A ravasz Horváth-trükk egy szettet ért Nyíregyházán

Egy Extraliga és két NB I-es mérkőzést játszottak le a női bajnokságban. A Fatum-Nyíregyháza 3:1-re győzte le a vendég UTE-t, s a Vasashoz és a Swietelsky-Békéscsabához hasonlóan ők is száz százalékosak két fordulót követően.

Bár a hazaiak kezdték jobban a meccset, a lilák gyorsan ledolgozták hátrányukat és a szett közepéig tartani is tudták a lépést. 12:12 után lépett el megint a Fatum és végül elég simán nyerte is a játszmát (25:16).

A másodikban az elejétől kezdve a nyíregyháziak domináltak, vezettek már hét ponttal is a szett közepén és akkor is 22:16 volt a javukra, amikor érdekes események zajlottak a pályán: a korábbi nyírségi mesternek, most a fővárosiakat irányító Horváth Andrásnak már nem volt időkérési lehetősége, viszont rossz cserével próbálkozott. Mire a zsűriasztalnál tisztázták a helyzetet és elkönyvelték a játékkésleltetésért járó sárga lapot, addig több perc is eltelt, s a vendégek kicsit kifújták magukat, aztán 24:18-at követően, sorozatban hat szettlabdát hárítva és nyolc pontot szerezve, csodák csodájára meg is fordították a játszmát (24:26). Hogy Horváth András szándékosan bakizott-e a rossz cserével, azt mindenkinek a fantáziájára bízzuk, mindenesetre a tréner nem először „hibázott” már ilyet és nem is először hozott kedvező fordulatot csapata számára a zseniális húzás.

A lendület a harmadik felvonás elején is tartott, de aztán 10:10 után megint meglépett a vendéglátó és ezúttal a hajrában nem volt újabb „rossz csere” kísérlet, így aztán a fordulat is elmaradt (25:19), viszont az mindenképpen említést érdemel, hogy a játszmában a vendégek liberója, Dömsödi Tamara is feliratkozott a pontszerzők közé.

Úgy tűnt, hogy a negyedik játszma is simán a hazaiaké lesz, hiszen a szett közepén már hét ponttal is vezettek, de a fővárosiak előbb visszazárkóztak egyre, majd 19:19-nél egyenlítettek is. A fordítás azonban egy parádés labdamenet és Tóth Fruzsina bravúros mentéseinek köszönhetően elmaradt, s a házigazdák végül a meccs legeredményesebb játékosának, a 27 pontig jutó Karaoglu bombájával 25:22-re hozták ezt a játszmát és ezzel 3:1-re a meccset.

Női Extraliga:
Fatum-Nyíregyháza – UTE 3:1 (16, –24, 19, 22)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 395 néző. V: Jámbor, Barabás.
FATUM: Belova 10, Lászlop 4, Karaoglu 27, Leban 17, Cepni 9, Cicic 6. Csere: Tóth F. (liberó), Ambulija, Jurdza, Kovács-Francesco. Vezetőedző: Leonidasz Gaitanakisz.
UTE: Hiruela 13, Ambrosio 1, Manninger 11, Tarin 10, Preval 5, Boskó 1. Csere: Dömsödi 1, Baksa (liberók), Goodwin 3, Kilyénfalvi 3, Németh H. 4, Sziládi, Sztojanovics. Vezetőedző: Horváth András.
Leonidasz Gaitanakisz:
– Elsősorban köszönjük a mérkőzést az UTE csapatának. Sikerült egy szoros, izgalmas mérkőzést játszanunk. Büszke vagyok a játékosaimra, hogy ilyen teljesítményt nyújtottak. A második szett végére alábbhagyott a koncentrációnk. Elégedett vagyok a védekezésünkkel, remek blokkokat mutattunk.
Horváth András: – Azt gondolom, hogy voltak nagyon magas intenzitású részei a mérkőzésnek. Rengeteg hosszú labdamenetet játszottunk, amiből szerencsére sikerült megnyernünk egy párat. Úgy vélem, hogy lehetett volna reális esélyünk arra, hogy pontot nyerjünk, mivel nagyon sokszor harcosan tudtunk röplabdázni. A nyitásaink az elején még nem voltak kellően agresszívak, ezáltal könnyedén építkezhetett a Nyíregyháza. Ezen kell még egy kicsit változtatnunk. Most rendkívül kevés idő van a regenerációra, hiszen két nap múlva újabb meccset játszunk a Magyar Kupában. Ezt követően szombaton újabb összecsapás vár ránk az Extraligában. Tehát egy erőltetett menetben vagyunk, megpróbálunk a leggyorsabban frissíteni, és menni tovább. Köszönjük szépen a támogatást azoknak a szurkolóknak akik, a helyszínről biztatták a csapatot, és azoknak is, akik távolról szurkoltak lányainknak.

Női NB I:
Szent Benedek RA – TFSE 3:2 (–16, 28, 21, –23, 13)
Balatonfüred, 120 néző. V: Tillmann, Filibér.
SZBRA: Mayerhoffer, Egri B. 16, Tóth S. 4, Orosz 19, Spándli, Dimitrics 24. Csere: Balogh E. (liberó), Sólyom 2, Szakály 4, Lovász 5, Gergácz. Vezetőedző: Fésüs Irén.
TFSE: Zen 19, Kökény N. 2, Komcsák 17, Budaházy 16, Vámos 8, Villányi 6. Csere: Boller (liberó), Turcsányi, Benedek G. 4, Rácz. Vezetőedző: Herrera Olazabal.
Herrera Olazabal: – Mindig nehéz egy másik csapat pályáján játszani. Az egész meccsen a legfőbb különbség a gyengébb fogadásban és védekezésben mutatkozott meg. Ezen kívül a támadásoknál is sokat hibáztunk és bár 1 pontot kaptunk, 3-ért jöttünk. Az ellenfél nagyon jól játszott hazai pályán. Gratulálok!

DSZC-Eötvös DSE – UTE U21 1:3 (–12, 27, –12, –19)
Debrecen, 55 néző. V: Csizmarik, Villás.
EÖTVÖS: Pálfi 3, Fehérvári 4, Berza 9, Juhász F. 3, Tóth K. 3, Muldrow 20. Csere: Végh, Kovács A. (liberók), Kozma, Dóka, Horváth D., Németh A. Vezetőedző: Szombathy András.
UTE: Kopunovic 5, Pécsi 6, Kis D. 14, Takács V. 14, Borsos K. 16, Riesz 6. Csere: Pusztai
(liberó), Correa 12, Rádosi 3, Kovács K., Ligárt. Megbízott edző: Hetey Tamás.
Szombathy András:
– Ismét rapszodikusan játszottunk. Az akarással most se volt gond, de sokat hibáztunk és olyan helyzeteket is erőből akartunk megoldani, amelyeket már nem lehetett. Gratulálok az UTE-nek az erőteljes támadójátékhoz és a mérkőzés megnyeréséhez, a saját csapatomnak pedig a szettgyőzelemhez!
Hetey Tamás: – Jó kezdéssel indultunk neki a mérkőzésnek, a lányok alázatosan, de nem szerényen játszottak. A második szettben azonban magunknak nehezítettük meg a játékot, így ott felborult a rendszerünk. A harmadiktól újra a saját játékunkat tudtuk játszani, de az előző miatt már hol-hol döcögősebben.