Első BL-meccs győzelmére készül a Vasas

Klub - nki, Teremröplabda

A lengyel Rzeszow elleni pontszerzés után szerdán a francia Mulhouse csapatát fogadja a Vasas Óbuda a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban. A piros-kékek nem titkolt célja, hogy megszerezzék első BL-sikerüket.

Ami a francia aranyérmest illeti, 14 forduló után 10 győzelemmel és 4 vereséggel hatodik helyen áll a mostani szezonban, de jó formáját jelzi, hogy legutóbbi négy mérkőzését kivétel nélkül megnyerte. Az eddigi két BL-meccsükön egyaránt 3:0-ra kikaptak a Rzeszowtól és az olasz Coneglianótól, míg a Vasas legutóbb 2:0-ra is vezetett már a lengyelek ellen, s bár végül kikaptak, így is pontot szereztek.

A gallok keretében hazai játékosokon kívül két belga, svéd, olasz, osztrák, kolumbiai légiósok is szerepelnek, illetve a korábban a Haladásnál és az Újpestben is megforduló bosnyák Ajla Paradzik.

A Vasas már a két ünnep között megkezdte a felkészülést a találkozóra. A fővárosiak ukrán feladója ugyan korábban már kétszer is játszott az elitsorozat főtábláján, győztes csapatnak még nem volt tagja, de reméli, ezt már csak szerdáig mondhatja el magáról.

„A Mulhouse remek csapat, de az egyértelmű, hogy nem a Conegliano, de még csak nem is a Rzeszów szintjén van – nyilatkozta a klub honlapján Olga Szkripak. – Ennek ellenére nehéz mérkőzésre számítunk, amelyen százszázalékos koncentrációra lesz szükségünk ahhoz, hogy elérjük céljainkat. Fontos találkozó lesz ez a továbbjutás szempontjából, mert a lengyelek elleni pontszerzés akkor ér igazán valamit, ha sikerül megszereznünk az első győzelmünket. Szeretnénk ismét bizonyítani szurkolóinknak.”

A szerdai mérkőzésre ezúttal is a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban kerül sor 18.15 órától, amelyet az ARÉNA4 televízió is közvetít. A találkozót a német Jörg Kellenberger és a román Benone Visan vezeti.

A csoport másik mérkőzésén: Rzeszow (lengyel) – Conegliano (olasz) 1:3 (16, –18, –16, –16)
A csoport állása: 1. Conegliano 9 pont/3 mérkőzés (9:1), 2. Rzeszow 5/3 (7:5), 3. Vasas Óbuda 1/2 (2:6), 4. Mulhouse 0/2 (0:6)

Január 11., szerda
18:00 Fino Kaposvár – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:15 Vasas Óbuda – Mulhouse (francia; női BL; Riz Levente Sportcsarnok); Tv: ARÉNA4
19:00 Palmberg Schwerin (német) – Swietelsky-Békéscsaba (női CEV-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Kecskeméti RC – Vidux-Szegedi RSE (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

Január 12., csütörtök
18:00 Szent Benedek RA – Dukla Liberec (cseh; női CEV-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés; Riz Levente Sportcsarnok); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Szolnoki RK – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I)

Január 13., péntek
18:00 Kaposvári NRC – MTK Budapest (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I)
19:00 SZBRA – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)

Január 14., szombat
16:00 Vasas Óbuda – Újpesti TE (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
16:00 TFSE – Jászberény VT (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Diósgyőri VTK (női NB I)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Pénzügyőr SE – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
19:00 Vasas SC – UTE U21 (női NB I)
20:00 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+