Férfi Extraliga: az ötödik meccs dönt a fővárosi derbin

Hazai pályán harcolhatta volna ki a fináléba kerülést a MAFC BME gárdája a címvédő Pénzügyőr elleni elődöntőben, hiszen 2–1-re vezettek a párharcban, azonban a vendégek három szoros szettben, mégis az eddigi legsimább összecsapásukon megszerezték a győzelmet és ezzel újra egyenlő lett az állás összesítésben. A mindent eldöntő ötödik mérkőzést Húsvét hétfőn játsszák a Kőér utcában.

Az első szettben úgy tűnt, a tét inkább a hazaiakat nyomja, a MAFC ugyanis rengeteg hibával röplabdázott. A Pénzügyőr ezt kihasználva végig vezetett, és magabiztos teljesítménnyel került előnybe (21:25).

A második szettre megnyugodtak a hazaiak, a korábbinál sokkal jobban játszottak, így a játékrész derekára Csoma Krisztián vezérletével ötpontos előnyt építettek ki. Jókay Zoltán tanítványai ezt követően összerakták mezőnyvédekezésüket, a nyitásaik is keményebbek lettek, így előbb egyenlítettek, majd brazil centerük, Pedro Luiz Da Silva Santos, valamint Dávid Csanád hatékony támadójátékának köszönhetően megduplázták előnyüket (23:25).

A harmadik felvonásban sem tudta átlépni saját árnyékát a MAFC, amely bár a korábbinál változatosabban szervezte támadójátékát, védekezésben nem volt olyan éles, mint az előző három mérkőzésen. A vendégeknél a válogatott feladó Magyar Bálint remekül irányított, csapattársai közül Dávid és Da Silva mellett Kiss Dániel is jó ütőteljesítményt nyújtott, így a PSE kiegyenlítette a párharcot (22:25).

Férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés:
MAFC BME – Pénzügyőr 0:3 (–21, –23, –22)
Budapest, Folyondár utca, 275 néző. V: Mezőffy, Halász T.
MAFC: Eke 3, Gálvez 7, Godoi 7, Lescay 7, Csoma 14, Krupánszki 4. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Szabó Barna 1, Szabó Balázs. Vezetőedző: Nagy Péter.
PÉNZÜGYŐR: Dávid Cs. 13, Rása 9, Kovács Z. 5, Kiss D. 13, Pedro 16, Magyar. Csere: Feliciano (liberó), Tordai, Szabó V. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Jókay Zoltán:
– Egy rendkívül nehéz perióduson vagyunk túl és nagyon remélem, hogy egy nagy löketet kaptunk ettől a mérkőzéstől és valóban lendületbe jövünk. Nagyon egyben volt a társaság, ezt láttam már az edzéseken, a mai nap az öltözőben és hál Isten a pályán is. Egymásért voltak, ha volt nehéz helyzet például ott volt a második szett, ahol mínusz ötről tudtunk felállni, akkor is koncentráltak tudtak maradni.
Nagy Péter: – A mérkőzést megelőző napon próbáltam a srácoknak jelezni, hogy a Pénzügyőr sebességet és agresszivitást fog váltani, hiszen ez nekik létfontosságú találkozó volt. Minden így is történt, talán fejben egy kicsit elengedtük ezt a mai mérkőzést. Nem az a probléma, hogy nem nyertünk, hanem hogy nem nyújtottuk azt az ellenállást, amit kellett volna. Hétfőn teljes erőbedobással, mindent megteszünk a győzelemért!
A párharc állása: 2–2.

Április 15., péntek
17:00 Gödöllői RC – TFSE (női NB I, felsőház)
17:15 1. MCM-Diamant Kaposvár – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
18:00 GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Diósgyőri VTK – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Debreceni EAC – Kistext-Party.CO (férfi Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC (férfi Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 16., szombat
16:00 GLP Nyíregyháza – Rákosmente (férfi NB I alsóház)
16:15 MTK Budapest – Újpesti TE (női Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
17:00 Dág KSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I felsőház)
18:00 Szent Benedek RA – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Kispest SE – Jászberény VT (női NB I alsóház); Tv: Hunvolley Tv

Április 17., vasárnap
18:00 Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga-elődöntő, 5. mérkőzés); Tv: M4 Sport+ – ha szükséges
18:00 Kecskeméti RC – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga 5–8. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – CoreComm-Veszprém (női NB I alsóház)