A DEAC idegenben nyert, a Kecskemét is szenvedett

Megkezdődtek a küzdelmek a férfi Extraliga alsóházában, azaz az 5–8. helyért. A csapatok kiegyensúlyozottságát jól jellemzi, hogy mindkét találkozón csak az ötödik szett döntött, sőt, a DEAC a győzelmet is megszerezte a Kistext otthonában, azaz elvette a fővárosiak pályaelőnyét. A Kecskemét is csak hátrányból fordítva tudta kiharcolni hazai pályán az első sikert az alapszakaszban sereghajtó Dunaújvárossal szemben.

Férfi Extraliga 5–8. helyért, 1. mérkőzés:
Kecskeméti RC – Dunaújvárosi KSE 3:2 (17, –26, –20, 19, 8)
Kecskemét,  néző. V: Mezőffy, Árpás.
KECSKEMÉT: Baserio 9, Sidiropoulos 4, Gebhardt N. 4, Tomanóczy 12, Argilagos 38, Fundora 16. Csere: Gebhardt Á., Török Zs. (liberók), Török S., Bogdán 1, Palánkai-Omoshebi, Szabó A. 1, Kasnyik 2. Vezetőedző: Nagy József.
DKSE: Laczi 10, Farkas 2, Hatvany 2, Kecskeméti 10, Kisházi, Pavljuk 35. Csere: Sümegi (liberó), Winter, Gutiérrez, Tajti 2, Tóth K. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Nagy József:
– Az első szettben azt és úgy játszottunk ahogy az elvárható tőlünk. A második szettől könnyelművé vált a játékunk ami a nyitásrontások számában és a támadási százalékunk romlásában mutatkozott meg a leginkább. Az ellenfél csapata ezen fellelkesedve megnyerte a második és harmadik szettet. A negyedik szettben aztán ismét magunkhoz tértünk, külön öröm, hogy a fiatal játékosok jól szálltak be játékba.
Tomanóczy Tibor: – Nagyon örülök annak, hogy tudtunk 2:1-re vezetni, mely remélhetően erőt ad a következő mérkőzésre. Bízom abban, hogy a folytatásban tudunk meglepetést okozni. Gratulálok a csapatomnak, akiket így még nem láttam játszani!
A párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.

Kistext-Party.CO – Debreceni EAC 2:3 (–18, 11, –21, 18, –15)
Budapest, Riz Levente Sportközpont, zárt kapuk mögött. V: Szabó P., Tillmann.
KISTEXT: De Bairros 20, Szabó M. 8, Kalmár 20, Reffatti 16, Makarov 9, Óhidi 1. Csere: Lassu (liberó), Török R. 2. Vezetőedző: Bunda Olivér.
DEAC: Bagics 6, Almora 15, Tóth A. 4, Coelho 23, Remete 2, Fazekas 13. Csere: F. Nagy, Mészáros (liberó), Tar, Imre, Veres. Vezetőedző: Fodor Antal.
Bunda Olivér:
– Közel voltunk a győzelemhez, be kellett volna ütnünk a három mérkőzéslabdánk közül az egyiket. Ettől függetlenül le a kalappal a fiúk előtt, jól játszottak.
Fodor Antal: – A mai napon a Kistext vendégeként egy nagyon fontos győzelmet arattunk egy fordulatos, helyenként látványos mérkőzésen. A hajrában idegekkel jól bírtuk, bravúros pontokat szereztünk, így sikerült elvennünk a Kistext pályaelőnyét.
A párharc állása: 1–0 a DEAC javára.

Április 13., szerda
18:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga 5–8. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – Szent Benedek RA (női Extraliga elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 14., csütörtök
20:00 MAFC BME – Pénzügyőr (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 15., péntek
17:00 Gödöllői RC – TFSE (női NB I, felsőház)
17:15 1. MCM-Diamant Kaposvár – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
18:00 GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Diósgyőri VTK – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Debreceni EAC – Kistext-Party.CO (férfi Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC (férfi Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 16., szombat
16:00 GLP Nyíregyháza – Rákosmente (férfi NB I alsóház)
16:15 MTK Budapest – Újpesti TE (női Extraliga 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
17:00 Dág KSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I felsőház)
18:00 Szent Benedek RA – Vasas Óbuda (női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Kispest SE – Jászberény VT (női NB I alsóház); Tv: Hunvolley Tv

Április 17., vasárnap
18:00 Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga-elődöntő, 5. mérkőzés); Tv: M4 Sport+ – ha szükséges
18:00 Kecskeméti RC – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga 5–8. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – CoreComm-Veszprém (női NB I alsóház)