DRK Női Magyar Kupa Döntő: 0:2-ről fordított és bronzérmes a Fatum

A tavaly negyedik Fatum-Nyíregyháza lett a DRK Női Magyar Kupa Döntőjének bronzérmese, miután kétszettes hátrányból fordítva nyert 3:2-re a Kaposvár ellen.

DRK Női Magyar Kupa-bronzmérkőzés:
Kaposvári NRC – Fatum-Nyíregyháza 2:3 (20, 21, –22, –15, –14)
Riz Levente Sportcsarnok, 1100 néző. V: Jámbor, Sík.
KNRC: Szedmák 23, Bodovics 5, Ubavics 18, Godó 7, Gyimes 14, Maggioni 5. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko 1, Hegyi, Rády, Budai. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
FATUM: Cicic, Leban 22, Lászlop 7, Jurdza 12, Bjelova 9, Cepni 15. Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco 4. Vezetőedző: Tomas Varga.
Vincent Lacombe:
– A mai mérkőzés az eddigi szezonunkat is megmutatta. Voltak nagyon jó pillanataink is, de sokszor nem tudtunk mit csinálni az ellenfél játékával. Tanulnunk kell a mai meccsből, hiszen hamarosan kezdődik a Play-off, ahol szintén a Nyíregyházával játszunk majd, biztos vagyok benne, hogy nem lesznek egyszerű meccsek.
Tomas Varga:
– Elsősorban gratulálok a lányoknak, mert azt amit a pályán nyújtottak egy hatalmas nagy nyerő szív volt. Fontos volt, hogy végig bíztak magukban és elhitték, hogy meglehet fordítani a mérkőzést, amit nem kezdtünk jól. Boldogok vagyunk, hogy a szurkolóknak örömet tudtunk okozni és érmet viszünk haza Nyíregyházának. Köszönjük a támogatást!

Bár kaposvári ponttal kezdődött a meccs, ezt sorozatban négy nyíregyházi követte, azonban a libikóka nem állt le, mert ezután meg öt somogyi pont született. Ezt követően viszont a KNRC-nél maradt a kezdeményezés és 11:7-nél ki is kellett kérnie az első időt Tomas Vargának. A szünet nyíregyházi pontot hozott, fordulatot azonban nem, továbbra is a sárgamezesek irányítottak, úgyhogy 20:15-nél következett az újabb időkérés, majd egy Challenge is, amit viszont a Fatum nyert. Azonban így is 23:17 lett az eredmény, amikor sorozatban három ponttal kezdett zárkózni a Nyíregyháza, de már későn, mert Ubavics így is szettlabdához juttatta csapatát, majd Bjelova hosszú támadásával le is zárult a játszma (25:20).

A második felvonásban 4:4 után tudtak meglépni hárommal a kaposváriak, amelyből kettőt Szedmák szorgoskodott össze, de aztán elkezdtek hibázni és 10:9-re már a nyíregyháziak vezettek, amikor Vincent Lacombe szólította magához a sajátjait. Sok okosságot mondhatott, mert lányai vissza is vették a vezetést, úgyhogy 16:13-nál a túloldalról jött az időkérés. De ez sem segített és 24:18-nál újabb hat játszmalabdához jutottak a somogyiak, igaz, hármat is sikerült hárítani. Egy újabb időkérést követően azonban Ubavic végül lezárta a szettet (25:21).

A harmadik játszmában kezdett erőre kapni a Fatum, vagy a Kaposvár kezdett elfáradni, nézőpont kérdése. Mindenesetre 3:4-ről 13:6 lett az állás és 14:8-nál jött is az időkérés. Ezúttal is hatásos volt, mert előbb 15:13-ra, majd 18:17-re zárkózott vissza a KNRC. Ezt követően azonban megint nyíregyházi percek következtek, akiknek feljavult a sáncmunkája és 23:18-ra is elhúztak. De 23:22-nél megint izgalmas lett a vége. Azonban Leban bombája után a szabolcsiak jutottak szettlabdához és egyből ki is használták azt (22:25).

A negyedikben is a Fatum kezdett lendületesebben, még akkor is, ha 6:2-ről aztán két pontra visszazárkózott az ellenfelük. A szett közepén aztán háromról hirtelen hétre nőtt a különbség, ekkor szinte semmi nem jött össze a kaposváriaknak és ezt a szettet magabiztosan nyerte a szabolcsi csapat, kiharcolva ezzel a döntő szettet (15:25).

Az ötödik játszmára újra összeszedte magát a kaposvári csapat, és eleinte ők vezettek egy-két ponttal, ráadásul egy Challenget is megnyertek. Azonban a Fatum sem hagyta lerázni magát, így 8:7-es somogyi előnynél volt térfélcsere. Már 10:7-re is vezettek, de az izgalmak nem értek véget, mert 13-nál egyenlő volt az állás, sőt Leban ejtésével a szabolcsiaknak volt meccslabdája. Az elsőt még hárították, de aztán egy Challenge után megint náluk volt a lehetőség és ezt Bjelova már beütötte (14:16).

A kupabronzérem tehát Nyíregyházára került, de gyorsan lesz lehetőség a visszavágásra, mert a két csapat az Extraliga negyeddöntőjében is egymás ellen mérkőzik.