Békéscsabán is nyert a címvédő – szombaton dupla bajnokavatás lehet

Klub - hazai, Teremröplabda

Kedden játszották a női Extraliga döntőjének második mérkőzését. Bár az első és a harmadik szett is szoros játszmát hozott, összességében a címvédő Vasas Óbuda meglepően sima győzelmet aratott Békéscsabán is, így egy győzelemre került az aranyéremtől. A harmadik találkozót szombaton játsszák a Folyondár utcában, ugyanaznap a férfiaknál is eldőlhet a bajnoki cím sorsa Kaposváron. Az 5. helyért 3:0-val vágott vissza az Újpest a Kaposvárnak, így itt legalább négy mérkőzésre kerül majd sor, a kiesési rangadón azonban másodszor is nyert 3:1-re az újonc MÁV Előre, így szombaton, Budaörsönn akár ki is eshet az MTK.

Női Extraliga-döntő, 2. mérkőzés:
Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda 0:3 (–28, –14, –23)
Békéscsaba, 1250 néző. V: Szabó P., Jámbor.
BÉKÉSCSABA: Aktas 10, Bodnár 7, Drpa 13, Vaszileva 9, Mosher 2, Bagyinka 2. Csere: Molcsányi (liberó), Karhu, Pintér 2, Glemboczki. Vezetőedző: Tóth Gábor.
VASAS:
Török, Papp 13, Bannister 18, Fricová 7, Abdulazimova 12, Szkripak. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Fábián, Bojko 9, Jámbor, Märcz. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Tóth Gábor: – Megvolt minden esélyünk az első és a harmadik szettben. Ha ki van játszva egy helyzet és abból hibázunk, akkor nehéz bármi máson számonkérni, csak a mentális állapoton. A fontos pillanatokban rendre hibáztunk és nem a Vasas védekezett ki minket. Azokat a hibákat követtük el, amikre az egész szezon során felhívtam a figyelmet. Úgy látszik, jelen pillanatban ebben nem tudunk lépni, de nekiállunk és csináljuk tovább.
Jannisz Atanaszopulosz: – Az első szett volt a döntő, amikor azt 9:16-ról meg tudtuk fordítani, addig egyszerre mindenhol, de sehol nem voltunk ott a pályán. Azt kértem a lányoktól, nyugodjanak meg, koncentráljanak a saját játékunkra, amit meg is tettek, így pontról pontra közelebb jöttünk és végül miénk lett a nagyon fontos részsiker. Minden játékosom rengeteget tett hozzá ma a győzelemhez, azok is, akik „csak” a sarokból biztatták a többieket, gratulálok mindenkinek. Ma még kicsit ünneplünk, de holnaptól a harmadik meccsre készülünk, mert még csak 2-0-ra vezetünk.
A párharc állása: 2–0 a Vasas Óbuda javára.

A címvédő és a tavalyi ezüstérmes második csörtéjét a Békéscsaba kezdte pontosabb játékkal, a Vasas sokat rontott, míg a hazaiak mezőnyvédekezése alaposan feljavult a négy nappal korábbihoz képest. A fővárosiak kettőt is cseréltek és hétpontos hátrányban tudtak újítani, a hajrá előtt előbb 17-nél, majd 23-nál is kiegyenlítettek, végül két hazai szettlabdát hárítva 28:28 után Papp Orsolya két pontjával megnyerték a maratoni, 40 perces nyitófelvonást (28:30).

A második játszmára lendületben maradt a bajnok, amelynek blokkteljesítménye és mezőnyvédekezése is alaposan feljavult a találkozó elejéhez képest, és uralta az összecsapást. Tóth Gábor időkérésekkel és cserékkel is próbálta megtörni a fővárosiak lendületét, de a Vasas fölényes részsikert aratott: tíz szettlabdájukbón Bannister már az elsőt értékesítette (14:25).

