Fehérvári siker a második meccsen, egyenlített az újonc

Klub - hazai, Teremröplabda

Pénteken csapott össze másodszor az újonc MÁV Előre és a Vegyész a férfi Extraliga elődöntőjének második mérkőzésén. Bár az első játszmát a vendégek nyerték, a folytatásban a hazaiak vették át az irányítást és előbb egyenlítettek, majd fordítottak, a negyedik szettben pedig kiharcolták a győzelmet is. Ez azt jelenti, hogy a párharc legalább négy mérkőzésig tart majd. Az alsóházban a Kecskemét három játszmában győzte le a mindössze hét játékossal, liberó nélkül felálló MAFC-ot, a Kistext viszont alaposan megizzasztotta az idegenben is otthon hátszó DEAC-ot.

Férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés:
MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK 3:1 (–20, 19, 20, 20)
Székesfehérvár, 465 néző. V: Tillmann, Kiss Z.
MÁV: Eke 12, Szabó V. 5, Koci 13, Ambrus 5, Pesti 16, Doda 18. Csere: Takács M., Szentesi (liberók), Deliu. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
VRCK: Juhász P. 4, Csoma 27, Blázsovics 8, Moraes 9, Páez 6, Reffatti 7. Csere: Kiss M., Budai (liberók), Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Dávid Zoltán:
– Az elején elég idegesek voltunk. Ami az előnyünk volt, az a hátrányunk lett. De nagyon szépen visszajöttünk. Még sokat kell tanulnunk, hogy ne essünk bele azokba a hibákba, amikbe korábban. Gratulálok a srácoknak, nagyon szép mérkőzés volt!
Toronyai Miklós: – Gratulálok a hazaiaknak, valamint köszönjük a szurkolóknak, hogy itt voltak velünk. Azt gondolom, saját magunkat vertük meg ma, és olyan hibákat követtünk el megint, mint az első mérkőzésen.
A párharc állása: 1–1.

A mérkőzés első pontját a Vegyész szerezte, de a hazaiak gyorsan egyenlítettek, azonban 8:8 után a vendég együttes nem hagyta egy pillanatra sem, hogy a fehérváriak álljanak nyerésre, vagy akár csak megközelítsék azt. 24:17-es állásnál a pályaválasztók az első három szettladbát sikeresen hárították, a negyedikkel viszont már nem bírtak (20:25).

A második játékrészt ismét a vendégek nyitották jobban, de egymást követő hat ponttal előbb egyenlített a Fehérvár, majd hárompontos előnyre tett szert. Ezután a MÁV kérdést sem hagyva tartotta vezető pozícióját egészen a szett végéig. 24:19-nél a fehérvári együttes szettlabdához jutott, melyet sikerült elsőre értékesíteni (25:19).

Az összecsapás harmadik szakasza is rengeteg izgalmat tartogatott. A hazai játékosok fellelkesülve előző győzelmükön 3:0-vel indítottak, majd 7:2-es kezdés után a VRCK-nak 8:8-nál sikerült egyenlítenie. 14:13-nál jött a fordulópont, a Barcika átvette a vezetést, amit hazai időkérés követett. A szünetet követően kiegyenlített játékot láthatott a közel félezer kilátogató néző, hol egyik, hol másik csapat állt nyerésre. A végjáték viszont egyértelműen a házigazdáé volt, öt pontra egyetlen válasz sem érkezett vendég oldalon (25:20).

A negyedik etapban 2:2-nél még döntetlen volt az állás, a folytatásban viszont végig Ambrus Bencéék álltak nyerésre. A huszonötödik ponthoz közeledve igyekezett felzárkózni a Kazincbarcika, de 24:20-nál ismét szettlabdája volt a MÁV Előrének, amit Pesti Marcell ászával értékesített a pályaválasztó (25:20).

Férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés:
MAFC-BME – Kecskeméti RC 0:3 (–19, –20, –15)
Folyondár utca, 62 néző. V: Bátkai-Katona, Villás.
MAFC: Gyenes, Kunert 7, Kulcsár 4, Szabó B. 7, Sebestyén 15, Szávai 2. Csere: Czita. Vezetőedző: Pápai Péter.
KECSKEMÉT: Boldizsár 8, Balla 1, Farkas P. 5, Baserio 2, Varga P. 14, Szabó M. 12. Csere: Török Zs. (liberó), Kiss B. 5, Bogdán 3, Török S. 2. Vezetőedző: Nagy József.
Pápai Péter: – Sok hiányzó volt ma a csapatba, így nem volt lehetőségem variálni. Gratulálok a Kecskemétnek!
Nagy József:
A párharc végeredménye: 2–0 a Kecskemét javára.

Kistext JP Auto Mercedes – Debreceni EAC 1:3 (–15, 8, –20, –25)
Debrecen, 150 néző. V: Sík, Halász E..
KISTEXT: Óhidi 4, Gebhardt N. 11, Kocsondi 1, Reyes 15, Fazekas 7, Novoszelov 14. Csere: Lassu (liberó), Sümegi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
DEAC: Moret 10, Bagics 2, Almora 21, Kiss I. 10, Lovas 7, Dorogi 8. Csere: Bán (liberó), Imre 1, Korbély. Vezetőedző: Fodor Antal.
Tamás Zoltán:

Fodor Antal: – Tartalékos csapattal tudtunk kiállni a mai napon, a legnehezebb a feladó pótlása volt, a cél pedig az, hogy győzzünk. Nagy küzdelemben, nagy akarat mozgósításával végül sikerült nyerni. A küzdőképességért dicsérni lehet a csapatot.
A párharc végeredménye: 2–0 a DEAC javára.

Április 8., szombat
16:00 TFSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 Jászberény VT – BVSC-Zugló (női NB I)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 9., vasárnap
16:00 Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Szent Benedek RA (női NB I)
18:00 UTE U21 – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)