Óriási csata után kapott ki válogatottunk

Archív

Románia ellen folytatta Európa-bajnoki szereplését női válogatottunk. A mieink végül óriási csatában, négy játszmában maradtak alul a Papp László Budapest Sportarénában.

MAGYARORSZÁG – ROMÁNIA 1:3 (–23, 21, –24, –22)

Papp László Sportaréna, 4000 néző. V: Szarikaja (török), Schürmann (liechtensteini).

MAGYARORSZÁG: Sándor 10, Pekárik 12, Németh 26, Szakmáry 20, Nagy E. 8, Tálas 1. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberók), Dékány, Török, Bleicher. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

ROMÁNIA: Fales 7, Balintoni 4, Budai-Ungureanu 21, Onyejekwe 6, Baciu 20, Trica 8. Csere: Albu (liberó), Rogojinaru, Buterez, Iancu 4. Szövetségi kapitány: Luciano Pedulla.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:2, 4:5, 5:8, 9:9, 10:12, 15:13, 15:16, 19:22, 22:24. II. játszma: 5:2, 3:4, 7:4, 9:8, 10:10, 17:14, 17:17, 19:17, 19:19, 23:20, 24:21. III. játszma: 4:6, 7:7, 11:15, 18:20, 19:23, 22:24. IV. játszma: 8:3, 8:8, 10:15, 13:15, 14:18, 16:18, 18:22, 19:24.

Ki tudja, volt-e valaha ennyi néző Magyarországon egy röplabdamérkőzésen, hiszen több mint négyezren buzdították válogatottunkat a találkozón. Talán éppen ezért, de ezúttal is kicsit idegesen kezdett a csapat, s így a románok szerezték az első két pontot a meccsen. Ezt az előny aztán elég sokáig tartani is tudták, először a mieink 9-nél érték utol őket, de átvenni nem sikerült a vezetést. Ez először 13:13-nál jött össze, sőt kettővel is mentünk, de egy időkérés után a románok rendezni tudták soraikat és visszavették a vezetést. Szakmáry Gréta és Németh Anett azonban termelte a pontokat, így tartani tudtuk a lépést. A végén mégis két szettlabdája volt a vendégeknek, amelyből az elsőt Sándor Renáta pontjával még hárítottuk, a másikat azonban ki tudták használni (23:25).

A második felvonást azonban mi indítottuk jobban, és gyorsan hárompontos előnybe kerültünk. Sokáig maradt a különbség, de 10-nél most ők egyenlítettek. 14:14 után sikerült megint hárompontos előnybe kerülni. Sajnos nem sokáig: egy újabb időkérés és újra egyenlő volt az állás. 21:20 után szabadult el a pokol: Tálas Zsuzsi feladásába ugyanis beleértek, de a játékvezető nem így látta. A Challenge a mieinknek adott igazat – a közönség hangorkánja közepette –, de ekkor meg a románok kértek Challenget hálóérintésért, de ekkor is a mieinknek volt igaza. A következő labdamenetben aztán Nagy Eszter szerzett bravúros pontot, s bár ezután még szépítettek a románok, így is a mieinknek lett négy szettlabdája, amiből Nagy blokkjával a mieink behúzták ezt a játszmát (25:21).

Bár a harmadik szett Pekárik Eszter blokkjával indult, a románok gyorsan fordítottak, és bár csak egy-két ponttal, de rendre ők vezettek. Ráadásul a szett közepén aztán négyre nőtt a különbség, s csak húszhoz érve sikerült újra visszazárkózni kettőre. Aztán megint a románok vezettek néggyel, de Szakmáry bombáival innen is sikerült egyenlíteni két szettlabdát hárítva. A végén azonban megint két román pont következett, így keleti szomszédjaink újra vezetéshez jutottak (24:26).

A negyedik játszma eleje azonban megint a mieinké volt: Szakmáry ászával már öt ponttal is vezettek a mieink. Csakhogy ezután sorozatban öt pontot szereztek a vendégek, majd nem sokkal később a vezetést is átvették, mintha fejben fáradtak volna el a lányok. 10:15-nél kezdett kikecmeregni a gödörből a csapat, vissza is zárkóztunk kettőre, de továbbra is a mienknek kellett futnia az eredmény után. Ráadásul a végén egy igencsak véleményes labdát ítéltek a románok javára, s ezzel öt mérkőzéslabdához jutottak. Hármat is sikerült hárítani, de a negyediket már kihasználták (22:25).

Jan De Brandt: – Túl sok direkt hibát vétett a csapat nyitásban és nyitásfogadásban. De nincs nagy baj, két meccsből van három pontunk, az azeriek és a horvátok ellen ki kell harcolnunk a győzelmet és a továbbjutást.