Életben tartotta dobogós esélyeit a MAFC-BME

A fővárosi együttes Kazincabarcikán tudott győzni egy ötszettes mérkőzésen, így május 3-án hazai pályán harcolhatja ki a mindent eldöntő ötödik mérkőzést.

Úgy lépett pályára a Don Bosco csarnokban a vendég MAFC-BME, hogy meg kell nyernie a találkozót, ha életben akarja tartani az esélyét a bronzéremre. Rögtön magukhoz is ragadták a kezdeményezést a fővárosiak, 9:4-es vezetésüknél időt is kért Toronyai Miklós, a hazaiak mestere. A játék képe azonban nem változott, továbbra is magabiztosan röplabdázott a MAFC, így nyolc pontra tudta növelni az előnyét (18:10). Eke Péter és Szabó Barna nagyon elemében volt a játszmában, ott voltak védekezésben és támadásban is: nekik köszönhetően a MAFC-é lett az első szett (18:25, 0:1).

A forgatókönyv a második játékrészre sem változott, a MAFC 4:1-re elhúzott. Blázsovics révén azonban egyenlíteni tudott a Vegyész, és 9:9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Gomez Galvez ász nyitása után azonban Toronyai Miklósnak újra időt kellett kérnie. Sok volt a hiba ekkor a játékban, de kevesebbet hibázó vendégek egyre nagyobb előnyt építettek ki. Ezúttal Lescay Favier vette vállára a fővárosi együttest majd Szabó Barna blokkjával lezárták a játszmát (18:25, 0:2)

A harmadik felvonásban azonban beindult a Vegyész támadósora, Szabó Dávid, Ciupa és Blázsovics felváltva szerezték a pontokat, esélyt sem adva a MAFC-nak a felzárkózásra. Hiába próbálta Nagy Péter időkérésekkel megtörni a hazaiak lendületét, ez nem sikerült, a Vegyész magabiztosan szépített (25:16, 1:2)

A negyedik játékrész szorosabb küzdelmet hozott, bár végig a hazaiak vezettek, a MAFC többször is közel tudott kerülni, a vezetést nem tudták átvenni, így a Vegyész kiharcolta a döntő szettet (25:22, 2:2).

Ami akár a bronzérem sorsát is eldönthette volna, ám a műegyetemiek nem így gondolták: Godoi da Silva két jó ütésének, majd Gomez Galvez sorozatban ütött négy ászának köszönhetően 8:1-es előnybe került. A Vegyész már csak kozmetikázni tudott az eredményen, a MAFC végül könnyedén 15:11-re nyerte a játszmát, és ezzel 3:2-re a meccset is. A párharc május 3-án Budapesten folytatódik.

Férfi Extraliga 3. helyért, 3. mérkőzés:
GreenPlan-VRCK – MAFC-BME 2:3 (-18, -18, 16, 22, -11)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 511 néző. V: Jámbor, Bátkai-Katona.
VRCK: Moraes 6, Csizmadia 4, Ciupa 14, Juhász 3, Szabó D. 19, Blázsovics 19. Csere: Dudás, Budai (liberók), Péter B., Bibók 1, Árva 2. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MAFC-BME: Eke 10, Gomez Galvez 8, Godoi Da Silva 14, Lescay Favier 19, Szabó Barna 16, Krupánszki 8. Csere: Pápai, Bozóki (liberók), Szabó Bence, Torbica, Szabó Balázs, 2, Benkő 1. Vezetőedző: Nagy Péter.
Edzői értékelés:
Toronyai Miklós: – Nagyon sok hibát vétettünk az első két játszmában, nem mertünk nyitni, görcsösek voltunk. Az akarattal nem volt baj, mert hajtottak a fiúk, azonban ma több hiba csúszott a játékunkba, az ötödik szettben pedig képtelenek voltunk megfogni Gálvez nyitásait. Gratulálok az ellenfélnek, de nyerni megyünk kedden Budapestre.
Nagy Péter:  – A mérkőzés első pontjától kezdve blokkban, valamint védekezésben nagyon fókuszáltak voltunk. A harmadik, negyedik szettben egy kicsit megfáradt a csapat fejben, de nagyon örülök, hogy az 5. szettet sikerült végig uralni, főleg, Julio remek nyitásainak köszönhetően.