Férfi Extraliga: amikor hátrányt jelent a hazai pálya

Két negyeddöntőt játszottak le szombaton a férfi Extraligában. A Fino Kaposvár végül a negyedik találkozón, idegenben harcolta ki a négy közé kerülést a DEAC otthonában, míg a Kecskemét és a MAFC párharcában következhet az ötödik összecsapás, miután a negyedik találkozón is az idegenben játszó csapat diadalmaskodott, jelen esetben a fővárosiak.

A debreceniek ezúttal is mindent megtettek azért, hogy kiharcolják az ötödik találkozót, minden játszmában húsz fölé jutottak, de ez most nem volt elég az üdvösséghez: a somogyiak jóvátették a szerdai hibájukat és három szettben kiharcolták az elődöntőbe jutást.

A Kecskemét és a MAFC krimije viszont újabb izgalmakat tartogat, mert az első három meccshez hasonlóan ezúttal is az idegenben játszó csapat szerezte meg a győzelmet. A fővárosiak jól kezdtek, és már 2:0-ra is vezettek, amikor úgy tűnt, hogy a hazaiak feltámadnak. Simán nyerték a harmadik felvonást, és a negyedikben is vezettek a szett közepéig, de akkor következett egy 5:1-es MAFC-sorozat, amivel fordítottak, és nem is engedték ki az előnyt a kezükből a meccs végéig. Így ebben a párharcban kedden ötödik mérkőzés következik a Folyondár utcában.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés:
Debreceni EAC – Fino Kaposvár 0:3 (–21, –23, –21)
Debrecen, 130 néző. V: Adler, Tillmann.
DEAC: Bagics 7, Almora 11, Tóth A. 1, Coelho 12, Remete 3, Fazekas 7. Csere: F. Nagy (liberó), Tar. Vezetőedző: Fodor Antal.
FINO: Bozóki 7, Ouyachi 10, Garchet 3, Bögöly 10, Sandoval 15, Hubicska 8. Csere: Kiss M. (liberó), Radovics. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
Fodor Antal:
– Én szerintem egy jó csapat ellen egy jó meccset játszottunk. A Kaposvárnak a győzelemhez sorozatosan kellett bravúrokat bemutatnia, és ez meg is történt. Készülünk a folytatásra, és szeretnénk ehhez hasonló közönségszórakoztató mérkőzéseken győzelmeket aratni.
Ruben Wolochin: – Nagyon örülök a győzelemnek! A betegségeink és nehézségeink ellenére igazai csapatként játszottunk. Gratulálunk a Debrecen csapatának a párharc során mutatott játékhoz!
A párharc végeredménye: 3–1 a Fino Kaposvár javára.

Kecskeméti RC – MAFC-BME 1:3 (–19, –21, 15, –22)
Kecskemét, 210 néző. V: Bátkai-Katona, Kiss Z.
KECSKEMÉT: Sidiropoulos, Gebhardt N. 6, Baserio 9, Argilagos 20, Fundora 16, Szabó A. 11. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Török S. 1, Bogdán. Vezetőedző: Nagy József.
MAFC: Eke 10, Gálvez 3, Benkő 11, Lescay 14, Csoma 22, Krupánszki 11. Csere: Pápai (liberó), Szabó Balázs, Szabó Bence, Szabó Barna. Vezetőedző: Nagy Péter.
Nagy József:
– A hazai pálya már második alkalommal vált hátrányunk. Nagyon nehéz úgy mérkőzést nyerni, ha a szett elejétől csak ponthátrányból követjük az ellenfelünket. Készülünk az ötödik összecsapásra.
Nagy Péter: – Ez most igazi csapatmunka volt, nagyon büszke vagyok a srácokra. Az előző nagyon nehéz vesztes mérkőzés után rengeteg pozitív dolgot láttam a csapattól. Nagyon örülök, hogy a 3. szett elfáradása után sikerült győzelemmel befejeznünk a mérkőzést.
A párharc állása: 2–2.

