Férfi El-döntő: ezüstérmet szerzett a magyar válogatott

Teremröplabda, Válogatott

Bár remekül küzdött Nagy Péter csapata, nem sikerült meglepni a visszavágón a házigazda lett válogatottat, amely három viszonylag szoros szettben nyert, így kettős győzelemmel nyerte meg az Ezüst Európa-ligát, s harcolta ki a következő évi Arany divízióban való indulást. A mieinknek az ezüstérem jutott, amely a magyar válogatott eddigi legjobb szereplése.

Ezüst Európa-liga, döntő, visszavágó:
Lettország – Magyarország 3:0 (21, 16, 18)
Riga, 850 néző. V: Edholm (svéd), Maciejewski (lengyel).
LETTORSZÁG: Ozolins 6, Freimanis 2, Jansons 21, Smits 17, Blumbergs 8, Skrüders 1. Csere: Kronbergs, Melnis (liberók), Sauss. Szövetségi kapitány: Michal Gogol.
MAGYARORSZÁG: Bögöly 9, Tomanóczy 2, Keen 3, Horváth K. 4, Boldizsár 1, Kecskeméti 15. Csere: Kiss M., Bán (liberók), Péter B. Szövetségi kapitány: ifj. Nagy Péter.
Ifj. Nagy Péter:
– Gratulálok a lett csapatnak, jobbak voltak, mint mi, úgy érzem helyenként még többet kihozhattunk volna a mérkőzésből, de így is büszke vagyok a srácokra, mert azért akadtak itt nehéz szituációk, amiket azért rendre sikerült megoldani és ez egy nagyon jó tapasztalat volt az egész csapatnak.

A párharcot Lettország nyerte kettős győzelemmel, 6:1-es szettaránnyal.

A nyolc tétmérkőzés óta veretlen Lettország kezdte jobban a találkozót, de a mieink egy 6:1-es sorozattal fordítottak, és az első szettben először és utoljára 12:11-nél vezettek. A házigazdák ezek után sorozatban négy pontot szereztek, az ekkor megszerzett előnyüket magabiztosan őrizték meg a játszma végéig. Öt szettlabdájuk is volt, de ebből kettőt is sikerült hárítani, a harmadikat azonban beütötték (25:21).

A második felvonásban is csak egyszer állt jobban a magyar válogatott: 5:4-nél. Utána egyre nagyobb fölényben voltak a lettek, s a végjátékban már tíz ponttal is vezettek, és ugyan egy szettlabdát ezúttal is sikerült hárítani, de a másodikat már kihasználták a hazaiak (25:16), ezzel meg is nyerték a párharcot.

A balti csapat szövetségi kapitánya a harmadik szettben is az alapcsapatát játszatta, de 17:16-ig a mieink jól tartották magukat. Sajnos ezt követően már csak két pontra futotta, így hat mérkőzéslabdájuk is volt, s ezúttal már az elsőt is beütötték (25:18).