Csütörtökön bronzérmes lehet a Vegyész

Hétfőn a második mérkőzést játszották le a férfi Extraliga bronzpárharcában. Az első meccset is megnyerő GreenPlan-VRCK már 2:0-ra vezetett, amikor feltámadt a tavalyi harmadik MAFC és egyenlített, de a döntő játszmában megint a vendégek voltak jobbak és így már 320-ra vezetnek összesítésben.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, de villámgyorsan egyenlítettek Szabó Dávidék, nem sokkal később pedig már két ponttal vezettek. A játszma derekán remekül összeállt a GreenPlan-VRCK védekezése, a támadásokat pedig rendre jó százalékkal fejezték be Csizmadia Tamás ütői. Nem is volt már kérdés a végén, hogy Blázsovics Péterék nyerik a nyitó játszmát (18:25).

Gyorsan többpontos előnyt építettek ki maguknak Lukasz Ciupáék a második felvonás elején, és a vendégek a játék minden elemében ellenfelük fölé kerekedtek. Cserékkel próbált meg operálni Nagy Péter vezetőedző, de ezúttal is kollégája, Toronyai Miklós örülhetett a játszma végén, játékosai ugyanis remekül támadtak és blokkoltak (15:25).

Harcosabb arcukat mutatták a műegyetemisták az újabb térfélcserét követően, Rodrigo Moraes azonban jókor blokkot, majd további két pontot is szereztek csapattársai. Nem hátrált meg azonban a MAFC, 18:16-nál visszavette a vezetést, és innentől gyakorlatilag állva hagyták ellenfelüket Krupánszki Olivérék (25:18).

A negyedik felvonásban sokáig a MAFC négy ponttal vezetett, nem igazán tudta a Vegyész azt a játékot produkálni, amit az első két felvonásban. Tomas Lescay és társai egyre jobban röplabdáztak, és bár a végére Juhász Péterék felkapaszkodtak, végül a fővárosiaknak sikerült a szépítés (25:23).

A mindent eldöntő játszmában aztán hamar magához ragadták a kezdeményezést Blázsovics Péterék, és a 27 pontig jutó ütő vezérletével a GreenPlan-VRCK magabiztosan húzta be az ötödik felvonást (11:15).

Férfi Extraliga-bronzmeccs, 2. mérkőzés:
MAFC-BME – GreenPlan-VRCK 2:3 (–18, –15, 18, 23, –11)
Budapest, Folyondár utca, 120 néző. V: Szabó P., Tillmann.
MAFC: Eke 9, Gálvez 1, Godoy 17, Lescay 21, Csoma 10, Krupánszki 10. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence 1, Benkő, Szabó Barna 1, Szabó Balázs. Vezetőedző: Nagy Péter. Edzői értékelés
VRCK:
Csizmadia 2, Ciupa 15, Juhász 4, Szabó D. 22, Blázsovics 27, Moraes 7. Csere: Dudás (liberó), Árva. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Nagy Péter: – Nagy hullámvasút volt ez a mai mérkőzés. A 3. szettben magára talált a csapat, azzal a lendülettel kellett volna kezdeni a meccset. Az 5. szettben sok rossz taktikai választásunk, ami részben az én hibám is.
Toronyai Miklós: – A harmadik szettben elfáradtunk egy kicsit, támadásépítésben és a befejezésekkel hadilábon álltunk. A negyedik második felétől azonban ismét összeállt a játékunk, visszajöttünk mi is a meccsbe, és bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk szorult helyzetből nyerni.
A párharc állása: 2–0 a GreenPlan-VRCK javára.

Április 26., kedd
17:30 Fino Kaposvár – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Április 27., szerda
18:00 Szent Benedek RA – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga-bronzmeccs, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Kecskeméti RC – Debreceni EAC (férfi Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
18:30 Kistext-Party.CO – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)

Április 28., csütörtök
17:00 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga-döntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
19:00 GreenPlan-VRCK – MAFC-BME (férfi Extraliga-bronzmeccs, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 30., szombat
15:00 MÁV Előre-Bericap – TFSE (női NB I, felsőház)
16:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)
19:00 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: m4sport.hu
19:00 Dunaújvárosi KSE – Kistext-Party.CO (férfi Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Debreceni EAC – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, 5. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Rákosmente Party.CO – Szolnoki RK (férfi NB I, alsóház)

Május 1., vasárnap
17:00 Gödöllői RC – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I, felsőház)
17:00 Dág KSE – MÁV Előre-Foxconn (férfi NB I, felsőház)
17:00 DSZC-Eötvös DSE – Jászberény (női NB I, alsóház)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek RA (női Extraliga-bronzmeccs, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Diósgyőri VTK – MTK Budapest (női Extraliga 7. helyért, 2. mérkőzés)
18:00 Kispest SE – CoreComm-VESC (női NB I, alsóház); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Újpesti TE – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga 5. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:15 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+