Egy lépésre a döntőtől a Swietelsky-Békéscsaba

A hazai siker után Kaposváron is győzött a Swietelsky-Békéscsaba így már 2:0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban. Az alsóházi rájátszásban a Fatum-Nyíregyháza a második mérkőzését is megnyerte a DVTK ellen, a TFSE pedig ötszettes rangadót nyert a Gödöllő otthonában.

Jól kezdte a mérkőzést a Diamant, Basnyakova és Lemmens támadásaival került előnybe, a másik oldalon viszont a Kliszura-Glemboczki páros remekelt védekezésben és támadásban egyaránt, így a játékrész közepére már hatpontos előnybe is került a Békéscsaba (8:13). Sikerült is tartani az előnyét a játszma végéig, amelyet Kliszura ütésével zárt le a vendég együttes. (19:25, 0:1).

Szorosabban indult a második szett, Basnyakova pontosan támadott, így a kaposváriak, sőt Lemmens ütése után már néggyel is ment a hazai csapat (10:6). A békéscsabaiak Glemboczki ütéseivel zárkóztak, de Bodnár ütése nyomán már a vendégeknél volt az előny. Felváltva estek a pontok, a végjátékra kétpontos békéscsabai előnnyel fordultak a felek. Innen azonban már csak csabai pont esett, Bodnár ász nyitásával pedig a szettet is elvitte a Békéscsaba (20:25, 0:2)

Lemmens és Szedmák révén a harmadik játékrészben is a Kaposvár indított jobban, a vendégek Drpa révén zárkóztak, Matic hibája után pedig már egál volt az állás (6:6). A Basnyakova és Matic vezette kaposváriak azonban tartották az előnyüket, egészen a végjátékig vezettek a szettben ám a 20:20 után ismét jött Glemboczki és Drpa majd Basnyakova hibája után megnyerték a szettet és a mérkőzést is (21:25, 0:3).

Női Extraliga-elődöntő 2. mérkőzés:
1.MCM-Diamant Kaposvár – Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (-19, -20, -21)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 350 néző. V: Tillmann, Sík.
DIAMANT: Matic 9, Wirth 1, Basnyakova 11, Szedmák 10, Lemmens 10, Grbac 5. Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Budai. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
BÉKÉSCSABA: Bodnár 5, Kornyijenko 5, Kliszura 16, Pekárik 7, Drpa 16, Glemboczki 10. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Vincent Lacombe:
– Békéscsaba ma a játék minden elemében jobbnak bizonyult, védekezésben és támadásban egyaránt. Kritikus helyzetekben jobb döntéseket hoztak a teljes meccs alatt. 4-es ütő és átló poszton is sokkal nagyobb kockázatot kell vállalni, ahhoz, meccset tudjunk nyerni a Békéscsaba ellen.
Tóth Gábor: –
Az eredmény ellenére szorosabb mérkőzés volt, mint az első. Támadásban pontatlanok voltunk, viszont mindezt nyitásfogadásunk kompenzálta, valamint a fontos pillanatokban nem remegett meg a kezünk és helyén volt a szívünk. Kedden várjuk szurkolóinkat!
A párharc állása:
2:0 a Swietelsky-Békéscsaba javára

Női Extraliga 5–8. helyért, 1. mérkőzés:
Diósgyőri VTK – Fatum-Nyíregyháza 0:3 (-19, -8, -21)
Miskolc, Generali Aréna, 125 néző. V: Varjasi, Ujházi.
DVTK: Kalmár 2, Baidiuk 6, Szajkó 4, Sylejmani 7, Godó 4, Kiss E. 5. Csere: Kundrák, Balogh (liberók), Kuzelová, Egri 1, Sitku, Goncalves 2. Vezetőedző: Leonidasz Gaitanakisz.
FATUM: Vaida 7, Bodovics 10, Radonjics 10, Vasileva 18, Lászlop 10, Cicic. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Milanova 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
Leonidasz Gaitanakisz: – Ez egy sokkal jobb mérkőzés volt, mint az előző, büszke vagyok a lányokra. Szajkó Timi érkezése sokat lendített a játékunkon, örülök, hogy csatlakozott hozzánk. A Nyíregyháza csapatában minőségi játékosok vannak, akikkel nagyon nehéz felvenni a versenyt, de úgy gondolom, ma mi ezt a lehetőségeinkhez mérten megtettük. A mutatott játék alapján azt gondolom, folyamatosan fejlődünk és ez biztató a jövőre nézve, képesnek tartom rá a csapatomat, hogy elérjük céljainkat.
Szasa Nedeljkovics: – Tudtuk, hogy a DVTK hazai pályán mindig kettőzött erővel küzd a győzelemért. Ez látszott az első szettben. Sajnos történt egy komoly sérülés feladónkkal Marija Ciciccel. Ez láthatóan megzavarta a csapatot, de így is hoztuk a szettet. A másodikban szerintem nagyon pontosan és fegyelmezetten röplabdáztunk. A harmadik szettben a hazai csapat ismét nagyon küzdött, de játékosaim tudták mi a dolguk. A jövő héten kedden le szeretnénk zárni a párharcot. Várjuk szurkolóinkat a Continental Arénába.
A párharc állás: 2:0 a Fatum-Nyíregyháza javára

Női NB1 felsőházi rájátszás:
Gödöllői RC – TFSE 2:3 (-15, -23, 14, 21, -16)
Monor, Városi Sportcsarnok, 75 néző. V: Barabás, Szarka.
GÖDÖLLŐ: Kovács E. 5, Boros 8, Ratkai 18, Mikus 5, Sanchez Perez 24, Császár 12. Csere: Maurer (liberó), Monteiro 1, Sorompó. Vezetőedző: Szalay Attila
TFSE: Nagy V. 11, Kökény 4, Radomszki 18, Budaházy 13, Poór 8, Benedek 6. Csere: Boller (liberó), Smits van Oyen, Halla P., Halla G. 2. Vezetőedző: Csépke Gábor
Edzői értékelés:
Szalay Attila: – Első két játékrészben nem volt olyan játékelem ami működött volna. A 3-4. szettben meg tudtuk mutatni, hogy mire képes ez a csapat és az önbizalmunk is visszatért. Ez kitartott a döntő felvonásban is. Több labdánk is volt a mérkőzés lezárására, de megremegtünk a lehetőségtől. Ismét több ki nem kényszerített hibát vétettünk és ezt könyörtelenül ki is használta az ellenfelünk.
Csépke Gábor: – Benne volt a 3:0, de a harmadik szettben felpuhultunk, ennyi rontással a Gödöllő ellen nem lehet nyerni. De csapat bebizonyította, hogy tud küzdeni az utolsó pontig. Az ötödik szettet agresszívan kezdtük, de egy hiba után újra szétestünk. A hazaiak már nyert helyzetben voltak, de az extra mezőnyök és a meccs végére agresszívvá vált blokkunk meghálálta magát. Gratulálok a csapatomnak!