Edzőcsere után vereséggel kezdett a MÁV Kaposváron

Új edzővel, a lengyel Lukasz Przybylakkal a kispadján kezdte a Kaposvár elleni párharcot a MÁV Előre-ST. Solar a női Extraliga alsóházában. A vendégek ugyan a harmadik játszmában alaposan megszorongatták a KNRC-t, a házigazdák azonban így is 3:0-ra nyerték a találkozót.

Női Extraliga, 5–8. helyért, 1. mérkőzés:
Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar3:0 (20, 16, 23)
Kaposvár, 320 néző. V: Mezőffy, Halász E.
KNRC: Maggioni 5, Szedmák 17, Bodovics 7, Ubavics 14, Godó 8, Gyimes 6. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko 1. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
MÁV: Narancsics, Ertz 8, Szabó L. 1, Dvoracek 16, Tóth J. 7, Gilfillan 7. Csere: Kovács E. (liberó), Borostyán, Szilágyi, Dolotova 1, Csabai. Vezetőedző: Lukasz Przybylak.
Vincent Lacombe:
– Fontos volt a győzelem a mai meccsen, de az összpontosításon, a fókuszon javítanunk kell még kicsit a következő meccsig.
Lukasz Przybylak: – Türelmesebbnek kell lennünk a következő mérkőzésen a támadás befejezéseknél, mert bár nem vétettünk sok saját hibát, de a hatékonyságunk nem volt az igazi. 1-2 apró dolgot ki kell javítanunk a védekezésünkben csütörtökig, de pozitívak vagyunk, hiszen ma is szettről szettre javult a játékunk és a 3. játszmában már csak egy kicsi hiányzott. Igyekszünk abban a formában kezdeni a hazai meccset, ahogy ma befejeztük.
A párharc állása: 1–0 a Kaposvár javára.
(Fotó: Muzslay Péter)

Női NB I:
DSZC-Eötvös DSE – Szent Benedek RA 1:3 (–19, –9, 28, –18)
Debrecen, 83 néző. V: Rácz, Veress.
EÖTVÖS: Fehérvári 4, Berza 8, Juhász F. 5, Terzievska 14, Muldrow 9, Pálfi 2. Csere: Papp Cs. (liberó), Kovács A. 2, Dóka, Kozma 1, Németh A. Vezetőedző: Szombathy András.
SZBRA: Sólyom 3, Dimitrics 10, Mayerhoffer 8, Gergácz 20, Schneider 14, Orosz 17. Csere: Berkó V. (liberó), Tóth S., Honfi 1, Egri B., Lovász, Krakoczki. Vezetőedző: Fésüs Irén.
Szombathy András:
– Nagyon akartuk a mai győzelmet, de ellenfelünk végig sokkal jobban nyitott. A sikertelenség hatására egyre görcsösebbé váltunk, egyre többet hibáztunk. Egy dolog miatt tudom megdicsérni a csapatomat, hogy a csúnyán elvesztett második szett után talpra tudtunk állni és nyertünk egy játszmát. Gratulálok a Balatonfürednek!
Szőke Zoltán (másodedző): – Célunkat elértük, amiért jöttünk megszereztük. Ezzel a három ponttal matematikailag is eldőlt a bennmaradásunk az NB I-ben. Így a hátralévő két fordulónak már nincs tétje, nyomás nélkül játszhatunk, ennek nagyon örülünk. Helyenként jó játékot mutattunk, a mi akaratunk érvényesült a pályán. A jövőben is egy csapatként kell dolgozni a közös célok elérése érdekében.

UTE U21 – VEHIR-Veszprémi ESC 0:3 (–17, –18, –20)
Szilágyi utca, 70 néző. V: Varjasi, Adler.
UTE: Ligárt 4, Correa 4, Kopunovic 3, Pécsi 1, Kis D. 12, Takács V. 3. Csere: Németh Z. (liberó), Riesz 6, Győr, Kovács K., Rádosi 2. Vezetőedző: Selmeczi Zsuzsanna.
VESC: Pós 2, Araújo 14, Sólyomvári 12, Nagy E. 10, Horváth D. 10, Thompson 12. Csere: Bődi (liberó), Molnár-Pintér 1, Szalczinger. Vezetőedző: Szokolikné Kalmár Judit.
Selmeczi Zsuzsanna:
– Csalódott vagyok, mert ezt a mérkőzést magasabb hőfokkal kellett volna játszani ahhoz, hogy valami keresnivalónk legyen a pályán. A Veszprém sokkal motiváltabban lépett a pályára, gratulálok nekik.
Szokolikné Kalmár Judit: – Idegesen kezdtük a meccset, de a második szettől javult az alapjátékunk. A lányok betartották a taktikát és szettről szettre redukáltuk a hibáinkat, ami most létkérdés volt. Gratulálok a Lányoknak!