A Fino lett a bajnok a férfiaknál!

Klub - hazai, Teremröplabda

Hat év után, 19. alkalommal nyerte meg a bajnokságot a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata, miután a döntő negyedik mérkőzésén 3:0-ra legyőzte a MÁV Előre-Foxconnt, s ezzel 3–1-re megnyerte a párharcot.

Férfi Extraliga-döntő, 4. mérkőzés:
Fino Kaposvár – MÁV Előre-Foxconn 3:0 (19, 22, 16)
Kaposvár, 1827 néző. V: Mezőffy, Halász T.
FINO: Hernandez 13, Iván 4, Baróti 15, Bögöly 7, Lescay 7, Bartunek 2. Csere: Bozóki (liberó), Tóth K., Hubicska. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
MÁV: Eke 1, Szabó V., Koci 13, Ambrus 1, Bibók 9, Doda 14. Csere: Takács M. (liberó), Deliu 2. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Szlobodan Prakljacsics:
– Tudtuk, mi a feladat, ennek megfelelően röplabdáztunk az első perctől az utolsóig. A csapat tagjai igazi sportemberek, mindenki hozzátette a részét a szép sikerhez. Örülök neki, hogy a kaposvári együttes ismét elhódította az első helyet. Ha voltak is az idény során mélypontjaink és kevésbé eredményes időszakaink, egyértelmű, hogy a végső eredmény a fontos.
Dávid Zoltán:
– Ha valaki azt mondja augusztusban, hogy másodikak leszünk a bajnokságban, felvállaltam volna a szimpatikus vesztes szerepét. De jelen pillanatban ezt nem tudom pozitívan látni. Sokan azt mondják most, hogy így is nagy dolog, amit elértünk, de az embernek mégis fáj, amikor kikap egy döntőben. Természetesen nagyon gratulálok a srácoknak, hogy ideáig el tudtunk jutni és hogy egyszer is meg tudtuk verni a Kaposvárt. Ellenfelünk ma egy Baróti Árpival jobb volt nálunk, ezért jobban megérdemelték a győzelmet ezen a meccsen.
A párharc végeredménye: 3–1 a Fino javára.

Az első szettet a korábbi válogatott Baróti Árpád vezérletével jól kezdte a somogyi csapat, de rendkívül sok volt a ki nem kényszerített hiba mindkét oldalon. A vendégeknél ezúttal is az albán Redjo Koci játszott kiemelkedően, gyakorlatilag egyedül tartotta ekkor meccsben a vendégeket, erre azonban csak átmenetileg volt képes, mert a túloldalon több ponterős játékos is akadt. A fehérváriak edzője, Dávid Zoltán a hajrára behozta Deliut, de a Kaposvár a kubai Hermes Quevedo Hernández pontjaival ezen a mérkőzésen is megnyerte a nyitófelvonást (25:19).

A második játszmában villámrajtot vett a nyitásokban sokat javuló MÁV Előre, melyet Bibók, valamint a harmadik albán Leonardo Doda vett a hátára. Ötpontos hátrányban újított a Kaposvár, támadóik nagy nyomást helyeztek a vendégekre, akiknek játékosai egyre többet rontottak, így 8-13-ról 17-16 lett. A cseh Lukas Bartunek remekül szervezte a Fino játékát, együttese pedig végig megtartotta egy-kétpontos előnyét, majd Baróti támadása után egy szettre került a bajnoki címtől (25:22).

A harmadik etap első harmadában Baróti termelte a pontokat hazai oldalon, társai pedig szintén nem hibáztak, így amikor a székesfehérváriak rontottak néhányat, három ponttal meglépett a Kaposvár, amely 15-14-nél úgy nyert meg egy labdamenetet, hogy a vendégek közül egyszerre ketten próbálták megtámadni a labdát. Ettől szemmel láthatóan elbizonytalanodtak a MÁV Előre játékosai, a hazaiak 19-14-re elhúztak, kisvártatva pedig Baróti vezérletével – a nézők álló vastapsa mellett – kezdődhetett az ünneplés (25:16).

Május 6., szombat
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv