Az ötödik meccs dönt a férfiak bronzérméről

Visszavette a pályaelőnyét a Pénzügyőr, miután a férfi Extraliga bronzcsatája harmadik találkozóját hazai pályán elvesztették, a negyediket azonban Kazincbarcikán 3:2-re megnyerték. Így a jövő héten a Kőér utcában csapnak majd össze megint a csapatok, s az ottani győztes szerzi majd meg a bronzérmet. A 7. helyet a Kistext szerezte meg ötjátszmás mérkőzésen a MAFC ellen, míg a férfi NB I bajnoka a MEAFC-Miskolc, a bronzérmes pedig a Dág lett.

Férfi Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés:
GreenPlan-VRCK – Pénzügyőr 2:3 (25, –25, –17, 26, –12)
Kazincbarcika, 370 néző. V: Mezőffy Zs., Tillmann.
VRCK: Moraes 14, Páez 5, Reffatti 20, Juhász 13, Csoma 10, Péter M. 11. Csere: Kiss M. (liberó), Szabó D. 11, Péter B. 1, Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
PÉNZÜGYŐR: Kiss D. 19, Tomanóczy 15, Kovács Z. 18, Dávid Cs. 15, Rása 12, Magyar 6. Csere: Feliciano (liberó), Tordai, Solti. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Toronyai Miklós:
– Nehéz ilyenkor rosszat mondani a csapatról, mert akartak a srácok, de sajnos bele-bele hibáztunk. Pedig az ötödik felvonást is jól kezdtük, és a közönség is ott volt mögöttünk még az elveszített harmadik szett után is. Megyünk, hogy kedden behúzzuk a bronzérmet.
Jókay Zoltán: – Nagy mélységekből másztunk fel. Újra egy egységes csapatot láttam, akinek maximálisan gratulálok. Ugyanilyen mérkőzésre kell számítani az ötödik meccsen is. Remélem a szurkolóink is segíteni fognak.
A párharc állása: 2–2.

Férfi Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés:
Kistext JP Auto Mercedes – MAFC-BME 3:2 (15, –12, –20, 21, 12)
Kistext Aréna, 42 néző. V: Árpás, Barabás.
KISTEXT: Lassu 4, Óhidi 3, Gebhardt N. 19, Novoszelov 17, Kocsondi 10, Fazekas 18. Csere: Sümegi (liberók). Vezetőedző: Tamás Zoltán.
MAFC: Bandi O. 3, Bandi B. 1, Kunert 18, Szávai 2, Szabó B. 17, Sebestyén 26. Csere: Tepszis (liberó), Czita 1. Vezetőedző: Pápai Péter.
A párharc végeredménye: 3–0 a Kistext javára.

Férfi NB I-döntő, 4. mérkőzés:
MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE 3:0 (17, 19, 21)
Miskolc, 350 néző. V: Ladányi, Nagy Zs.
MEAFC: McLaughlin 7, Kovács Z. 8, Kozsla 5, Komlósi 10, Árva 18, Csizmadia 7. Csere: Karóczi (liberó), Szabó P., Simkó 1. Vezetőedző: Bagó László.
SZRSE: Piti 6, Dileo 3, Kasnyik 1, Kiss G. 3, Sarnyai 5, Pozzobon 15. Csere: Borsi (liberó), Csányi 10, Honti 2, Bodnár, Demcsák. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
Bagó László: – Ez a döntő az előző meccsen dőlt el, ma csak a pontot kellett feltenni az i-re. Kitartó szorgossággal őröltük fel a szegediek ellenállását, végig hittünk magunkban és az elvégzett munkában. Le a kalappal minden játékosom és a vezetőség előtt, hogy ide el tudtunk jutni. Nyáron még ez elérhetetlennek tűnt. Kis ünneplés, és jöhetnek az új célok…
Fésüs Erzsébet: – Sajnos be kell ismerni, hogy a mai meccsen ők voltak már jobbak, ezt a döntőt az előző két meccsen veszítettük el, ahol többször is volt esélyünk nyerni. A harmadik mérkőzés döntött el sok mindent a küzdelmek sorozatának szempontjából. Természetesen csalódottak vagyunk, de mindent megtettünk, hogy megnyerjük a bajnokságot, ez pedig most erre volt elég. Büszke vagyok a csapatomra, mert ha az egész éves munkát figyeljük, annak ez a második hely is gyönyörű eredménye.
A párharc végeredménye: 3–1 a MEAFC-Miskolc javára.

