Női NB I: Magabiztos kaposvári siker Szombathelyen

Archív

Egy női Extraliga csütörtök esti mérkőzésén az 1. MCM-Diamant Kaposvár vendégként győzött a Hungast-Haladás otthonában. A Magyar Kupa címvédője, a Fatum-Nyíregyháza hazai pályán gázolta le az NB I-ben újonc DSZC-Eötvös DSE-t, a nyolcaddöntő első mérkőzésén.

Női Extraliga:

Hungast-Haladás – 1. MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (–14, –19, –19)

Legjobb pontszerzők: Császár 9, ill. Klisura 13

(a mérkőzés fősorára kattintva tekinthetik meg a meccs statisztikáját)

Leiszt Máté: – Bosszús vagyok, mert a Kaposvár ugyan megérdemelten nyert, de azt játszotta, amire készültünk, és mi nem voltunk taktikailag fegyelmezettek. Ráadásul hiányzott a játékunkból az agresszivitás, így nem is lehetett más a végeredmény.

Szasa Nedeljkovics: – Az első pillanattól látszott, hogy győzni jöttünk Szombathelyre. A játékunk megfelelő volt, bár mivel az első szettet túl könnyen nyertük meg, egy kicsit kiengedtünk. A második játszmában 15:10-ig hiba nélkül játszott a Haladás, utána viszont már végig mi irányítottuk a játékot, egy pillanatig sem volt kérdéses a győzelmünk.

(vaol.hu)

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Fatum-Nyíregyháza – DSZC-Eötvös DSE 3:0 (12, 8, 9)

Nyíregyháza, 300 néző. V: Tillmann, Soltész.

FATUM: G. Francesco 10, Limarjeva 14, Lohmann 7, Varga E. 16, Szabó L. 5, Pintér 11. Csere: Tóth F. (liberó), Vaszileva 1, Koseková. Vezetőedző: Hollósy László.

EÖTVÖS: Béni 3, Kozma, Szilágyi 2, Ratkos 4, Vass 2, Tóth V. 1. Csere: Takács (liberó), Tóth K., Molnár, Korompay, Kovács A. Vezetőedző: Szombathy András.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:4, 16:6, 21:11. II. játszma: 8:4, 16:6, 21:6. III. játszma: 8:5, 16:9, 21:9.