Vendégsikerekkel rajtolt a női NB I – kupanyolcaddöntő Békéscsabán

Archív

Két női NB I-es és több Magyar Kupa-mérkőzést játszottak le a napokban. Utóbbiban szombaton már egy nyolcaddöntőre is sor került a Gödöllői RC és a Swietelsky-BRSE között. Bár a találkozón a gödöllőiek voltak a pályaválasztók, a meccset Békéscsabán játszották le, s vasárnap délelőtt már a visszavágón is túl lesznek a felek.

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Gödöllői RC–Swietelsky-Békéscsaba 1:3 (24, –9, –17, –16)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V: Nagy L., Ujházi
GÖDÖLLŐ: Kovács E. 2, Tóth-Bagi 1, Kökény 8, Bajnóczi 5, Mishonova 11, Ratkai 8. Csere: Faragó, Ferentzi (liberók), Saáry 5, Sorompó 1, Buse 9, Barta. Vezetőedző: Szalay Attila.
BRSE: Cicic 6, Glemboczki 15, Szűcs12, Drpa 19, Besszonova 12, Zólyomi 17. Csere: Kertész (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.
A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 0:5, 7:8, 10:10, 14:11, 16:14, 19:19, 21:19, 22:24. 2. játszma: 1:9, 3:16, 6:21. 3. játszma: 3:8, 9:14, 14:22. 4. játszma: 2:9, 8:17, 11:21, 16:23.

Bár a békéscsabaiak gyakorlatilag a cseresorukkal kezdték a találkozót, 5:0-ra is elhúztak a találkozó elején, azonban a gödöllőieknek gyorsan sikerült rendezniük a sorokat, előbb kiegyenlítettek, majd a szett közepén a vezetést is átvették. A végén így is két szettlabdája volt a BRSE-nek, azonban a lelkes Pest megyei csapat innen is fordított, majd a játszmát is megnyerte. Ezzel viszont nagyjából el is lőtték a puskaport: a második játszmában nagyon simán egyenlített a BRSE és a következő szettekben is végig irányították a játékot, ezzel pedig 3:1-re nyerték az első felvonást. A visszavágót vasárnap 11 órától játssza le a két csapat, ugyancsak Békéscsabán. A párharc győztese jut először a legjobb nyolc közé az idei sorozatban.

MESTERMÉRLEG
Szalay Attila:
– Próbáljuk megtalálni a csapatban rejlő lehetőségeket az új játékosok érkezésével. Még nagyon az elején tartunk, de vannak biztató jelek. Gratulálok a Békéscsabának!
Tóth Gábor: – Az első szettben fegyelmezetlenül röplabdáztunk, a Gödöllő pedig nagyon lelkesen, ennek meg is lett az eredménye. Ezt követően üzemi hőfokra kapcsoltunk, az eddig kevesebb játszó játékosok is hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez.

Női Magyar Kupa-selejtező:
Közgáz–MÁV Előre 0:3 (–18, –10, –8)
Továbbjutott a MÁV Előre
Kispest SE–PTE-PEAC 3:0 (10, 24, 21)
Továbbjutott a Kispest SE
DELTA RSE–Diósgyőri VTK 0:3 (–7, –18, –8)
Továbbjutott a DVTK
BVSC-Zugló–Miskolci VSC 3:0 (18, 24, 23)
Miskolci VSC– BVSC-Zugló 0:3 (–9, –8, –12)
Továbbjutott a BVSC kettős győzelemmel.

Férfi Magyar Kupa-selejtező:
Kertvárosi SE–Szombathelyi SE 3:2 (19, 17, –22, –21, 15)
Továbbjutott a Kertvárosi SE
MEAFC-Miskolc–Sümeg 3:1 (19, 25, –25, 23)
Sümeg–MEAFC-Miskolc 1:3 (–23, –21, 26, –22)
Továbbjutott a Miskolc kettős győzelemmel

Két mérkőzéssel elrajtolt a női NB I is. A TFSE Jászberényben, a Budaörs Pécsen győzött három játszmában. A MÁV Előre–Eötvös DSE mérkőzés elmaradt.

Női NB I:
Jászberény VT–TFSE 0:3 (–12, –12, –15)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V: Ujházi, Halász E.
Legtöbb pont: Csabai 4, ill. Poór és Nagy V. 8-8
Deme Gábor
(Jászberény): – A mi helyzetünkben ez egy szoros mérkőzés volt. Négy napunk volt edzeni, két alapjátékosunk hiányzott. Boldog vagyok, hogy ezek a lányok lejátszották életük első NB I-es meccsét és nem vallottunk szégyent. Helyenként jól játszottunk. Az ellenfélnél volt egy csomó extraligás játékos. Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel, gratulálok a lányoknak! Remélem jövő szombaton még jobban játszunk majd.

Pécsi TE-PEAC–Budaörsi DSE 0:3 (–13, –18, –16)
Pécs, zárt kapuk mögött. V: Varjasi, Adler.
Legtöbb pont: Duduka 10, ill. Sziládi 15

A VASÁRNAPI PROGRAM:
11:00 Swietelsky-Békéscsaba–Gödöllői RC (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó)
16:00 MÁV Előre-Bericap–Sümegi RE (férfi NB I)
16:00 Dág SE–Szolnoki RK (férfi NB I)
16:30 Dunaferr SE–Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga)
17:00 Debreceni EAC–Kecskeméti RC (férfi Extraliga)