Nyíregyházán győzött a Békéscsaba, hosszú idő után nyert a Haladás

Archív

Három mérkőzést játszottak szombaton a női Extraligában. A nap rangadója fordulatosan, izgalmasan alakult, és végül a vendég Békéscsaba 3:2 arányban nyert a Nyíregyháza otthonában. Az UTE három szettben verte idegenben az MTK együttesét, a Haladás játékosai pedig több hónap eltelte után örülhettek újra győzelemnek – mindezt a rossz passzban lévő Jászberény bánta.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, 5:2-nél időkérésre kényszerült Vasja Samec Lipicer. Hatásosak voltak a szlovén mester intelmei, mert 6:6-nál már egyenlőt mutatott az eredményjelző. Nagy küzdelem zajlott a pályán, és pokoli izgalmakat hozott a hajrá: hol egyik, hol pedig a másik csapat vezetett egy egységgel. A Fatum hősiesen kivédekezte a vendégek több szettlabdáját, de végül Mia Jerkov ütését nem tudták hatástalanítani, így végül, ha minimális különbséggel is, de a BRSE megnyerte az első etapot.

A második szett szabolcsi pontokkal indult, de hamar egalizált a Békéscsaba, majd magához is ragadta a kezdeményezést a vendég együttes. Lymareva termelte szorgosan a pontokat hazai oldalon, ő tartotta szettben csapatát. A vendég szívósan tartották előnyüket, a hazai nyitásrontások is a Molcsányiék malmára hajtották a vizet. Végül Bodovics pontjával lezárta a játékot a BRSE.

A harmadik játékrészben nagyobb csapásszámra kapcsolt a Fatum, magabiztos előnyre tett szert Németh Szabolcs együttese. Cserélt a vendégcsapat, a mérsékeltebb teljesítményt nyújtó Milagros Collar helyére Szedmák Réka állt be. Ez, valamint az időkérések sem segítettek, magabiztosan nyert a hazai csapat.

Jöhetett a negyedik játszma, ahol a Fatum ott folytatta, ahol az előző játszmában abbahagyta. Paprikás lett a hangulat, 12:6-nál a sokadik téves ítéletet reklamáló csabai vezetőedző kapott piros lapot Adler játékvezetőtől. Mindez felrázta a vendégeket, akik lépésről lépésre közelítettek, 16:15-nél már csak egy pont volt a differencia. Ennél közelebbre azonban nem sikerült kerülni, így egyenlített a Nyíregyháza.

A mindent eldöntő 5. felvonásban ismét megrázta magát a Békéscsaba. Karla Klaric bombáira nem volt ellenszere a hazaiaknak. A fegyelmezett védekezés meghozta az eredményét, 2018. május 11. után ismét nyert a Békéscsaba Nyíregyházán.

Fatum Nyíregyháza – Swietelsky Békéscsaba 2:3 (-29, -20, 14, 20, -5)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Adler, Vári.
Nyíregyháza: Francesco, Vasileva, Lymareva, Varga, Pintér, Lohmann. Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Békéscsaba: Grbic, Jerkov, Klaric, Collar, Bodovics, Pekárik. Csere: Molcsányi (liberó) Fábián, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer
Az eredmény alakulása: I. szett: 7:9, 14:16, 20:21. II. szett: 7:9, 12:14, 16:21. III. szett: 8:6, 18:9, 22:11. IV. szett: 7:6, 15:13, 21:18. V. szett: 2:6, 4:10.

Németh Szabolcs: Gratulálok a Békéscsabának, jó mérkőzést játszottunk. Csapatunk mélyről állt fel, igazolván, hogy van tartása.

Vasja Samec Lipicer: Nem ez volt az elmúlt hetek legjobb játéka, de végre a legfontosabb periódusokban csapatként küzdöttünk, aminek meg is lett az eredménye.

Haladás – Jászberény Volleyball Team 3:1 (19, 25, -18, 20)
Szombathely, 300 néző. V.: Tillmann, Szabó P.
Haladás: Cicic, Daymara, Wallner, Vacsi, Császár, Péteri. Csere: Lojen (liberó), Szendrődi, Dóka, Marton, Csóka. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Jászberény: Mészáros, Szerényi, Silchenkova, Ventura, Tóth E., Bulajic. Csere: Radomszki (liberó), Piatek, Borsos. Vezetőedző: Makai Péter.