Férfi NB I, a 3. helyért, 4. mérkőzés:
Dunaújvárosi KSE – Dág KSE 0:3 (–17, –23, –17)
Dunaújváros, 67 néző. V: Kiss Z., Selega.
DKSE: Velicsko 2, Tóth K. 1, Pavljuk 9, Kisházi, Gőczi 9, Szalai 6. Csere: Kuti (liberó), Vida, Béres 6, Farkas L. 3, Juhász B. 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
DÁG: Flachner K. 8, Szabó B. 4, Kun 8, Sow 7, Oláh B. 11, Krupánszki 7. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Tomanóczy Tibor: – Az értékelés előtt menjünk vissza az időben. Köszönöm a játékosoknak az egész évi munkájukat! Emlékezzünk vissza arra, amikor télen a fűtetlen, 6-7 fokos terembe jöttek a fiúk reggel 6.30-7.30-ig edzeni, akik ennek ellenére sem hagytak ki egyetlen edzést sem. Ez mindent elmond a hozzáállásukról! Ezért nagyon tisztelem és becsülöm őket! Nem dacoltak a nehézségekkel, és felkészültek a mérkőzésekre. Ma fiatal csapat volt a pályán, de mi az akadémiánál tudjuk, hogy az U20-as döntőre készülünk, mert ettől kezdve az a fő versenyünk. Az, amit az egész évben végig dolgoztunk jóban és rosszban nagyon tanulságos volt mindannyiunk számára. Jó pár éve benne vagyok a röplabdában, de ez életem legnehezebb szezonja volt.
Zirigh Balázs: – Az első dolog, ami eszembe jut a bronzcsatával kapcsolatban, hogy mit is csináltunk az első meccsen, hazai pályán?! A második viszont az, hogy nagyon örülök, és maximálisan gratulálok az azt követő három összecsapáson mutatott önbizalommal teli, magabiztos játékhoz a fiúknak! Azt hiszem, hogy erre fogok inkább emlékezni. Szuper, hogy éremmel fejeztük be az idei bajnokságot, viszont van egy kis hiányérzetem – és ezt szerintem az egész csapat nevében mondhatom -, a képességeink alapján döntőt kellett volna játszanunk, aminek bármi lehetett volna a
végkifejlete.
A párharc állása: 3–1 a Dág javára.

Férfi NB I, az 5. helyért, 3. mérkőzés
Szolnoki RK – TFSE 3:2 (–23, 23, –16, 19, 14)
Szolnok, 80 néző. V: Villás, Kulcsár.
SZOLNOK: Acsai 6, Guzmics 2, Oláh R. 5, Bíró 6, Falusi 7, Reiner 6. Csere: Földes, Mészáros (liberók), Fenyvesi D. 17, Csombor. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
TFSE: Balázs B. 15, Tigyi 2, Tóth M., Horváth B. 6, Mihucz 10, Kókai 22. Csere: Nagy T. (liberó), Együd 4, Fenyő 2, Németh M. 4, Merkler 2. Vezetőedző: Lónárt Péter.
Gulyás Ferenc: – Két nagyon hullámzó játékot produkáló csapat játszott ma ezen a mérkőzésen. Szerencsére, akit ma bevittem a kezdők helyett bebizonyították, senkinek nincs kőbe vésve a neve. Sokat tanultam ma is! Remélem ez a győzelem feldobja a csapatot és elhiszi van keresnivalója ennek a fiatal társaságnak NB I-ben is!
Lónárt Péter: – A harmadik szettet követően beleültünk a játékba. Az ötödik szettben 8:4-el fordultunk, majd 12:10-es előnyünk volt. Egyszerűen be kellett volna fejeznünk a szettet. Ha valamit akarunk, végig koncentráltan és fegyelmezetten kell játszanunk!

Május 6., szombat
14:15 Fino Kaposvár – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga-döntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv