Férfi Extraliga: a MAFC jutott utolsóként az elődöntőbe

Ahogyan az várható volt, óriási izgalmak közepette kelt el az utolsó hely a férfi Extraliga elődöntőjében. Ez végül a hazai rossz sorozatát megtörő MAFC BME csapatáé lett, miután a negyeddöntős párharc ötödik, mindent eldöntő ötödik mérkőzését 3:1-re megnyerte a Kecskeméttel szemben.

Az első játszmát a vendégek kezdték jobban, négy ponttal is sikerült meglépniük, ám a játszma közepére feljavult a blokkjuk és a nyitásaik is agresszívabbak voltak, s ennek köszönhetően végül meg is nyerték a játszmát (25:21). A második szett éppen ennek a fordítottja volt: a MAFC húzott el 5:1-re, de 8:8-nál már egyenlő volt az állás, a végén pedig a kecskemétiek örülhettek, miután kubai légiósuk, Fundora kihasználta a második szettlabdájukat (23:25). A harmadik felvonásban viszont végig fej fej mellett haladtak és felváltva vezettek a csapatok, egy-két pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Végül 23:23 után a MAFC jutott szettlabdához, s bár ezt még elhibázták, 25:24-nél a hazaiak megszerezték a győztes pontot (26:24). A negyedik játszma is kiegyensúlyozott összecsapást hozott, egészen 17:16-os kecskeméti előnyig, mert ezt követően már csak egy csapat volt a pályán: a fővárosiak Krupánszki nyitásaival meg sem álltak 24:17-ig és ugyan az első meccslabdát Argilagos még hárította, a másodikat Eke révén sikerült kihasználni (25:18), így a MAFC játékosai örülhettek a továbbjutásnak, akik ezen a meccsen mindannyian remek teljesítményt nyújtottak, míg a túloldalon a két kubai légiós volt csak dicsérhető.

Az egyik ágon tehát fővárosi rangadó lesz a fináléba kerülésért, hiszen a MAFC a Pénzügyőrrel csatározik, míg az már korábban eldőlt, hogy a másik elődöntőben a Fino Kaposvár és a GreenPlan-VRCK méri össze az erejét. Információink szerint így a férfiaknál nem is lesz szünet, hanem már szombaton kezdődik az elődöntő.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 5. mérkőzés:
MAFC-BME – Kecskeméti RC 3:1 (21, –23, 24, 18)
Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Adler, Jámbor.
MAFC: Eke 9, Gálvez 8, Benkő 7, Lescay 17, Csoma 18, Krupánszki 12. Csere: Pápai, Bozóki (liberók), Szabó Balázs, Szabó Bence, Godoi. Vezetőedző: Nagy Péter.
KECSKEMÉT: Baserio 6, Sidiropoulos 1, Gebhardt N. 5, Szabó A. 9, Argilagos 19, Fundora 20. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Török S., Tomanóczy 2, Bogdán. Vezetőedző: Nagy József.
Nagy Péter:
– Ahogy lehetett is rá számítani, egy harcos, küzdős találkozó volt. Büszke vagyok a csapatra, mert az első szett gyengébb kezdése után sikerült visszajönni. A második szettben volt egy hullámvölgyünk, de a harmadik és negyedik szettben óriásit küzdött a csapat, aminek győzelem lett az eredménye.
Nagy József: – Egy végletekig kiélezett párharcban maradtunk alul. Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani, hiszen legalább annyira akartuk mi is a győzelmet, mint a MAFC csapata. Ők türelmesebben, kevés hibával játszottak. A negyedik szettben volt jópár rossz döntésünk, ami megpecsételte a szett és azzal együtt a mérkőzés sorsát.
A párharc végeredménye: 3–2 a MAFC javára.