Elmaradt a bajnokavatás – szetthátrányból fordított a MÁV Előre

Klub - hazai, Teremröplabda

Eldőlhetett volna a bajnoki cím sorsa is a férfi finálé harmadik mérkőzésén, hiszen újabb kaposvári siker esetén már háromnál tartottak volna a vendégek, akik meg is nyerték az első játszmát, azonban az újonc előbb egyenlített, majd fordított, végül pedig sorozatban öt pontot szerezve a győzelmet is megszerezte, így összesítésben 2–1-re zárkózott a MÁV Előre.

Férfi Extraliga-döntő, 3. mérkőzés:
MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár 3:1 (–19, 20, 23, 23)
Székesfehérvár, 675 néző. V: Adler, Szabó P.
MÁV: Eke 5, Szabó V., Koci 20, Ambrus 9, Bibók 13, Doda 12. Csere: Takács M. (liberó), Deliu 3. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
FINO: Hernandez 12, Iván 5, Baróti 20, Bögöly 13, Lescay 5, Bartunek 4. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska 5, Tóth K., Tóth G. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
Dávid Zoltán:
– Azt gondolom, hogyha egy Barcikát meg tudunk verni az elődöntőben háromszor, akkor az jelent valamit. Eddig hiányoltam azt a játékot és azt a fajta mentalitást, amit ellenük nyújtottunk. Azt kértem a fiúktól, hogy mutassuk meg, mire vagyunk képesek. Hozzuk le azt, amit a Barcika ellen, és ha egy szettet fogunk, onnantól át tudjuk lendíteni a mérkőzést. Én tudom azt, hogy ők képesek így játszani, úgyhogy megyünk tovább!
Szlobodan Prakljacsics: – Gratulálok a MÁV Előre csapatának! Nem úgy álltunk bele a mérkőzésbe, ahogy kellett volna, nem voltunk eléggé agresszívak. Kaposváron kárpótolni szeretnénk a mai napon velünk tartott szurkolóinkat.
A párharc állása: 2–1 a Fino javára.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, igaz az első pontot hálóérintésből, a másodikat Challenge után kapták meg. 4:1 után azonban gyorsan talpra álltak a vendégek és Baróti nyitásainak köszönhetően 5:4-re már ők vezettek. De nem sokáig, mert a fehérváriak megint összekapták magukat és visszavették az előnyt. Elég sok nyitást rontottak a csapatok, a libikókázást pedig 15:15 után fejezték be a csapatok. Ekkor sorozatban háromszor volt eredményes a Fino és innen már nem engedték ki a vezetést a kezükből: öt szettlabdájukból Bartunek ászával már az elsőt sikerült kihasználniuk (19:25).

A második játszmában gyorsan kétpontos vezetést szerzett a vendégcsapat, s Dávid Zoltán feladót is cserélt, ami viszont bejött, mert fordítottak a hazaiak, sőt négy ponttal el is tudtak menni. kellettek ehhez Baróti hibái és Koci bombái, de Bibók is remekül megállta a helyét. A végjátékban Deliu ászával már 5 pont is volt a különbség, s ekkor a kaposváriak kértek időt, de már nem volt visszaút: most a fehérváriaknak volt öt szettlabdája, s a másodikat egy rontott nyitásnak köszönhetően értékesíteni tudták (25:20). Először nyert játszmát a MÁV Előre a döntőben.

A harmadik felvonás első hat pontjából négy nyitásrontásból született. 5:5 után aztán a Bibók–Koci páros négy pontos hazai előnyt harcolt ki. Ezt követően is szinte extázisban játszottak a hazaiak, a Finónak meg szinte semmi nem jött össze, így a játszma közepén már kilenccel is vezettek. Egy időkérés azonban jót tett a vendégeknek, akik négyet le is dolgoztak ebből, majd a fehérváriak időkérése után már csak három volt a különbség. Végül ennyi szettlabdájuk is volt, de ebből kettőt hárítottak a somogyiak, azonban a harmadikat végül Doda beverte (25:23).

