U21-es ob: a címvédők már az elődöntőben

Archív

A csoportmérkőzésekkel az UTE Szilágyi utcai röplabdacsarnokában, illetve a Kaposvár Arénában megkezdődött a leány és a fiú U21-es junior bajnokság hatos fináléja. Előbbieknél az UTE és a Linamar-BRSE, utóbbiaknál pedig a Fino Kaposvár és a Szolnok végzett az első helyen csoportjában, így ők már a szombat délutáni elődöntőbe jutottak.

A lányok programja a két NB I-es csapat, a Budaörs és a Gödöllő juniorjainak összecsapásával kezdődött, s az első játszmában utóbbiak komoly hátrányból is fordítottak, majd megnyerték a második szettet is. A harmadik játszmában ugyan a budaörsiek szépítettek, de végül így is a két évvel ezelőtt OJB-ezüstérmes gárda nyert. Ebben a csoportban szerepelt a címvédő UTE is, amely mindkét ellenfelével szoros szetteket játszott, de mindkét mérkőzését végül 3:0-ra nyerte, így megszerezte a csoport első helyét, míg a másodikon a GRC, a harmadikon a BDSE-Emericus végzett.

A B-ben a Békéscsaba tarolt, előbb a Vasast, majd a Kaposvárt is három játszmában intézték el, így időrendben elsőként ők harcolták ki az elődöntőbe kerülést, míg a nap zárómeccsén a kaposváriak és az óbudaiak játszották le egymás között a második és a harmadik hely kérdését. A rendkívül hullámzó meccsen az első szettet a Diamant nyerte 25:8-ra, a másodikban meg a Vasas vezetett 24:14-re is, a harmadikban pedig megint a somogyiak győztek 25:26-ra. Csak a negyedik hozott szoros játékot, ezt végül két ponttal nyerte a Kaposvár, így ők lettek a másodikak, s játszanak délben a Budaörssel, míg a Vasasra 10 órakor a Gödöllő vár.

Lányok, A-csoport
BDSE-Emericus – Gödöllői RC 1:3 (–22, –22, 20, –19)
UTE U21 – BDSE-Emericus 3:0 (25, 23, 24)
Gödöllői RC – UTE U21 0:3 (–25, –22, –20)

A csoport végeredménye: 1. UTE U21 4 pont (6:0), 2. Gödöllői RC 3 (3:4), 3. BDSE-Emericus 2 (1:6)

B-csoport
LINAMAR-BRSE – Vasas SC 3:0 (17, 18, 26)
1. MCM-Diamant RÖAK – LINAMAR-BRSE 0:3 (–16, –20, –10)
Vasas SC – 1. MCM-Diamant RÖAK 1:3 (–8, 19, –16, –23)

A csoport végeredménye: 1. LINAMAR-BRSE 4 pont (6:0), 2. 1. MCM-Diamant RÖAK 3 (3:4), 3. Vasas SC 2 (1:6)

A szombati tervezett program:
10:00 Gödöllői RC – Vasas SC (keresztjáték)
12:00 1. MCM-Diamant RÖAK – BDSE-Emericus (keresztjáték)
17:00 LINAMAR-BRSE – Gödöllői RC/Vasas SC (elődöntő)
19:00 UTE U21 – 1. MCM-Diamant RÖAK/BDSE-Emericus (elődöntő)

A fiúk tornája meglepetéssel indult, hiszen kevesen fogadtak volna a szolnokiak háromjátszmás győzelmére a Dunaújváros ellen, és bár két játszma is csak minimális különbséggel dőlt el a Tisza-partiak javára, de ez a kezdés megalapozta a Szolnok csoportgyőzelmét, hiszen aztán a DEAC-ot is éppen ugyanilyen arányban múlták felül, míg a DSE a Debrecen ellen is veszített egy játszmát.

A B-csoport nyitómeccse csak az ötödik játszmában dőlt el, pedig a Pénzügyőr már 2:0-ra is vezetett a Vegyész ellen, de a borsodiak egyenlíteni tudtak, a döntő szettben azonban megint a fővárosi csapat akarata érvényesült. A címvédő FINO Kaposvár viszont mindössze egy játszmát veszített a két meccse alatt: a barcikaiakat három, a Pénzügyőrt négy szettben győzte le, s így csoportgyőztesként már az elődöntőben várja ellenfelét a Szolnokkal együtt. Délelőtt azonban még a keresztjátékon a sor: a Dunaújváros a Vegyésszel, a Pénzügyőr pedig a DEAC-cal méri össze az erejét.

Fiúk, A-csoport
DSE – Szolnok 0:3 (–23, –14, –28)
DEAC – DSE 1:3 (–20, –16, 20, –17)
Szolnoki SPC – DEAC 3:0 (13, 21, 19)

A csoport végeredménye: 1. Szolnok 4 pont (6:0), 2. DSE 3 (3:4), 3. DEAC 2 (1:6)

B-csoport
Vegyész RC Kazincbarcika – Pénzügyőr 2:3 (–19, –23, 24, 21, –11)
FINO Kaposvár – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (21, 24, 12)
Pénzügyőr SE – FINO Kaposvár 1:3 (22, –13, –21, –18)

A csoport végeredménye: 1. FINO 4 pont (6:1), 2. Pénzügyőr 3 (4:5), 3. VRCK 2 (2:6)

10:00 DSE Röplabda Akadémia – VRCK (keresztjáték)
12:00 Pénzügyőr – DEAC (keresztjáték)
17:00 FINO – DSE/VRCK (elődöntő)
19:00 Szolnok – PSE/DEAC (elődöntő)