Férfi NB I, alsóház:
Szolnoki RK – Rákosmente PARTY.CO 3:1 (–20, 21, 20, 24)
Szolnok, 31 néző. V: Sík, Nagy Zs.
SZOLNOK: Guzmics 2, Kunert 14, Bíró 6, Banai 17, Fenyvesi 14, Acsai. Csere: Kohajda (liberó), Quintz 2. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
RÁKOSMENTE: Kókai 11, Tóth M. 1, Sándor B. 2, Katona 7, Fenyő 8, Nagy P. 9. Csere: Farkas R. (liberó), Papp M. 5, Eperjessy 12, Molnár D. 3. Vezetőedző: Kovács Sándor.
Gulyás Ferenc:
– Nyertünk! Számomra nem ez volt a legfontosabb. Egy olyan játékot szerettem volna játszani, ahol egymásért küzdünk és jól éreztük volna magunkat. Tudom nehéz úgy játszani, hogy már nem a kitűzött célért küzdünk, de úgy gondolom, hogy egy sportoló attól sportoló, hogy minden adott helyzetből hozza ki a maximumot.
Kovács Sándor: – Ismét egy kiélezett mérkőzésen vagyunk túl, egy jó Szolnok ellen. Örülök, hogy játékosaim jól alkalmazták a megfelelő taktikát, és végre mindenki szinte azon a hőfokon pörgött végig amit elvárok tőlük. Gratulálok a csapatomnak, még így a vereség ellenére is, hisz úgy gondolom, hogy erre a játékra lehet építettünk a rájátszás további mérkőzéseire. A mai napon talán Fenyő Balázs, és centereink játékát emelném ki jobban, de ehhez az is kellett, hogy feladónk Tóth Máté remekül irányított.

Női NB I, felsőház:
TFSE – MÁV Előre 1:3 (–23, 20, –24, –15)
Budapest, Győri út, 72 néző. V: Vigh, Halász T.
TFSE: Kökény N. 2, Poór 7, Budaházy 10, Halla G. 22, Radomszki 9, Nagy V. 9. Csere: Boller (liberó), Villányi 1. Vezetőedző: Csépke Gábor.
MÁV ELŐRE: Yaimaris 11, Tóth J. 6, Csabai 3, Szerencsés-Miklai 26, Karnyickaja 15, Kiss L. 4. Csere: Kovács E. (liberó), Sólyom, Sebestyén 5. Vezetőedző: Nagy Fanni.
Csépke Gábor:
– Ez egy final four meccs volt a javából. Az első három szettben nagyon egy szinten és magas szinten játszott mindkét csapat. A negyedikben kicsit szétesett a fogadásunk és a támadásbefejezésünk. Igaz ez az egész meccsen mindkét csapatra jellemző volt szerintem. Egy csatát elvesztettünk, de a háborúnak még nincs vége!
Nagy Fanni: – Egy nagyon hajtós és küzdős meccsen sikerült értékes három pontot szereznünk. A lányok ma egy csapatként küzdöttek és nem ismertek elveszett labdát, ez volt a győzelem kulcsa. Gratulálok minden játékosomnak.

Női NB I alsóház:
Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE 3:2 (–19, 21, 23, –21, 11)
Jászberény, 201 néző. V: Vigh, Ladányi.
JÁSZBERÉNY: Sándor 17, Imre 8, Bleicher N. 5, Sléder 16, Juhász V. 3, Kovács D. 2. Cserék: Lagzi-Kovács, Hajdu (liberó), Faragó 4, Rácz 2, Berényi. Vezetőedző: Deme Gábor.
EÖTVÖS: Young 17, Takács D. 1, Araújo 33, Fehér 12, Tóth K. 5, Béni 2. Csere: Fehérvári (liberó), Berza 4, Pálfi, Juhász F. 2. Vezetőedző: Szombathy András.
Szombathy András:
Izgalmas mérkőzés volt, 0:1-ről a Jászberény fordított, aztán mi mentettük döntő szettre a mérkőzést. Sajnos megint sok nyitást és támadást rontottunk és ez most vereséget eredményezett.
Deme Gábor: – Remekül játszottak a lányok és nagyon akartuk a győzelmet – aminek az értékét növeli, hogy a vendégek két légiósa ismét nagyszerű napot fogott ki. Nálunk viszont mindenki hozzátette a magát, de nálam őszintén szólva Sléder Kitti volt a legjobb. Kellett a lányok lelkének ez a győzelem. A nyitásfogadásunkkal még mindig sokszor akadt problémánk, de azért javult valamennyire.

VASÁRNAPI PROGRAM:
15:00 MÁV Előre-Foxconn – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
17:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 CoreComm-VESC – Kispest SE (női NB I, alsóház)
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Budaörsi DSE-Emericus – Gödöllői RC (női NB I, felsőház)