŐR: Pedro 12, Magyar 2, Dávid Cs. 7, Rása 13, Kovács Z. 8, Kiss D. 1. Csere: Feliciano (liberó), Szabó V. 4, Tordai 4, Majoros 5, De Sousa 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
DKSE: Farkas, Hatvany 2, Kecskeméti 10, Kisházi 3, Pavljuk 7, Laczi 6. Csere: Béres (liberó), Winter, Tóth K. 1, Tajti, Gőczi. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Jókay Zoltán:
– Gondoltam, hogy egy ilyen jellegű mérkőzés lesz. Az alapszakasz után nyilatkoztam, hogy az MK döntő után nem feltétlen fogunk tudni 100 százalékosan koncentrálni, úgy gondolom ez be is igazolódott. Aztán belemelegedtünk a játékba és sikerült abszolválni a feladatot. Helyenként csináltunk szép dolgokat, helyenként akadozott a kommunikáció, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Tomanóczy Tibor: – Jól tartottuk magunkat a játszmák első harmadában, önmagunkhoz képest is stabilnak bizonyult a nyitásfogadásunk, csak támadásban voltunk gyengébbek. Közel jártunk az első szett megnyeréséhez, de a rövidzárlat megpecsételte a sorsunkat. A harmadik szettben pályára küldtem néhány fiatal játékost, hogy nekik is legyen meccsrutinjuk.
A párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.

A TOVÁBBI PROGRAM:
Március 19., szombat

18:00 MÁV Előre-Foxconn – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)

Március 20., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Bericap – Gödöllői RC (női NB I, felsőház)
16:00 CoreComm-VESC – Jászberény (női NB I, alsóház)
17:00 Dág KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I, felsőház)
18:00 Diósgyőri VTK – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
18:00 Kispest SE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I, alsóház)
19:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
20:00 Kistext – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)

Március 21., hétfő
17:15 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Dunaújvárosi KSE – Pénzügyőr (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
19:00 TFSE – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I, felsőház)