A harmadik felvonás elején a Békéscsaba nyitásfogadása újra hagyott kívánni valót maga után, de amikor ezt rendezték a hazaiak, hárompontos hátrányból fordítottak. A Vasas rendezte sorait és Bannister vezérletével újra megszerezte a vezetést, de a fordulatoknak ekkor még nem volt vége: hol egyik, hol másik csapat állt jobban, és bár a BRSE 23-19-nél nyeregben érezhette magát, a Vasas sorozatban hat pontot szerzett és végül megint Bannister tette fel az i-re a pontot (23:25).

Női Extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés:
Újpesti TE – Kaposvári NRC 3:0 (20, 23, 22)
Szilágyi utca, 150 néző. V: Mezőffy Zs., Halász E.
UTE: Hiruela 12, Kilyénfalvi 5, Kindelan 16, Tarin 12, Ambrosio 9, Boskó 1. Csere: Dömsödi, Baksa (liberók), Sziládi. Vezetőedző: Horváth András.
KNRC: Godó 10, Gyimes 8, Renko 2, Szedmák 9, Bodovics 4, Ubavics 12. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi, Maggioni 2. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Horváth András:
– A legfontosabb az, hogy egy új párharc indul. Tovább tudunk majd vinni néhány jól működő taktikai elemet, de van amin még csiszolni fogunk. Agresszívan kezdtük a mérkőzést és viszonylag sokáig ezt fenn tudtuk tartani. A második játszmában volt pár hibánk, talán nem is a legjobbkor, de a végén megint minden működött. Úgy gondolom ma mi akartuk jobban a győzelmet. A meccs legvégén pedig olyan háttér és támogatás volt mögöttünk, hogy nem lehetett vereség a mai nap vége. Köszönjük szépen a buzdítást!
Vincent Lacombe: – A mai pályán mutatott játék nagyon kevés volt. Az UTE koncentráltabb volt a játszmák végén is, míg mi nem tudtunk javulni az első meccshez képest.
A párharc állása: 1–1.

Női Extraliga, a 7. helyért, 2. mérkőzés:
MÁV Előre-ST. Solar – MTK Budapest 3:1 (15, –22, 23, 27)
Székesfehérvár, 108 néző. V: Kiss Z., Selega.
MÁV: Dolotova 1, Ertz 17, Szabó Lilianna 3, Dvoracek 23, Tóth J. 16, Gilfillan 10. Csere: Kovács E., Kiss L. (liberók), Szilágyi, Narancsics, Karnyickaja, Borostyán. Vezetőedző: Lukasz Przybylak.
MTK: Tatár 9, Garai 4, Berkó 3, Tarr 6, Costa 18, Aszonja 25. Csere: Divényi, Weidemann (liberók), Szabó Lili, Endrődi, Varga B. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Lukasz Przybylak: – Teljesítettük a második mérkőzést is, méghozzá győzelemmel. Ennek ellenére nálunk továbbra sem változott semmi, a bentmaradásért küzdünk és hamarosan egy új mérkőzés, egy új fejezet kezdődik. Ma a harmadik szettben láttuk, hogy tudunk nyerni hátrányból. A negyedik játszmában is lemaradtunk, de sikerült fordítani. Nagyon tisztelni kell az ellenfelünket, mert ma sokkal jobban játszott, és megnehezítette a dolgunkat. Készülünk a harmadik, budaörsi összecsapásra.
Leiszt Máté: – Elképesztően nagyot küzdött mind a két csapat, embertelen helyzetekből hoztuk vissza a szetteket, de a szerencse hiányzott ezek végén. Ugyanezzel a mentalitással kell belemennünk a szombati mérkőzésbe, ahol egyetlen célunk lehet csak.
A párharc állása: 2–0 a MÁV Előre javára.

Május 4., csütörtök
18:00 Szent Benedek RA – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – MAFC-BME (férfi Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés)

Május 5., péntek
18:00 GreenPlan-VRCK – Pénzügyőr (férfi Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Szolnoki RK – TFSE (férfi NB I, az 5. helyért, 4. mérkőzés)
19:30 MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I-döntő, 4. mérkőzés)
19:30 Dunaújvárosi KSE – Dág KSE (férfi NB I, a 3. helyért, 4. mérkőzés)

Május 6., szombat
14:15 Fino Kaposvár – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga-döntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv