A Vasas sem maradt veretlen – a Békéscsaba nyerte a rangadót

A házigazda Swietelsky-Békéscsaba nyerte az Extraliga rangadóját, miután 3:0-ra legyőzte a címvédő és éllovas Vasas Óbudát. Amellett, hogy a fővárosiak elveszítették veretlenségüket, egyelőre alapszakaszgyőzelmük sem vált biztossá, amihez még egy 3:2-es vereség is belefért volna nekik. A meccs hőse a hazaiak átlója, a 26 pontig jutó Marta Drpa lett.

Női Extraliga:
Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda 3:0 (17, 22, 25)
Békéscsaba, 1111 néző. V: Mezőffy, Adler.
BÉKÉSCSABA: Vaszileva 10, Bodnár 7, Drpa 26, Aktas 9, Pintér 7, Bagyinka 4. Csere: Molcsányi (liberó), Olijnyik, Glemboczki. Vezetőedző: Tóth Gábor.
VASAS: Szkripak 1, Fricová 11, Papp O. 2, Bannister 9, Török K. 7, Abdulazimova 8. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Vezsenyi, Fábián 3, Jámbor, Bojko 6, Kump 2. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Tóth Gábor:
– Az volt a legfontosabb, hogy a játékosok bíztak magunkban. Ezen kívül kevés volt a ki nem kényszerített hibánk, pontosan nyitottunk és jól működött a blokkvédekezés. Amikor ez mind összeáll, akkor van remény! Ezen az úton kell továbbmennünk!
Jannisz Atanaszopulosz: – A Békéscsaba jól játszott, jobban készen állt erre a meccsre, mint mi. A blokkvédekezésben hatalmas különbség volt a javukra, Drpát nem tudtuk megállítani, ez pedig döntőnek bizonyult. Remélem, mindenki számára jókor jött ez a pofon, keddtől még keményebben kell dolgoznunk, pénteken Balatonfüreden pedig újra megpróbáljuk megszerezni az alapszakasz-elsőséget. Az mindenképpen örülök, hogy Taylor nem sérült meg komolyan, az pedig biztos, hogy ennél sokkal jobban kell játszanunk, ha az aranyérmekért akarunk harcolni.

TABELLA ITT!

Bár a csabaiakra még vár szerdán egy visszavágó Kaposváron, sokan az előrehozott kupadöntőnek titulálták a párharcot, amelyet a Vasas kezdett jobban, ám a hatodik labdamenetben amerikai átlójuk, Taylor Bannister olyan szerencsétlenül ütközött saját csapattársával, hogy le kellett cserélni. A szett közepén aztán Pintér Andrea és a bolgár Ralica Vaszileva vezérletével átvette a vezetést a hazai csapat, a végére pedig Drpa is belelendült a pontgyártásba, így a végén már nyolccal is vezettek a csabaiak, s a végén a török AKtas adta meg a kegyelemdöfést, miután már az első szettlabdát kihasználta (25:17).

Közben kiderült, hogy Bannister sérülése nem annyira súlyos, így visszatért a pályára, s ebben a játszmában a végjátékig fej fej mellett haladtak a csapatok. 20:19-es Vasas vezetést követően azonban 5:1-es sorozatot produkáltak a hazaiak, s bár a csereként beálló feladó Fábián Fanny még hárította sz első szettlabdát, a második végén Vaszileva tette fel az i-re a pontot (25:22).

A harmadik felvonás ugyancsak szoros játékot hozott, s már úgy tűnt, hogy a vendégek szépítenek, azonban 21:18-as vezetésüket követően elbizonytalanodtak támadásban, amihez nyilvánvalóan hozzájárult a csabaiak remek blokkmunkája is. Így a házigazdáknak lett mérkőzéslabdája Drpa bombája után, azonban Aktas előbb a hálóba szervált, majd kapott egy ászt Fábiántól, s ekkor meg a Vasas nyithatott a szépítésért. De ekkor megint villant Drpa, aki az egész meccsen tarthatatlan volt, ebben a szettben pedig annyi pontot szerzett, mint a Vasas legeredményesebbje, Fricová az egész meccsen, szám szerint 11-et. Egy újabb Bodnár blokk és Vaszileva pont pedig azt jelentette, hogy a Swietelsky-Békéscsaba a vártnál simábban, három játszmában nyerte meg a női Extraliga szuperrangadóját (27:25).