Leiszt Máté: Hetek óta mondom, hogy az ellenfelünk elsősorban a saját térfelünkön volt. Ezért nagy hangsúlyt fektettünk a mentális fejlesztésre és úgy tűnik, ez végre kijött. Erre nagyon büszke vagyok. Nagyon nagy dolog, hogy ennyire együtt volt a brigád és ez jó alap lehet. Épp ezért vagyok szomorú, amiért felelős emberek felelőtlen döntést hoznak. Ennek a csapatnak élnie kell tovább. Ezen a héten hét saját nevelésű játékos edzett a felnőtt kerettel. Mi kell még ennek a városnak, hogy hagyjon minket dolgozni?!
Makai Péter: Mészáros Zsófia két és fél szettig bírta és ez ilyen szinten is megbosszulja magát. A második szettben kapott egy szerencsés ítéletet a Haladás, ami ha fordítva történt volna, az a szett a miénk, de nekünk a saját pontjainkat kell megcsinálnunk. Sajnos nyitásfogadásban nagyon hullámzó volt a teljesítményünk és a támadás-befejezéseinkkel is akadtak gondok. Zsófinak profin kell hozzáállnia az edzésekhez. Ha a következő két hónapban nem így fog történni, akkor a kiesés elkerüléséért fogunk küzdeni. Valószínűleg mentálisan nem vagyunk rendben. Fogalmam sincs, mi a megoldás.

MTK Budapest – UTE 0:3 (-15, -23, -24)

Budaörs, 200 néző. V.: Szabó Zs., Kiss Z.

MTK Budapest: Durst 1, Takács D. 9, Devaney 11, Petőváry 12, Kiss G. 7, Király A. 9. Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 3. Vezetőedző: Tóth Gábor.
UTE: Chase 6, Carabali 11, Lacombe 13, Kojdová 16, Nikics 10, Bagyinka 1. Csere: Maurer (liberó), Boros R., Yurtsever. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 9:16, 10:21. II. játszma: 8:7, 15:16, 17:21. III. játszma: 8:7, 12:16, 15:21.

Női NB I:
Diósgyőri VTK-FUX–MÁV Előre-Bericap (25, 10, 26)
Legtöbb pont:
Topor 15, ill. Busa 17
Toma Sándor: – Nagyon örülök a 3:0-ás győzelemnek. Az első és a harmadik szett kicsit izgalmasra sikerült. Az első szettben több ponttal is vezettünk már, mégis magunkra húztuk az ellenfelünket, de végül a lélekjelenlétünknek köszönhetően a kritikus szituációkban a magunk javára billentettük a mérleg nyelvét. Igyekeztem a cseréimnek is játéklehetőséget nyújtani, és éltek is ezzel.
Farkas Mihály Tamás: – A héten gyakorlatilag az orvos állította össze a csapatot. Az elmúlt kétben egy vírusos megbetegedéssel küzdünk, emiatt nem egyszer három-négy játékossal edzettünk. Ehhez képest az első és a harmadik szett egészen elfogadható volt, sajnálom, hogy a szoros végjátékokban nem sikerült legalább az egyiket behúzni. A második szettben nagyon megszervált minket a DVTK. Nagyon jó csapat volt ma az ellenfelünk, sok sikert kívánok neki az Extraligába való feljutáshoz.

Gödöllői RC–Budaörsi DSE 3:0 (19, 22, 14)
Misonova 17, ill. Pisák, Reljics 9-9
Szalay Attila: – Jó formában edzettünk a héten, amit sikerült a mérkőzésre is átmenteni. Egyre jobban sikerül betartani a megbeszélt taktikát. Amikor pedig a második szettben hullámvölgybe kerültünk, akkor a cserék jól szálltak be és sikerült átlendíteniük ezen a csapatot.
Fésüs Irén: – Gratulálok a Gödöllőnek a győzelemhez.

DSZC-Eötvös DSE–Palota RSC 2:3 (–15, 20, –17, 20, –10)
Vaida 39, ill. Benedek 15
Szombathy András:
Népes közönség előtt, nagyot küzdve a döntő szettben maradtunk alul a táblázaton két hellyel előttünk lévő Palota ellen. Szerintem ma mindkét csapatnak jár a dicséret, nagyot harcoltak a lányok. A Palota jóval kevesebb nyitást rontott és a fogadásuk is jobb volt.
Valasik Marietta:Nehéz meccs volt! Megszenvedtünk a nyitásfogadásokkal, aztán a nyitások sem mentek olyan erőszakosan ahogy azt az első szettben kezdtük! Ráadásul a betegség sem kímélte a csapatot az elmúlt héten! Gratulálok a Debrecennek sokat javult a játékuk!