Férfi DRK Magyar Kupa: a Fino Kazincbarcikán is nyerni tudott

Klub - hazai, Teremröplabda

A Fino Kaposvár lesz a címvédő Pénzügyőr ellenfele a március 11-i DRK Magyar Kupa döntőjében, miután a hazai pályán 3:0-ra megnyert találkozót követően a visszavágón, Kazincbarcikán is győzött 3:1-re. A GreenPlan-VRCK a Kecskeméttel mérkőzik majd a bronzéremért.

Férfi Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó:
GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár 1:3 (–16, 22, –23, –19)
Kazincbarcika, 395 néző. V: Tillmann, Árpás.
VRCK: Reffatti 8, Moraes 8, Páez 2, Blázsovics 13, Juhász 5, Csoma 7. Csere: Kiss M., Budai (liberók), Szabó D. 12, Péter B. 2, Warzywoda, Tarabus 3, Péter M. 3. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
FINO: Bartunek 1, Hernandez 19, Iván B. 6, Baróti 12, Bögöly 14, Lescay 13. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska, Tóth K., Kalmár 3, Donisthorpe 1. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
Toronyai Miklós: – Gratulálok a Kaposvárnak. Idegesen kezdtünk, ami benne volt, de aztán sikerült pontosabban játszanunk. Jól mentünk bele a harmadik szettbe is, a szett felétől viszont több könnyű pontot is adtunk az ellenfélnek, akik nem érdemtelenül jutottak tovább. Megyünk tovább, mert hétvégén már bajnoki vár ránk.
Szlobodan Prakljacsics: – Először is elnézést kérek a barcikai szurkolóktól a kollégám viselkedése miatt! A mérkőzést nagyon jó kezdtük, a második szettben a felszabadult játékot mutató VRCK meglepett minket, ami kitartott a harmadik szett közepéig. Ezt követően megnyugodtunk, és magabiztos játékkal tudtunk bejutni a Kupadöntőbe.
Továbbjutott a Fino Kaposvár kettős győzelemmel (6:1-es szettarány).

A Vegyész kezdett valamivel jobban, de a szett közepére fordított a Fino, akinek egyszemélyes sáncával, képtelenek voltak bármit is kezdeni a hazaiak, hiszen Lescay ebben a játszmában egymaga 6 blokkot (!) osztott ki (egy teljes csapat egy meccsen szokott ennyit szerezni átlagosan). Simán nyertek is a vendégek (16:25), majd a második játszmában is ők domináltak, s 21:18-nál úgy tűnt, hogy meg is van a döntőbe jutás. Azonban Paez nyitássorozatával és Blázsovics, illetve a második szettre beálló Szabó Dávid vezérletével innen fordított a VRCK (25:22), majd a harmadik szettben valósággal állva hagyta ellenfelét. 11:4 után kezdte összeszedni magát a Kaposvár és három pontra vissza is zárkózott, majd 21:17 után egyre is. Hiába próbált meg mindent Toronyai Miklós 23:22-es vezetésük után megint sorozatban három vendégpont született, s ezzel eldőlt a döntőbe kerülés (23:25). A negyedik játszmára a hazaiak mestere többségében azokat a játékosokat küldte pályára, akik addig nem szerepeltek, s bár idővel Szlobodan Prakljacsics is elkezdett cserélni, de azt a játszmát simán nyerte a Fino, s ezzel lezárta a mérkőzést is (19:25).

Február 16., csütörtök
17:00 Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)

Február 17., péntek
18:00 Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga)
18:00 Szent Benedek RA – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Dunaújvárosi KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I, felsőház); Tv: Hunvolley Tv

Február 18., szombat
14:30 UTE U21 – BVSC-Zugló (női NB I)
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – TFSE (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
18:00 Kistext JP Auto Mercedes – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, alsóház)
18:30 MÁV Előre-Foxconn – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga, felsőház)
19:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Diósgyőri VTK – SZBRA (női NB I)
19:00 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
20:00 TFSE – Szolnoki RK (férfi NB I, alsóház)

Február 19., vasárnap
17:00 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport+
17:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Extraliga, felsőház); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, alsóház)