Elsőként a Békéscsaba jutott az elődöntőbe

Egy mérkőzést játszottak le szerdán a női Extraliga negyeddöntőjének harmadik fordulójában. Az alapszakaszgyőztes Swietelsky-Békéscsaba magabiztosan, három játszmában győzte le a sereghajtó DVTK-t, s így 3–0-s összesítéssel zárta le a párharcot, s elsőként biztosította a helyét az elődöntőbe.

Női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Swietelsky-Békéscsaba – Diósgyőri VTK 3:0 (12, 12, 16)
Békéscsabai Városi Sportcsarnok, 480 néző. V: Sík, Tillmann.
BÉKÉSCSABA: Karhu 13, Pekárik 6, Drpa 21, Glemboczki 6, Strunjak 5, Kornyijenko 5. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Szatmári 3, Feld, Bodnár 2, Zólyomi 2. Vezetőedző: Tóth Gábor.
DVTK: Baidiuk 7, Kuzelová 2, Sylejmani 6, Godó 1, Kiss E. 5, Kalmár 1. Csere: Kundrák, Balogh E. (liberók), Goncalves 2, Sitku, Egri 1. Vezetőedző: Leonidasz Gaitanakisz.
Tóth Gábor:
– A továbbjutás mellett annak örülök, hogy Feld Bettina személyében ismét újoncot avathattunk, aki az utánpótlásból érkezett, ez már a második ilyen alkalom volt. Nagyon nagy biztonságot ad, hogy az utánpótlásból ilyen tehetséges játékosok kerülnek ki. Örülök, hogy megfelelően tudtuk rotálni a csapatot, egyedül talán a második mérkőzés volt a kivétel. Ott a betegség is közbeszólt, és nem tudtunk abban a felállásban játszani, amiben szerettem volna. Most mindenki szerephez jutott és tudott is élni a lehetőséggel!
Leonidasz Gaitanakisz: – Gratulálunk a Békéscsabának, megérdemelten jutottak be a legjobb négy közé. Most nem tudtunk azt a játékot nyújtani, amit a hazai mérkőzésen. Az első meccshez hasonlatos bátortalan játékot mutattunk, míg a hazaiak lelkes közönségük által támogatva attraktív röplabdát mutattak be.
A párharc végeredménye: 3–0 a Swietelsky-Békéscsaba javára.

Március 24., csütörtök
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 25., péntek
19:00 Szolnoki RK – Rákosmente PARTY-CO (férfi NB I, alsóház)
19:30 Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE (női NB I alsóház)

Március 26., szombat
18:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 TFSE – MÁV Előre (női NB I, felsőház)

Március 27., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Foxconn – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
17:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:00 CoreComm-VESC – Kispest SE (női NB I, alsóház)
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:30 Budaörsi DSE-Emericus – Gödöllői RC (női NB I. felsőház)