Békéscsabán harcolhatja ki férfiválogatottunk az El-döntőt

Teremröplabda, Válogatott

A férfi Ezüst Európa-liga elődöntőjének első mérkőzését játszotta le szerdán a magyar válogatott Nicosiában, ahol a házigazda ciprusi csapat szoros játszmákban 3:1-re legyőzte a mieinket, akik azonban a szombati, békéscsabai visszavágón kiharcolhatják a továbbjutást.

Ezüst Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzés:
Ciprus – Magyarország 3:1 (22, –22, 23, 21)
Nicosia. V: Szavics (szerb), Piana (olasz).
CIPRUS: Stroukarevits 11, Mavrommatis 5, Michael 17, Alexiou 7, Savvides 20, Skordis 11. Csere: Charalambides (liberó), Chrysostomou 2, Karkidis, Nikolaou. Szövetségi kapitány: Radovan Gacic.
MAGYARORSZÁG: Bögöly 3, Boldizsár 6, Keen 3, Horváth K. 29, Tomanóczy 6, Bibók 6. Csere: Kiss M. (liberó), Péter B. 2, Varga P. 1, Kecskeméti 7, Mikuláss Koch. Szövetségi kapitány: ifj. Nagy Péter.
Ifj. Nagy Péter:
– Nem vártuk a megfelelő mentális felkészültséggel ezt a találkozót. Ennek köszönhető az eredmény. Ez egy jó lecke volt a csapatnak és a stábnak is. Nincs más dolgunk, mint szombaton nyerni és továbbjutni.

Bár az első pontot a ciprusi csapat szerezte meg, a mieink gyorsan átvették a játék irányítását, a szett közepén azonban visszazárkóztak a hazaiak és sokáig fej fej mellett haladt a két csapat. A végjátékban azonban a hazaiaknak három szettlabdája is lett, s a szegény embert az ág is húzta: az addig remekül játszó Bibók Balázs rosszul érkezett egy ugrás után és sajnos csak segítséggel tudta elhagyni a pályát. Ugyan egy szettlabdát sikerült hárítani, de egy rontott nyitás megpecsételte a sorsunkat (25:22).

A második játszmában csapatunk blokkmunkája jelentősen feljavult, a csapatkapitány Horváth Kristóf pedig ellenállhatatlanul játszott: az ütőjátékos a szinte tökéletes nyitásfogadások mellett támadásban ötven százalék fölött teljesített, és csak ebben a játékrészben kilenc pontig jutott. A ciprusiak így is nagy csatára késztették a mieinket, akik azonban 22:22 után sorozatban három pontot szereztek és egyenlítettek (22:25).

A harmadik felvonás elején alaposan belekezdtek a hazaiak: 8:4-re, majd 15:7-re elhúztak, azonban Nagy Péter időkérése helyrezökkentette a csapatot: Horváth Kristóf bombája és Keen Cameron ászai után egy remek blokk és 15:13-ra visszazárkóztak a mieink. 20:20-nál aztán az ellenfél is időt kért, de Horváth ejtésével már mi vezettünk. 23:23 után a vonalbíró szerint Keen Cameron lépett a vonalra nyitás közben és az ellenfélé lett a pont. Sajnos aztán egy rossz támadás befejezéssel az ellenfél nyerte a szettet (25:23).

A negyedik szett elején megint fej fej mellett haladt a két csapat, de a játszma közepén megint meglógtak a házigazdák 17:12-re. Sajnos ezúttal nem volt visszaút, bár 20:17-nél még felcsillant egy halvány remény, de aztán 24:19-nél öt meccslabdához jutottak a ciprusiak. Az elsőt Boldizsár Péter, a másodikat a végül 29 pontig jutó Horváth Kristóf hárította, a következő ciprusi támadás azonban eredményes lett (25:21).

A mieink a szombati visszavágón 3:0-s, vagy 3:1-es siker esetén harcolhatják ki az aranyjátszmát, s annak megnyerésével juthatnak a döntőbe, ahol majd az osztrákokat kétszer is 3:0-ra legyőző Lettország lesz az ellenfél.