Emelt fővel búcsúzott a Swietelsky-Békéscsaba a női röplabda CEV-kupától

Klub - nki, Teremröplabda

A visszavágón két szett után eldőlt a továbbjutás kérdése, de az ötszörös magyar bajnok végül ötjátszmás csatára késztette a Bundesligában harmadik helyen álló Palmberg Schwerin együttesét, amely végül 6:2-es játszmaaránnyal jutott a nyolc közé.

Nagyszerű hangulatban, több mint 1200 néző előtt fogadta német ellenfelét a BRSE. Hazai ponttal, Bodnár centerből szerzett ütésével kezdődött a mérkőzés, majd a korábbi szerb válogatott, Drpa is eredményes volt a csabaiaktól, ezután viszont a Schwerin percei következtek, zsinórban 6 pontot szereztek, különösen az amerikai szélső ütő Ruddins villogott. Magas színvonalon röplabdáztak a vendégek: minden ütést hatástalanítottak, a jó védekezésnek köszönhetően pedig nem csak az ütőket, hanem a centereket is pontosan játszották meg, s könnyedén nyerték a játszmát 25-14-re.

Mindez azt jelentette, hogy a Békéscsabának a hátralévő összes szettet hoznia kellett volna a továbbjutáshoz. Ez nem sikerült: pedig a második játszmában 18-11-ről jött fel 22-21-re az Extraliga tavalyi ezüstérmese, köszönhetően Drpa kiváló játékának, aki ütött erőből, pörgetett okosan és ha kellett a blokknál is a helyén volt. A csabai lendületet egy schwerini időkérés törte meg, amely hatásos volt, hisz 25-21-re megnyerte a játszmát az ellenfél, ezzel pedig eldöntötte a továbbjutás sorsát, 0-2.

A harmadik játszmában Molcsányi helyett Kertész játszott liberóként, de Glemboczki és Szatmári Lilla is több játéklehetőséghez jutott. 14-9-nél már öt ponttal is elhúzott a Schwerin, 15-15-nél viszont Bagyinka ásza az egyenlítést jelentette. Sőt, a hajrában ismét a hazai feladó-átló, Marta Drpa lépett elő főszereplőként: 23-23 után két ellentmondást nem tűrő pontot szerzett, így megnyerte a játszmát a Csaba, 1-2. Bár a továbbjutás már a második szett után elúszott, a kilátogató szurkolók mindenképp rászolgáltak, hogy legyen folytatás!

Felszabadult, jó játékának köszönhetően a Békéscsaba diktálta a tempót a negyedik játékrészben is. A hajrában Vaszileva ászával már 22-19-re is vezettek, 24-22-nél pedig szettlabdáik voltak, ám végül csak 30-29 után, őrült végjátékban szerezték meg a játszmagyőzelmet jelentő pontot Drpa ütésével, de előtte a két center, Pintér és Bodnár is fontos pontokat ért el, 2-2.

Az ötödik játszmát két vendégpont vezette be, a BRSE próbált felzárkózni, volt, hogy egyenlített, de a vendégek végül 15-12-re nyerték a zárószettet, s így 3:2-re a meccset is. Erőfelmérőnek kiváló volt ez a párharc, és sok olyan dologra rámutatott, amelyen a jövőben javíthat majd a magyar élcsapat. A Schwerin – soraiban a magyar származású liberóval, Pogány Annával – a meccs legfontosabb szakaszában, az első két játszmában röplabdázott a legjobban. A németek tehát kettős győzelemmel, 6:2-es játszmaaránnyal jutottak a nyolc közé.

Swietelsky-Békéscsaba – SSC Palmberg Schwerin 2:3 (14-25, 21-25, 25-23, 31-29, 12-15)
CEV-kupa-nyolcaddöntő, 2. mérkőzés, Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Tekol Pelenk (török), Grabovsky (cseh)
BÉKÉSCSABA: Pintér 7, Bagyinka 6, Aktas 5, Bodnár 9, Drpa 21, Vasileva 17. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Glemboczki 11, Oliinyk, Szatmári 1, Glemboczki 11. Vezetőedző: Tóth Gábor.
SCHWERIN: Kästner 2, Alsmeier 17, White 8, Yüzgenc 7, Ruddins 8, Baijens 23. Csere: Pogány, Nestler (liberók), Ambrosius 9, Dambrink 9, Neuhaus 8, Fernau 1. Vezetőedző: Felix Koslowski.
Tóth Gábor (vezetőedző, Swietelsky-Békéscsaba): – Nagyon sok érzelmet megéltünk ebben a párharcban, beleértve a visszavágót is. Reménykedtünk, de aztán találkoztunk a realitással. Úgy érzem, hogy közel voltunk a kapuhoz, de nem tudtunk rajta belépni. Sok ilyen meccs kell ahhoz, hogy ezen a szinten stabilan jó teljesítményt tudjunk nyújtani! Mostantól a bajnokságra, a Magyar Kupára és a MEVZA-sorozatra koncentrálunk, s az itt szerzett tapasztalatokkal felvértezve szeretnénk eredményes szezont produkálni.