Abszolút újoncként jutott bajnoki döntőbe a MÁV Előre

A férfi Extraliga elődöntőjének negyedik mérkőzését játszotta le pénteken a MÁV Előre-Foxconn és a GreenPlan-VRCK. Azok után, hogy az újonc székesfehérváriak az előző találkozón elvették a kazincbarcikaiak pályaelőnyét, ezt otthon ki is használták és 3:0-s sikerükkel 3–1-re megnyerték a párharcot és történetük első élvonalbeli idényében bajnoki döntőt játszhatnak. Ilyenre a férfi röplabdázás honi történetében még soha nem volt példa, igaz, az 1949-es bajnokságban a Vasas férficsapata újoncként lett ezüstérmes, de egyrészt, akkor még nem volt bajnoki döntő, másrészt, a piros-kékek korábban, az 1947-es első bajnokságban már szerepeltek, így nem abszolút újoncként állhattak a dobogóra.

Férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés:
MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK 3:0 (22, 17, 21)
Székesfehérvár, 465 néző. V: Mezőffy, Árpás.
MÁV: Eke 3, Szabó V. 6, Koci 20, Ambrus 7, Pesti 8, Doda 13. Csere: Takács M. (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán.
VRCK: Moraes 7, Páez, Reffatti 9, Juhász P. 9, Szabó D. 11, Blázsovics 3. Csere: Kiss M., Budai (liberók), Péter B., Péter M. 4, Cziczlavicz 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Dávid Zoltán:
– Nagyon büszke vagyok a srácokra, nagyon jó érzés bejutni a döntőbe! Ez az egész decemberben dőlt el, amikor csak nyolc órára lehetett járni edzésre, de ezek a gyerekek már fél nyolcra ott voltak a csarnokban, és nyolc húszkor már ütötték, vágták egymást. Én abban a munkában hiszek, amit ők végrehajtottak. Olyan szinten a tudásuk felett teljesítenek ebben a pár hónapban, hogy az elképesztő.
Toronyai Miklós: – Gratulálunk a MÁV Előrének, mert megérdemelten jutottak tovább. Ezt a párharcot otthon rontottuk el, amikor néhány napja kikaptunk Kazincbarcikán. Ez egy kiváló tanulópénz mindenki számára – játékosoknak és stábtagoknak egyaránt -, hogy nem elég az egyén, hanem csapattá is tudni kell kovácsolódni.
A párharc végeredménye: 3–1 a MÁV Előre javára.

Az első szettet rosszul kezdte a Kazincbarcika, de 7:2-ről 11-nél sikerült utolérnie ellenfelét. Ezt követően fej fej mellett haladt a két csapat, de 22:22 után sorozatban háromszor voltak eredményesek a hazaiak – Szabó Vilmos és Doda is eredményesen blokkolt (25:22).

A második szettben is a MÁV Előre irányított, Redjo Koci vezérletével a hazaiak a játék minden elemében a GreenPlan-VRCK fölé nőttek és ezt a játékrészt simán hozták (25:17).

A harmadik felvonásban a Vegyész jobban kezdett, két ponttal is vezetett, 10-nél viszont már a hazaiak egyenlítettek. 17:17 után sorozatban három pontot szereztek a hazaiak, s bár 22:21-nél csak egy pont volt a különbség, ezt követően ismét csak a székesfehérváriak csináltak pontokat (25:21).

Április 15., szombat
18:00 BVSC-Zugló – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I elődöntő, 4. mérkőzés)

Április 16., vasárnap
15:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
16:00 Szent Benedek RA – Vasas SC (női NB I)
16:00 TFSE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Fino Kaposvár – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Diósgyőri VTK – UTE U21 (női NB I)
20:00 Budaörsi DSE-Emericus – Jászberény VT (női NB I)