A negyedik szettben 6:3-ra is vezettek már a hazaiak, de a kaposváriak blokkja nagyon feljavult és rövidesen már ők vezettek kettővel. Mindkét csapat mintha az életéért küzdött volna, óriási csata folyt a pályán: a hazaiak nyilván szerették volna kiharcolni a folytatást, a Fino viszont nem akarta hazai pályára hagyni a bajnokavatást. Hubicska jó cserének bizonyult a vendégeknél, akik a szett közepén hárommal is megléptek. Az Előre többször is visszajött egyre, 23-nál pedig egyenlítettek (20:23-ról), majd Doda ászával meccslabdához jutottak, a légiós pedig egy újabb ásszal le is zárta a meccset (25:23).

Jöhet majd a folytatás szombaton, Kaposváron.

Férfi Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés:
Pénzügyőr – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, a 3. helyért)
Kőér utca, 150 néző. V: Horváth M., Szarka.
PÉNZÜGYŐR: Rása 6, Magyar 3, Kiss D. 11, Nascimento 5, Kovács Z. 25, Dávid Cs. 5. Csere: Feliciano (liberó), Tordai 9, Tomanóczy 9, Solti, Majoros. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
VRCK: Páez 10, Reffatti 15, Juhász 13, Csoma 14, Péter M. 9, Moraes 11. Csere: Kiss M. (liberó), Szabó D. 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Jókay Zoltán:
– Rengeteg hiba és indokolatlan puhaságok.
Toronyai Miklós: – Köszönjük a helyszíni biztatást a maroknyi Vegyész-szurkolónak. Egy lépést tettünk a bronzéremért, de nyilván a Pénzügyőr pénteken azért fog elutazni Kazincbarcikára, hogy visszahozza a párharcot még egyszer a Kőér utcába. Hosszú sorozatot szakítottunk meg, négy év után nyertünk a PSE vendégeként. Nem dőlhetünk hátra, bármi megtörténhet pénteken.
A párharc állása: 2–1 a GreenPlan-VRCK javára.

Férfi Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés:
Debreceni EAC – Kecskeméti RC 0:3 (–23, –19, –27)
Debrecen, 130 néző. V: Varjasi, Árpás.
DEAC: Árvai, Bagics 9, Remete 6, Almora 14, Veres 11, Moret 16. Csere: Bán (liberó), Imre. Vezetőedző: Fodor Antal.
KECSKEMÉT: Baserio 10, Keen 2, Farkas P. 17, Boldizsár 9, Varga P. 12, Kecskeméti 3. Csere: Török Zs. (liberó), Bogdán, Szabó M. 2. Vezetőedző: Nagy József.
Fodor Antal:
– Lejátszottuk a harmadik mérkőzést is a helyosztón. Sérültjeink nem gyógyultak meg, sőt további sérülés is nehezítette a dolgunkat. Ennek ellenére a mérkőzésen az első és harmadik játszmákban volt esélyünk nyerni, de a befejezés nem sikerült. Derekasan küzdött a csapat, nem vagyok elégedetlen. Készülünk majd a következő bajnoki évre.
Nagy József: – Egy izgalmas végjátékkal megszereztük az ötödik helyet a bajnokságban. Gratulálok a srácoknak!
A párharc végeredménye: 3–0 a Kecskemét javára.

Férfi Extraliga, a 7. helyért, 2. mérkőzés:
MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes 0:3 (–14, –15, –15)
Folyondár utca, 48 néző. V: Szabó Zs., Selega.
MAFC: Bandi B. 1, Kunert 6, Bandi O. 2, Szabó B. 4, Sebestyén 6, Szávai 2. Csere: Gyenes, Czita. Vezetőedző: Pápai Péter.
KISTEXT: Lassu 4, Óhidi 7, Gebhardt N. 6, Novoszelov 4, Reyes 28, Fazekas 11. Csere: Sümegi (liberók), Báder, Tarr. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
A párharc állása: 2–0 a Kistext javára.

Férfi NB I-döntő, 3. mérkőzés:
Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc 2:3 (20, –23, –33, 25, –12)
Szeged, 500 néző. V: Varga A., Sík.
SZRSE: Dileo 3, Kasnyik 16, Kiss G. 9, Sarnyai 12, Pozzobon 34, Piti 16. Csere: Borsi (liberó), Bodnár. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
MEAFC: Csizmadia 11, McLaughlin 3, Kovács Z. 7, Kozsla 16, Komlósi 12, Árva 9. Csere: Karóczi (liberó), Szabó P. 7, Kapusi 10. Vezetőedző: Bagó László.
Fésüs Erzsébet: – Ismét egy kiélezett mérkőzésen maradtunk alul, de ez arra tanít minket, hogy a végjátékokban is meg tudjuk őrizni a megfelelő koncentrációt. Abban bízom, hogy a következő meccsen ezek a szituációk a mi javunkra fognak eldőlni. A játékosaim nagyon jól helyt álltak, nem szabad elkeseredni, hiszen ilyen egy jó döntő. Innen kell felállni és Miskolcon nyerni!
A párharc állása: 2–1 a MEFC-Miskolc javára.

Férfi NB I, a 3. helyért, 3. mérkőzés:
Dág KSE – Dunaújvárosi KSE 3:0 (21, 19, 16)
Dág, 70 néző. V: Kulcsár, Villás.
DÁG: Majer 1, Kun 11, Sow 6, Oláh B. 8, Krupánszki 13, Flachner K. 5. Csere: Farkas R. (liberó), Balázs B. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
DKSE: Gőczi 4, Winter 5, Pavljuk 17, Szalai 6, Kisházi 3, Tóth K. 3. Csere: Kuti (liberó), Béres 2, Vida 1, Pintér. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Zirigh Balázs: – Át tudtuk menteni a formánkat a dunaújvárosi meccsről, bár az első szett egy kicsit hektikusra sikerült! összeszedtünk néhány pontos előnyt, majd egy állásban le is tudtuk adni! Ezen kell javítanunk, mert a lelkes Újvárosi fiatalok ezeket a megingásainkat szigorúan kihasználják! Nagyon kell fókuszálnunk a pénteki meccsen, ha le akarjuk zárni az összecsapást!
Tomanóczy Tibor: – Megérdemelten nyert a Dág! Fiatal játékosaim a több fronton való helytállás miatt fáradtabbak voltak az átlagosnál. Bízom benne, hogy péntekre össze tudjuk szedni magunkat és méltó ellenfelei leszünk a Dágnak annak ellenére, hogy többen is ballagni fognak!
A párharc állása: 2–1 a Dág javára.

Férfi NB I, az 5. helyért, 3. mérkőzés
TFSE – Szolnoki RK 3:0 (17, 20, 24)
Győri út, 29 néző. V: Éri, Barabás.
TFSE: Kókai 14, Balázs B. 13, Tigyi 7, Tóth M. 1, Horváth B. 5, Mihucz 10. Csere: Nagy T. (liberó), Fenyő 1, Éliás, Merkler 2. Vezetőedző: Lónárt Péter.
SZOLNOK: Guzmics, Reiner 5, Acsai 3, Falusi 2, Fenyvesi D. 13, Bíró 8. Csere: Földes, Mészáros (liberók), Timár 3, Oláh R., Csombor 2. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Lónárt Péter:
Gulyás Ferenc: – Szerintem igazából ezt a mérkőzést csak én akartam megnyerni edzőként! Egy ilyen fontos mérkőzésre fel kell készülni, de ezt én nem láttam senkin sem. Nagyon kevés, ha csak beszélünk róla, azért tenni is kell. Nem az fáj, hogy kikapunk, hanem ahogy! Utálom a lelketlen játékot! Megérdemelten nyert a TFSE.
A párharc állása: 2–1 a TFSE javára.

Május 2., kedd
19:00 Újpesti TE – Kaposvári NRC (női Extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MÁV Előre-ST. Solar – MTK Budapest (női Extraliga, a 7. helyért, 2. mérkőzés)
19:45 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Május 4., csütörtök
18:00 Szent Benedek RA – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – MAFC-BME (férfi Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés)

Május 5., péntek
18:00 GreenPlan-VRCK – Pénzügyőr (férfi Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Szolnoki RK – TFSE (férfi NB I, az 5. helyért, 4. mérkőzés)
19:30 MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I-döntő, 4. mérkőzés)
19:30 Dunaújvárosi KSE – Dág KSE (férfi NB I, a 3. helyért, 4. mérkőzés)

Május 6., szombat
14:15 Fino Kaposvár – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga-döntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv