Az ötödik szettben csikarta ki a győzelmet a Vasas a Szent Benedek ellen

A Vasas Óbuda és a Szent Benedek is megkezdte az elődöntős csatározásokat a női Extraligában. A kupadöntő visszavágóján a hazaiak két viszonylag szoros szettben már 2:0-ra is vezettek, azonban ezután feltámadt a vendégcsapat és kiegyenlített. A döntő szettre azonban elfáradtak és ezután már csak a Vasas volt a pályán, amelyik így végül érvényesítette pályaelőnyét.

Az összecsapás első szettjében hullámzó volt a játék, hol egyik, hol másik csapat tudott egymás után akár öt-hat pontot is szerezni. A játékrész közepére mindkét együttes stabilizálta játékát, felváltva estek a pontok, ami a hárommal vezető Vasasnak kedvezett: a hazaiak az amerikai Taylor Bannister és az ukrán Julija Bojko jó játékának köszönhetően előnybe kerültek (25:22).

A második játszmában sokáig a jól védekező balatonfürediek vezettek, de amikor egymás után több labdát is elrontottak támadásban, vagy éppen a nyitásfogadásban, a precízebben játszó házigazda fordítani tudott. A szett derekától kezdve végig a Vasasnál volt az előny, a vendégek csak egyenlítésig jutottak, így a változatos támadójátékot produkáló, kevesebbet hibázó óbudaiak hamarosan megduplázták az előnyüket (25:23).

A harmadik felvonás elején beragadtak a hazaiak, a Szent Benedek villámgyorsan elhúzott hét ponttal, és bár a Vasas két időkérés és egy feladócsere után közelebb zárkózott ellenfeléhez, a Balaton-partiak jól blokkoltak és hatékonyan nyitottak, így a sok hazai rontást is kihasználva szépítettek (16:25).

A negyedik etapban is a vendégek akarata érvényesült, a Vasas ütőinek meggyűlt a baja a füredi blokkokkal: csak Vacsi Evelin négy pontot gyűjtött ezekből. A játékrész derekához közeledve ugyan megrázta magát a fővárosi gárda, de riválisa Vacsi, az amerikai Tia Jimerson, valamint a válogatott ütő, Kiss Gréta vezérletével a kétpontos fórról nyolcpontos előnyt alakított ki, amellyel jól gazdálkodott, így egyenlített (20:25).

A rövidített felvonásra a Vasas taktikát váltott, és ahelyett, hogy az ellenfél blokkjába ütötte volna a labdákat, ejtésekkel és pörgetésekkel támadott, így a térfélcserénél öt ponttal vezetett (8:3). A hajrában ismét Bojko bizonyult a nyerőembernek hazai oldalon, a Vasas pedig a vártnál nehezebben, de megőrizte pályaelőnyét (15:5).

Női Extraliga elődöntő, 1. mérkőzés:
Vasas Óbuda – Szent Benedek RA 3:2 (22, 23, –16, –20, 5)
Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Bátkai-Katona, Árpás.
VASAS: Török 13, Kalicanin 13, Bannister 14, Bojko 17, Abdulazimova 8, Fábián 1. Csere: Bamba, Juhár (liberók), Király-Tálas 3, Vezsenyi, Kump, Papp 1, Zernovic 4. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
SZBRA: Bleicher 2, Szavovics 12, Jimerson 16, Sztijepics 14, Kiss G. 15, Koprivica 7. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Vacsi 9, Iosia 3, Lekics 1. Vezetőedző: Dejan Desnica.
Jannisz Atanaszopulosz:
– Először az Európai Röplabda Szövetségnek szeretném üzenni, hogy teljes képtelenség a rájátszás közepén, áprilisban U19-es Eb-selejtezőt tartani. Emiatt három hétig állt a bajnokság, és hiába voltunk mi a legjobb formában tavasszal, ezt most szinte nulláról kell mindent újra felépítenünk. Ez nem jó a sportágnak, az edzőknek, de főleg nem jó a játékosoknak, akiknek a válogatottak miatt így is hosszú a szezonjuk. Magáról a mérkőzésről csak annyit szeretnék mondani, hogy amellett, hogy örülünk, hogy mi jöttünk ki győztesen ebből a hullámvasútból, 21 blokkot még öt szett alatt sem lehet kapni. Sokszor türelmetlenek voltunk támadásban, ebben mindenképpen fejlődnünk kell, ha döntőbe szeretnénk jutni.
Dejan Desnica: – Összességében nem játszottunk rosszul. A Vasas kihasználva a hazai pálya előnyét és hangulatát gyorsan előnybe került, mi egy kicsit bátortalanul játszottunk. A harmadik szettre jöttünk igazán lendületbe és onnantól tudtuk az igazi arcunkat mutatni. Az ötödik játszmában egy jó szervasorozat megfogott bennünket, amivel eldöntötte a meccset a Vasas. Nincs idő sokat szomorkodnunk, messze még a vége és három nap múlva ismét pályán vagyunk.
A párharc állása: 1–0 a Vasas Óbuda javára.

Női Extraliga 5–8. helyért, 1. mérkőzés:
Újpesti TE – MTK Budapest 3:0 (21, 10, 21)
Budapest, Szilágyi utca, 120 néző. V: Halász E., Ujházi.
UTE: Ovecková 1, Kraszteva 13, Ambrosio 11, Petőváry 11, Koleva 9, Preval 8. Csere: Dömsödi (liberó), Durst 3, Szabó L. 1. Vezetőedző: Horváth András.
MTK: Tettamanti 4, Berkó 1, Giommarini 8, Kilyénfalvi 10, Windisch 8, Tatár 5. Csere: Szalai A., Weidemann (liberók), Sziládi 2, Borsos 1, Boskó. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Horváth András:
– Azt gondolom ezután az összecsapás után a legfontosabb dolog az az, hogy ezt a mérkőzést sikerült megnyernünk. Tudjuk, hogy ez még csak a párharc első mérkőzése volt, ezért továbbra is a lehető legagresszívabban kell játszanunk. Örülünk annak, hogy nyertünk és köszönjük azoknak, akik támogattak bennünket. Reméljük, szombaton is minél több szurkolóval tudunk találkozni kint az MTK pályán.
Leiszt Máté: – Az első szett végjátékának kimenetele rányomta a bélyegét a másodikra. A mérkőzésen sok ki nem kényszerített hibánk volt, melyekből az ellenfelünk ért el pontokat. A mai napon az UTE kevesebbet hibázott, ám ez még csak az első állomás volt, szombaton újult erővel lépünk pályára, hogy javítani tudjunk.
A párharc állása: 1–0 az Újpest javára.

Április 14., csütörtök
20:00 MAFC BME – Pénzügyőr (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 15., péntek
17:00 Gödöllői RC – TFSE (női NB I, felsőház)
17:15 1. MCM-Diamant Kaposvár – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
18:00 GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Diósgyőri VTK – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Debreceni EAC – Kistext-Party.CO (férfi Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC (férfi Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 16., szombat
16:00 GLP Nyíregyháza – Rákosmente (férfi NB I alsóház)
16:15 MTK Budapest – Újpesti TE (női Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
17:00 Dág KSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I felsőház)
18:00 Szent Benedek RA – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Kispest SE – Jászberény VT (női NB I alsóház); Tv: Hunvolley Tv

Április 17., vasárnap
18:00 Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga-elődöntő, 5. mérkőzés); Tv: M4 Sport+ – ha szükséges
18:00 Kecskeméti RC – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga 5–8. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – CoreComm-Veszprém (női NB I alsóház)